Vacanta in Turcia 2011 (11)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Azi am luat si eu bilete pt IC Green Antalya pt luni, abia astept sa ne vedem acolo. Am auzit o multime de pareri bune despre el si abia astept sa ma vad acolo!
As vrea sa stiu daca a fost cineva acolo si stie de au carucioare de inchiriat si cu cat/zi.
Multumesc.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008) ,
Filmulete
La Mare - sept '09
Poze din Egipt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc

Daca s-a intors cineva recent din Alanya, as fi recunoscatoare pentru niste detalii despre statiune. Nu ma incanta in mod special zona cu pricina, dar am gasit un pachet foarte avantajos (din Suedia pachetele turistice pentru Turcia sunt ceva mai scumpe decat din Romania, probabil din cauza comisioanelor agentiilor).

A fost cineva in Alanya la Aqua Park? Cum e comparativ cu Adaland, de exemplu? Comerciantii din zona turistica sunt flexibili si amabili, sau agresivi? Am fost de nu stiu cate ori in Turcia, dar nu in zona Antalya.
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)


Am fost in iulie in Alanya pt o juma de zi in bazar. Comerciantii nu mi s-au parut delc agresivi si s-a putut bine negcia cu ei:-) Despre Aquaparc nu stiu sa itzi zic, noi am fost numai pina in port si seara e ff frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Multumesc, Helbi. Negresit o sa ne plimbam seara in port Cu bazarul nu cred ca voi dezvolta o relatie de durata pe motiv de copil irascibil in magazine Revin curand cu impresii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Ne-am intors din Turcia (Antalya-Side) foarte multumiti. Am stat la Hotel Prince Turan World. In afara de camere (mici) si plaja (intrarea in mare era cu piatra) nu avem ce reprosa. Ne-am simtit foarte bine, mai ales la aqua park si la activitatile de seara si pentru copii si pentru adulti. Mancarea foarte buna, diversificata. Era curatenie peste tot si foarte ingrijit totul.

Editez sa amintesc de cafea: era gen ness. Noua nu ne-a placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Vreau si eu detalii despre Bodrum...statiune, plaja, ce se poate face in zona etc???
Va multumesc!!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Noi am fost la un resort la 7 km de Bodrum, Izer Hotel. Dragut, f curat dar cam micut..adica totul era mic: camerele, plaja, resortul in sine era cam inghesuit.

In Bodrum am fost doar la Castelul Cruciatilor - foarte frumos si impresionant. Mai sunt tot felul de obictive, daca dai o cautare dupa Attractions Bodrum gasesti ce sa faci.

Noi am fost in excursii la Efes si Pamukkale...cam departe amble, dar ma bucur ca am fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

as dori si eu o recomandare de hotel pe partea Antalyei de un hotel bun, UAI eventual, mentionam ca vom merge cu un bebe de 1 an si 8 luni, deci complexul sa fie si cu activitati si pentru copii mici

am vrea sa mergem in iunie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

uitasi

dorim ca plaja sa fie cu nisip si nu cu pietricele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Pogonici, noi pt vara asta am vrea la Sueno Hotel Side - intruneste toate cerintele noastre

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Pogonici, daca vrei plaja de nisip in Antalya trebuie sa alegi statiunea Lara. E ok si Belek. In zona Kemer-Beldibi este un relief montan iar plaja este de pietris.
Daca mergi cu copil mic e super ok Lara mai ales ca este foarte aproape de aeroport.
Cat despre hotel...depinde de buget. Sunt hoteluri care iti pot oferi totul.

Mergi la inceput