FIV in Ungaria 126

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luisianadsd spune:

sti pe cineva care pe 11 martie mai e acolo?eu atunci vin pt primul control

dana
1extrauterina
1 fiv "nereusit"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

samiruta m-am imbatat cu mirosul florii de la tine
alinuk dar ce grasuni ai in panteceee! Bravo!

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Buna Fetelor !!

Mai bine mai tirziu decit niciodata, va doresc "O Primava superba" cu rezultate pozitive, macar cite un ghiocel in burticel!!!


Cine vine in Aprilie la Szeged?

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliad spune:

Fetele eu azi am sunat la szeged iar maine tre sa sun pentru programare, deci nu stiu cand voi fi pe acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martinel spune:

alinuknuknuk, pe cand punctia , cum stai?
eu am avut azi vreo 6-7 mari (11/13 aprox), endometrul de 7 si muuulti mici, iar estradiolul mare, deci maine din nou la sange si eco.mie mi-e tare frica sa nu fac hiperstimulare, dar nu mai insist pe subiectul asta ca ma bate Gyongyi ...
diana_tm am inteles ca si tu era sa te hiperstimulezi, poti "descrie" putin?
bafta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

martinel, hai sa-ti descriu cum ma simt eu dupa 14 zile de stimulare si 34 de ovocite: burta umflata de vreo 3 degete, deasupra buricului mai umflata decit dedesubt; 1.5 kg in plus (dar astea le aveam din timpul stimularii); presiune pe diafragma (??? - la vreo 2-3 degete sub sini); citeodata un fel de greata (fara urmari ) si o data am avut niste dureri mai nasoale (au durat doar citeva secunde).
Acum nu stiu daca asta se incadreaza sau nu la hiperstimulare, pt mine e starea normala de dupa punctie. Trece in 10-14 zile.

Tu nu trebuie sa te gindesti ca o sa ti se intimple si tie la fel, la mine e mai complicata povestea. Faptul ca te-a chemat si miine (datele pe care le-ai spus sint de azi sau de ieri?) arata ca n-o sa lase sa creasca si foliculii aia mici ca sa ajunga buni de recoltat, ci o sa se limiteze la cei mari.
Ce doza de merional ai? Ti-a modificat-o de la inceputul tratamentului?

Mult succes si nu te mai gindi la toate prostiile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

bombi,34 de ovo???
wow...esti recordmena...cred.
nu stiam ca esti in procedura...bafta multa,sa fie cu reusita!!!
unde faci???



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
1 FET nereusit
urmeaza FET 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martinel spune:

bombi, multumesc pt ajutor, bafta multa si tie!!! pana azi am facut merional 150 ml, de azi fac doar 75, mi-a injumatatit doza.mai am o intrebare, daca s-a redus doza, ceilalti mici mai au putere sa creasca sau stagneaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

martinel,e putin probabil ca foliculii mici sa-i mai ajunga pe cei mari cu atat mai mult cu cat ti-a fost redusa doza.
probabil medicul se bazeaza pe cei 7.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
1 FET nereusit
urmeaza FET 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

samira, am avut vineri punctia (facem in Cehia), dar nu am continuat ca s-a temut dr de hiperstimulare si aveam si endometrul prost. Am congelat 26 de embrioni de 24h si mai avem inca 16 din octombrie. Speram sa trecem hopul cu PGD si sa avem ce transfera (s-ar nimeri in saptamina de dupa Pasti, ca la tine). Asa ca recordurile mele is mai mult de nevoie, decit de voie.

martinel, daca ti-a micsorat doza inseamna ca se bazeaza doar pe cei mari, asa ca poti sa te linistesti in legatura cu hiperstimularea. Multa bafta in continuare!

Va multumesc mult pt urari , le pastrez la congelator pina la momentul oportun.

Mergi la inceput