Discutam despre: "Dieta RINA" (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Da-mi mie pm atunci,probabil ca Oana nu si-a activat pm-ul.


Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Da, scuze..nu il am activat..aveam impresia ca este activ automat...Cum fac sa-l activez??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elba spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei

Da-mi mie pm atunci,probabil ca Oana nu si-a activat pm-ul.


Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!





trimis

mamica lui Filip(30.04.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

oana_lex82, in profilul personal la "mesaje private" ai "optiuni". Intri acolo si activezi PM.
Sa ne spui daca ai reusit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Fetelor, va rog sa ma ajutati..azi sunt la ziua de amidonuri si la pranz ma gandeam la mazare...Calesc o ceapa mica intr-o lingura de ulei masline, fierb mazarea, pun si cateva cubulete de ardei gras si morcov..dar am o intrebare...cata mazare sa fac pt azi? Cate sute de grame am voie sa consum? Am o punguta de 400g..o pot face pe toata? Si asa nu cred ca pot sa o mananc toata, dar ca idee..

Astept raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Oana, avand in vedere ca ceea ce mananci la pranz trebuie sa mananci si seara, eu zic ca 400g nu e mult. De fapt dieta asta nu face referire la cantitati, dar tu iti cunosti organismul si stii daca e mult sau putin. Oricum , nu te infometa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

fetelor!
Imediat ma pun sa adaug/scot de pe lista.

Lenuta pe mine nu m-a constipat in vara anului trecut aceasta dieta. de data asta am luat si ceai anitadipos, in speranta ca se duc mai repede kg...dar nici vorba.
Ralualexandrei cum a iesit tortul?
Oana_lex nici eu nu ma pot abtine seara...mai ales cand vine sotul si mananca impreuna cu copiii...eu stau si ma uit la ei si nu pot sa nu gust nimic.
Mihaela_ema zi-mi te rog data cand ai inceput dieta, de la cate kg si care e targetul tau...ca sa am datele complete pt. lista. daca poti sa le treci cu rosu, sa-mi sara mai bine in ochi, mersi.
am mancat si eu oo la ziua de proteine. asa ca am facut o omleta cu ardei, ceapa si tare buna a fost....intr-un picur de ulei.
felicitari ca nu te-ai abatut deloc! ai si dat foarte bine jos.
Elba bine ai venit in club. da-ne datele cand te-ai decis sa o incepi, ca sa fii in lista de pe prima pagina.
Oana_lex ti-a explicat foarte bine Alecsia. asa c anu e mult 400 gr mazare, mai ales ca trebuie sa mananci si diseara din ea.

azi dim. aveam aceleasi kg...ca si ieri. problema e ca nu am iesit la WC, poate arata cantarul cu vreo 100 gr in minus. Vad ca numai la ziua de vitamine reusesc sa mai scad....daca trisez mult.

Azi am zi d evitamine, asa ca am papat 2 felii de pomelo si jumate de banana. cealalata jumatate mi-a furat-o fiu-mio.
Ma chinui la o cana de ceai....tare greu mai merge.

o zi buna sa aveti si fara abateri prea mari!



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Ms mult Alecsia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Da Giova..in seara asta mi-am propus sa nu beau decat ceai dupa ora 20..asta e..sper sa nu trisez pe la 23..ca pe atunci nu mai rezist de foame...Oricum dupa 20 nu mancam decat un fruct dar tare imi e ca nu functioneaza dieta daca n-o tin ca la carte..
Voi papati vreun fruct intre pranz si cina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana anul trecut in vara cand am tinut-o prima data am dat jos 5 kg intr-o luna. si nici atunci nu am tinut-o ca la carte. doar ca, fiind vara...nu simteam nevoie de dulce, ca acum.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput