FIV in Ungaria 126

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luisianadsd spune:

stie cineva ce inseamna endometru inflamat?si vreun remediu pt asta?mie-mi tot vin intrebari in cap si le scriu aici ca poate cineva sa-mi raspunda si poate sunt utile si altor fete.multumesc mult

dana
1extrauterina
1 fiv "nereusit"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisianadsd spune:

are cineva o lista a medicamentelor din ungaria cu preturi in roni si de asemenea din RO sa pot face o comparatie?

dana
1extrauterina
1 fiv "nereusit"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

luisiana,daca citesti prima pagina a acestui topic ai sa gasesti acolo lista cu pretul medicamentelor in Romania si in Ungaria.

endometru inflamat inseamna ca endometrul a fost agresat de ceva si drept urmare a suferit un proces inflamator care este insa reversibil prin administrarea de antiinflamatoare locale.




3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
1 FET nereusit
urmeaza FET 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

unguroaice dragi,
va doresc o Primavara frumoasa,plina de iubire si numai cu vesti bune.
sa fiti mereu iubite,vesele,sanatoase si sa ne ajute DD sa fie numai primvara de acum inainte in vietile noastre




3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
1 FET nereusit
urmeaza FET 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

samiruta in aceasta splendida zi de primavara, un ghiocel virtual, pentru tine....ete-l: //``~~~~...imagineaza-ti ca-i langa o ciucalata calda si e inconjurat de un snur alb-rosu

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

aristico,multumesc...si tu ai langa ciucalata ta o zambilutza virtuala,parfumata si delicata...o simti ce frumos miroase???


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
1 FET nereusit
urmeaza FET 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Parfumul florilor de primavara, roua diminetilor calde, adierea vantului bland al celui mai frumos anotimp, toate acestea sa-si gaseasca locul in sufletele voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisianadsd spune:

SCUZE o primavara plina de zambete micute va doresc tuturor si multumesc mult celor ce-mi scriu

dana
1extrauterina
1 fiv "nereusit"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuknuknuk spune:

buna dragelor si O PRIMAVARA MINUNATA cu REUSITE

maine o sa se stabileasca si pentru mine ziua punctiei.
fetele din "generatia mea" deja sunt fixate.
oricum ieri avem 3 grasi, dupa care mi-a marit doza de merional.


luisianadsd
-dupa cum Tannoo deja ti-a zis este necesara prezenta la eco si analize de sange la Szeged, informatii fara de care doctorul nu ti-ar putea prescrie un tratament.
-apoi in Z2 de CM trebuie sa fii aici pentru analize de sange, si chiar incepand cu aceasta zi iei primele doze de hormoni.
-de la persoana la persoana, monitorizarea se face la doua, trei zile, consultatie unde se stabileste ce doze mai iei, ce pastile etc..
-dupa ce se vad rezultate in nr. de foliculi, dimensiuni, endometru...dr. stabileste ziua punctiei.

daca mai ai intrebari nu ezita.





IA nereusita nov.2010
sotul OATS moderata
urmeaza FIV martie 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisianadsd spune:

Alinuk sa inteleg ca tu esti deja acolo; tin pumnii.te rog sa-mi spui cam care sunt cheltuielile adiacente aproximativ sa stiu cum ma pregatesc(cazare masa etc)si ce se poate face in timpul liber cat nu esti la clinica

dana
1extrauterina
1 fiv "nereusit"

Mergi la inceput