Vacanta in Turcia 2011 (11)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Nu era nici o viza pt RDG. De viza RFG era vorba, ca aia erau capitalistii.
Eu n-am avut nici o viza anul trecut pe pasaport cand am fost in Turcia. Nimeni din cei 7 care am trecut vama impreuna. Era primul an fara viza.
Are cineva viza anul trecut sau anul asta? (indiferent cu ce calatoreste)

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

M-am uitat si eu pe pasaport si nu mai am timbru pt intrarea de anul trecut. Doar stampilele de intrare/iesire.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)

www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Eu anul trecut n-am fost, daca ziceti ca nu v-a mai pus inseamna ca asa e.

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

S-a intors cineva de la Amelia Beach Resort&Spa din Side ? Carla parca zicea ca merge acolo...

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Pot sa va confirm ca nu se mai pune timbru pe pasapoarte. Doar stampila. Asa, de la sursa, azi intrata in Turcia.

In alta ordine de idei am destule plangeri dupa numai o zi la Ela Quality, hotel pe care l am adorat acum 2 ani. De departe nu mai e ce a fost, in ceea ce priveste serviciile. Desi am ajuns dimineata, nu au facut nici un efort sa ne cazeze inainte de ora oficiala 2. Pana aici rezonabil, daca nu se intarzia inadmisibil si dupa aceasta ora. A durat mult pana au chemat un manager, in conditiile in care asteptai oricum minim 10-15 min sa poti vorbi cu cineva la receptie. Managerul si a cerut scuze si ne a recomandat sa asteptam. Dupa alt scandal am primit cheile , insa camerele nu erau gata, abia intrasera menajerele. De atunci un lung sir de balbaieli, dezorganizare si chiar dezinteres.


Facilitatile sunt ok, dar doar atat. Mancarea destul de proasta, supa pentru copii era apa alba fara nimic in ea. Entertainmentul slab, 99% in rusa. Personalul de la clubul pentru copii abia balguie 2 cuvinte in engleza, in rest doar rusa.

Si lista ar mai continua, dar incerc sa tin moralul sus ca sbia am asteptat concediul. Dar pentru voi, daca aveati de gand sa alegeti locatia, recomandarea mea este: mai bine nu.

vacanta frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyMcBeal spune:

Spuneti-mi, va rog, ce moneda circula mai bine/avantajos acuma in Turcia, euro sau dolari?
Eu am fost in urma cu 2 si 3 ani si mergeau dolarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Noi am platit in euro. 2 lire= 1 euro /asa calculau in bazar.

Pe pasaport nu se pune decat o stampila, la intrere si iesire.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Daca s-a intors cineva recent din Alanya, as fi recunoscatoare pentru niste detalii despre statiune. Nu ma incanta in mod special zona cu pricina, dar am gasit un pachet foarte avantajos (din Suedia pachetele turistice pentru Turcia sunt ceva mai scumpe decat din Romania, probabil din cauza comisioanelor agentiilor).

A fost cineva in Alanya la Aqua Park? Cum e comparativ cu Adaland, de exemplu? Comerciantii din zona turistica sunt flexibili si amabili, sau agresivi? Am fost de nu stiu cate ori in Turcia, dar nu in zona Antalya.
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyMcBeal

Spuneti-mi, va rog, ce moneda circula mai bine/avantajos acuma in Turcia, euro sau dolari?
Eu am fost in urma cu 2 si 3 ani si mergeau dolarii.

Sanatate !


Dolarul nu mai detine suprematia. Asa ca este indiferent.
Te sfatuiesc sa schimbi (la case de schimb) si sa ai de cheltuit lire turcesti. Platind in euro/dolar pierzi constant.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

S-a mai intors cineva din vacanta din Antalya?

Aveti vreun sfat de dat?

Daca n-a fost early booking o sa fie last minute si nu prea stiu ce hotel sa aleg. As alege ceva din Lara sau Side, vreau plaja cu nisip si intrare lina in apa. Nu ma intereseaza in mod deosebit bauturile/mancarea ci distractia pentru copii (7-8 ani) - tobogane, luna park, animatie.

merci

Mergi la inceput