Discutam despre: "Dieta RINA" (14)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Da, Giova,stiu prea bine cum e..plus ca iarna stai mai mult in casa.nu faci nici prea multa miscare..de dulce nu simt nevoia pt ca sunt fructele..dar intre pranz si cina mananci vreun fruct?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

da mai...eu mananc fructe cand mi-e foame...nu tin cont de reguli. Nici azi vara nu am tinut cont de ele. din cauza asta merge asa greu....dar...pana in iunie tot ajung eu la 60 kg.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Da, lasa ca poate ne mobilizam mai bine..daca vine primavara odata..nu numai in "acte" ci si faptic..sa mai iesim si noi...Eu din seara asta imi impun..doar ceai...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenuta8 spune:

Buna,
Multumesc de raspuns Ralu si Giova. Eu beau f. multa apa, dar greseala e ca nu prea beau ceai, nu-mi place neindulcit.De aseara am inceput , am baut cu greu o cana de ceai Siloueth-de asta avea fiica-mea in casa. E f. rau la gust. Azi imi iau un ceai verde, e mai acceptabil.Aseara am mancat 3 linguri de inghetata. Au canadienii o inghetata dementiala, (am uitat sa va spun , eu acum sunt in Canada , sa-mi cresc nepotica Sophia de 6 sapt.). Pt. ca eram singura cu ea si minunea mica era f. agitata, am mancat-o cam pe fuga, ca plangea din 5 in 5 min. Acum ma doare gatul rau!!!!!!!. Si eu care credeam ca la serile de carbohidrati o sa bag doar inghetata!!!!
Eu am tinut cele 3 zile ca la carte, am dat doar 200 g. Azi am zi de vitamine, imi place! De acum nu ma mai cantaresc decat la inceput de sapt., sa nu ma mai enervez!
Va urez o zi buna, in continuare, si sa vina primavara in continuare, aici e o zapada!!!!!!!!! a mai nins si ieri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Buna Lenuta..vad ca esti fff hotarata asa ca tii dieta ca la carte nu gluma..Bravo!!! Nu are rost sa te cantaresti decat 1 data pe saptamana..in ziua cand ai inceput dieta..ca sa nu fii dezamagita de rezultatele slabe...E bine ca totusi o poti tine ca la carte..eu am avut ceva scarapi..Seara mi-e greu sa nu mai mananc nimik..pt ca ma culc ff tarziu si mi se face foame asa ca am mancat cate un fruct seara...

In legatura cu ceaiul..nu-i obligatoriu sa bei ceai,..daca poti sa bei apa e ff bine..eu nici cu apa nu ma omor..asa ca storc o lamaie in 2l de apa si asa cat de cat imi place..Ceai vreau sa-mi iau in seara asta..ceva de fructe care sa fie usor acrisor si aromat..sa poata fi baut fara zahar.

Multa bafta si spor la slabit!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenuta8 spune:

Oana, mi-e usor s-o tin ca sunt acasa ,nu muncesc, chiar daca la copii le gatesc. Si la Bucuresti gateam pt. ceilalti copii, iar cand erau posturile eu le tineam.Asta m-a ajutat f. mult sa am colesterolul in limite normale, chiar daca sunt grasa, si toate analizele -mi sunt aprox. normale. Probleme am doar cu inima, sunt hipertensiva, cu un preinfarct la activ( facut de vreo 8 ani). Sunt sub tratament de atunci si acum e super ok . numai ca trebuie sa mai dau jos, sa nu mai obosesc asa tare. Ma enerveaza oboseala, eu n-am stare, daca nu am treaba imi gasesc cate ceva mereu, si apoi de abia am cate o nepoata de la fiecare fata, si as vrea sa-mi cresc si randul 2 de nepoti. Stau 6 luni in Romania si cate 6 luni in Canada. Nepotica din Bucuresti are 4,4 ani, e marisoara, am crescut-o de cand s-a nascut. Mama-sa a plecat la serviciu dupa 6 luni, iar eu faceam serviciu, si faceam cu schimbul cu cuscra mea-ea statea dimineata, iar eu de la 13 , cand ma intorceam de la munca. La 1,6 ani am dat-o la cresa, o luam la pranz, apoi la gradi, tot asa. Dar din dec., de cand sunt in Canada sta pana la 18 la gradi, cand vine tati si o ia. E cam suparata pe mine , se simte parasita, si mi-a spus la tel. ca " familia mea nu mai e completa, lipseste cineva-tu!" M-a facut sa plang, dar trebuie sa-mi ajut si fata de aici, ea nu are pe nimeni , nu tu soacra, ruda pe langa ea. Macar s-o pregatim de gradi. Sta maica-sa in concediu 1 an, si in dec. iar fac naveta- Romania-Canada.Atunci cred ca voi sta un an, pana o poate duce la gradi-de fapt e un fel de cresa, ca la noi.
De asta vreau sa tin cura, sa fiu sanatoasa pt. fete si nepoti !!!!!
Va pup!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Am aparut si eu

Giova tortul a iesit o nebunie atat de imbietor incat am taiat din el cald fiind

Azi am avut si eu zi de vitamine,dimineata fructe la pranz o salata verde cu morcovi,telina,castraveti.
Seara iar salata si traditioanalul ceai.



Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela ema spune:

salut fetelor,

multumesc de sfaturile legat de consumul de oua...o sa-mi fac oua fierte cu salata pentru ca trebuie sa imi duc mancarea la servici gata gatita...evntual seara incerc o omleta dintr-un ou.
am o ambitie cum nu am avut niciodata... am ajuns la apogeu cu kg...sper sa nu mai vad cifra 100 pe cantar niciodata.
de fapt cred ca atunci m-am socat cel mai rau...cind am vazut cantarul m-am trezit la realitate.
Am inceput dieta in 09.02.2011 de la 101 kg, am ajuns la 96 si am target 65 !
vreau ca in vara sa intru in hainele de acum 2 si sa mai tin dieta inca odata dupa cele 90 de zile de mentinere astfel incat de Carciun sa fiu the best .
nu-i asa ca planul e frumos ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Mihaela ema multa bafta..si daca ai vointa chiar ca esti si vei fi the best!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elba spune:

ralualexandrei nu stiu daca ai vazut PM.Inca nu am primit mail de la tine.Cand ai putin timp te rog nu ma uita. sau daca poate altcineva mai repede..

Eu despre dieta nu stiu prea multe dar am inceput sa o tin de pe 2 martie.M-am cantarit ieri dimineata: 66 kg si vreau sa ajung spre 59-58.

Seara buna la toata lumea!!

mamica lui Filip(30.04.2010)

Mergi la inceput