LMA Licurici de ianuarie-februarie 2009 (138)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Crisspy hai ca nu mai este mult si o sa il aveti langa voi.

Anna relax ca trec cosuletele albe. Marius a avut multe de mic,s-a nascut cu ele, dar se trec cu timpul. A mai facut si acum ceva timp pe nas dar au trecut din nou. Inafara de faptul ca ma enerveaza sa le vad nu e nici o problema.

Lissa hai ca ai trecut deja de jumatatea sarcinii, acusi trece si restul si ne pui boze de la botez

MArius tocmai a facut primul caca la olita, asa ca acum toata lumea e cu felicitarile. Bravo Marius zic si eu si bunica, zice si el, il asteptam pe sot sa vina acasa sa ne laudam. Doamne ce discutii academice la mine
Pana la vara speram si noi sa terminam cu pampersul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Mai fetelor, am si eu o intrebare:Medicul de familie stiu ca e obligat sa vina acasa dupa ce se naste un bebe. Trebuie sa il platesc???????Legal ma intereseaza....sau se da spaga???!?!?!Irina, Roxana,oate stiti voi ceva. Eu nu inteleg cum vine aia ca e obligat sa vada copilul la domiciliu si imi cere bani??!?!Daca il solicit eu, inteleg, dar daca vine el....de ce tre sa il platesc????Lamuriti-ma va rog

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

bebelusi in prima luna vine acasa ca trebuie, eu nu i-am dat nimic si acuma imi pare rau ca nu vine chiar daca zic ca e grav carol. depinde cum il stii.

mama de Carol (29.12.2008) si 19+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Si eu stiam ca in prima luna trebuie sa vina gratis apoi trebuie sa platesti consultatia la domiciliu. Noi am platit totusi prima vizita.

Apropo de medici sunt fericita ca am reusit sa ii fac si lui abonament la clinica privata la care avem si noi de la firma si nu ne costa decat 3 euro pe luna. Sper totusi sa nu avem nevoie de nici un serviciu de la ei si sa fie sanatos tun. Oricum la mine s-a meritat anul trecut ca numai RMN -ul facut a fost mai scump decat ce platesc eu si firma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Patricia,nu cred ca e gratis.S-a bagat si co-plata intre timp,deci orice serviciu il platesti,nu integral,dar sunt niste sume care se dau.Eu am dat 50 de lei ca a venit si i-a facut vaccinul,de data asta cu chitanta.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

A venit acasa la sora mea si i-a cerut 40 de lei....nu pot sa cred, pai cu 50 de lei chema pediatrul acasa din timpul lui liber.....mi se pare furt pe fata, ca nu l-a chemat ea, a venit ca e obligat

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Paula,felicitari maxime..wow,David nici nu vrea sa stea pe olita,decat imbracat,dar si asa se ridica rapid.Daca il dezbrac si-l pun plange..chiar nu il inteleg,mai ales ca eu nici n-am insistat cu asta,nu l-am fortat sub nici o forma,Doamne fereste...asa ca probabil ne apuca majoratul cu pampersul..

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Patricia,cum spuneam,e vba de co-plata.Obligat,neobligat,orice serviciu se taxeaza,ca vine acasa,ca te duci la cabinet..in spital la fel se platesc anumite chestii..Nu mai am linkul,dar cred ca daca te duci pe site-ul ministerului de sanatate te vei lamurii.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Pai se taxeaza inteleg, dar de catre stat, nu de mine, eu nu vreau sa platesc un medic de fam pe care nu il chem

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Letitia, noi am mai avut un semisucces cu pisu prin toamna dar apoi am regresat si nu a mai vrut deloc sa stea. Prin urmare am lasat si eu olita deoparte pana acum vreo 2-3 saptamani cand am reluat. Acum avem parca un pic mai mult succes si sper sa nu mai regresam .

Cu coplata nu stiu cum e, dar noua la ultima vizita nu ne-a cerut nici un leu de la receptie. E drept ca am lasat ceva la doctorita pe masa dar nu avea de unde sa stie tipa de la receptie.

Oricum noua asigurare o sa ne acopere si o eventuala coplata deoarece doctorita lui face parte din reteaua de clinici asigurate.

Mergi la inceput