Vacanta in Turcia 2011 (11)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

in iunie dra va avea 1 an si 8 luni..si deja avem 11 kg acum, dar mi te atunci, mai punem ceva.......mati pus pe ganduiiir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Pogonici, e fff util carutzul ptc poate dormi f bine in el seara pana ajungeti in camera (sigur veti mai zabovi peste ora de somn + ca puteti face plimbari mai multe prin club (majoritatea au gradini f mari).


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008) ,
Filmulete
La Mare - sept '09
Poze din Egipt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

adevarat speuneti voi acolo referitor la carucior, om vedea ce si cum, dar mai am o nelamurire, dra mea nu doarme decat in patutul ei, e un tarc din ala tip plasa f lat si incapator, si nu a dormit nicioadat cu noi in pat prin urmare, iarasi e o problema, acolo ptr copii sub 2 ani au patuturi tip tarc ptr bebei????, exclus patul cu zabrele din lemn, mi se pare o porcarie, e mic, iar copilul se poate lovi in el....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

da, exista baby cot = patut tarc, la cerere si e gratuit. vorbeste despre asta cu agentia cu care faci rezervarile.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

mai salvat..ura , zilele astea ne vom alege exact resortul si eventual vom trimite email si la hotel, ptr o rezervare de patut mai sigur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui pogonici1977

am si eu o intrebare ptr fetele care au copii mici sub 2 ani, daca noi nu ne vom deplasa nicaeri, vom sta doar in resortul hotelului, oare e necesar sa luam carutul cu noi????

caci sincer eu nu las lua, e voluminos si greu....inteleg ca oboseste repede si vrea in brate, jos pe scaunel...etc, dar care e avantajul unui carucior ??? sunt nelamuritaa, caci doar suntem la hotel..

cea mai fericita mami de printesa
http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png
http://lpmf.lilypie.com/glMep2.png



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaluca spune:

noi am luat carutul cu noi inclusiv vara trecuta cand Luca avea 4 ani jumatate, si vreau sa spun ca am fost foarte inspirati pt ca l foloseam in fiecare seara cand copilul pica instant si dormea frumos in carutul lui sport ( in felul asta ne plimbam prin tot resortul, stateam la terase etc.)
Acum stam si ne gandim daca cumva sa l luam si vara asta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Gata, am luat biletele. 7 zile, plecare din 18 iunie cu Tarom la IC Green Palace, 1565 EUR+taxe aeroport.

Acum tre' sa conving consortu' ca un carut de 10 kg nu e cea mai buna solutie pentru luat pe avion...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Dana, vacanta placuta!

De ce vrei sa-ti convingi sotul ca nu e o solutie buna? In afara de cazul in care vrei sa-l convingi sa cumparati cu carut nou

Nu ai nicio problema cu greutatea lui: il lasi la scara avionului la plecare, iti este pus in cala, chiar la intrare si il primesti din nou la scara avionului la aterizare. Mi se pare o solutie buna asa: tii copilul in carucior in perioada in care te plimbi prin aeroport inainte de imbarcare, la fel, la sosire pana vin bagajele, toata deplasarea prin aeroport e mai comoda cu caruciorul decat cu copilul in brate, zic eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

daca tot vb de carucioare, acestea sunt in luate in calculul kg la cele 20 kg de cetatean??

se plateste ceva la kg ptr caruciorul copilului???????

Mergi la inceput