Vacanta in Turcia 2011 (11)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adialex

multumesc madau!
pentru bb are rost sa ma car de aici cu borcanele?


In Belek cluburile sunt cam izolate, in afara lor nu ai unde ajunge la picior; in hoteluri exista shop, am cumparat noi pampers pentru al nostru, dar borcanele n-am vazut...
Lara, care e mai noua, are club in club, dar si aici daca iesi nu gasesti magazine la tot pasul. Ce-i drept aici am fost in 2006, poate de atunci s-a mai schimbat ceva...

deci mai bine cumperi ce ai nevoie de acasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilayda spune:

Lara este schimbata,vizavi de hoteluri s#305;nt deschise foarte multe centre comerciale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaiulia spune:

Daca tot locuiesti acolo ajuta-ne cu sugesti pt. hoteluri. Eu am fost si in Belek dar Lara imi place mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Eu am fost asta vara la IC GREEN PALACE si e super. Am mai scris, cred, cateva pagini in urma despre asta. Camerele nu-s f mari (fata a dormit pe un fotoliu extensibil), dar gradina e suuuper. Mare, plina de verdeata si de piscine (inclusiv pentru copii _ una cu apa mica, pana pe la jumatatea gambei si una cu tobogane in care apa-i pana la braul nostru. Au si spatiu de joaca pt copii cu tobogane, nisip, ustensile de nisip etc.
Plaja e cu nisip, dar e destul de abrupta intrarea in mare, nu poate sta bebe fara aripioare (noi am prins si valuri f mari).
Mancarea e buna, diversificata.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008) ,
Filmulete
La Mare - sept '09
Poze din Egipt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Laura, multumesc. Ai scris in august ca pleci, nu ai scris si impresii.

Pana la urma ai gasit carut de inchiriat la hotel sau ai plecat cu el de-acasa ?

Multumesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Am luat carutul nostru, nu am vrut sa risc. Habar nu am daca aveau sau nu de inchiriat, nu am mai intrebat.
Am scris pe la pag. 13-14 despre hotel.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008) ,
Filmulete
La Mare - sept '09
Poze din Egipt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

am si eu o intrebare ptr fetele care au copii mici sub 2 ani, daca noi nu ne vom deplasa nicaeri, vom sta doar in resortul hotelului, oare e necesar sa luam carutul cu noi????

caci sincer eu nu las lua, e voluminos si greu....inteleg ca oboseste repede si vrea in brate, jos pe scaunel...etc, dar care e avantajul unui carucior ??? sunt nelamuritaa, caci doar suntem la hotel..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

pogonici,

cred ca e foarte util caruciorul; nu poti gasi cu imprumut unul mic, sport, gen Mclaren?
In Turcia resorturile nu inseamna hotel si atat; pana la plaja ai de mers prin gradina hotelului, treci de piscine, etc, deci chiar daca hotelul are plaja privata nu inseamna ca e plaja.
Mi se pare la fel de util si la aeroport...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Pogonici, acum depinde si cat de mare e...mie deja imi rupe mainile, la un an nici nu-mi pun problema sa o car doar in brate. Mi-as lua si ceva de tinut la piept (manduca/marsupiu), dar vreau si carut, deoarece hotelul la care ne-am decis are o gradina mare si nu cred ca pana in iunie va sti sa mearga suficient de bine incat sa nu oboseasca.

Laura, merci, am gasit review-ul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Adialex depinde de ce papa copilul tau. Exista kids corner si diet corner unde gasesti tot felul de legume si carnita fierte doar in apa, fara nimic altceva, eu ii puneam si-i pasam cu blenderul. Dar daca nu mananca asa atunci ia-ti borcanase, acolo nu gasesti

Mergi la inceput