Vacanta in Turcia 2011 (11)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Se poate pleca si de azi pe maine, desigur. Numai sa se brodeasca cu datele lor de plecare, pt ca fiind chartere exista anumite date de plecare, de regula de 2 ori pe saptamana, sau asa ceva. Deci in 2-3 zile gasesti ceva, fara probleme.

Eu una cel mai bine am colaborat cu Alibaba Tour, au contacte directe cu cei de la hotel, si pot confirma imediat rezervarile.

Kusadasi-ul ia de la Alibaba, deci tot dracul ala e.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)

www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Multumesc mult pt raspunsuri, Roxana si Mada.

Am cerut oferter la mai multe agentii si, in final, am luat tot de aici, pt ca ofertele pt 7 zile din Ro, erau mai mult mai scumpe ca aceleasi oferte de 9-10 zile e aici. Oricum, informatiile date de voi sunt bune de retinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui valentinag

Esteiubi,nu se mai plateste viza, insa ea exista!



Nu exista viza, sau cel putin nu a existat anul trecut. Pana atunci o primeam la vama- un timbru, pe care-l lipeam pe pasaport. Anul trecut, nici o viza, nici o plata. Doar obisnuitele stampile intrare-iesire.
S-a schimbat ceva anul asta?

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Cred ca stampilele, alea sunt vizele..:) viza de intrare/de iesire.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Nici vorba...nu aia-i viza.
In plus, n-am auzit de viza de...iesire.
Viza era un dreptunghi autoadeziv, pe care scria Single Entry Visa, scria si in turceste (aia nu mai stiu ce, dar probabil tot aia ca in engleza), scria pretul (10 euro, apoi 15) si era valabila pentru 30 zile.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Eu ma gadeam la stampilele alea care se puneau mai demult in pasaport, inainte sa intram noi in UE, cand intram in Ungaria, Grecia, Germania, fiecare avea alt model de stampila. Eu din cate tin minte, dupe revolutie cand am fost in Ungaria parca puneau si la intrare si la iesire viza...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui codruta_grg
Eu din cate tin minte, dupe revolutie cand am fost in Ungaria parca puneau si la intrare si la iesire viza...




In Ungaria nu era necesara viza pentru cetatenii romani.
Nici inainte, nici dupa revolutie.
Viza se acorda pentru intrare intr-o tara si are o valabilitate diferita, in functie de tipul de viza
Stampilele nu sunt decat evidente vamale care nici nu prea mai exista. Oricum, nu in UE.

Mie imi pare bine ca s-au desfiintat vizele in Turcia. Pentru toti 5 plateam 75 euro, cat o zi de zbenguiala la Aqua Fantasy, in Kusadasi. Tot pentru toti 5

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Da chiar, ai dreptate, ca bine zici....erau vizele alea frumoase, lucioase, colorate, nu stampilele verzi/rosi.....

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Eu alta viza pentru Turcia in afara de "timbre" stampilate n-am vazut!Pe ele scrie "Multiple entry visa valid for one months"
Se pun si acum pe pasaport, doar ca nu mai platesti!
Nu stiu cum era viza de RDG.

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput