FIV in Ungaria 126

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

sami, i-ai numarat si pe james bonzi? si pe petruta sabou? plus o fata de aici de pe fiv in ungaria cu care m-am intalnit eu la ET, una din cele 2 care au fct imediat dupa noi? ce mai gasca!
ma duc sa ingurgitez niste piept de curcan in cinstea gastii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisianadsd spune:

Buna dimineata.mi-au venit analizele hormonale
TSH 1.39 PROLACTINA 264 LH 3.4 FSH 6.4 ESTRADIOL 177.9
CM mi-a venit vineri si am recoltat sange abia luni a patra zi
Se pricepe cineva sa-mi zica cum sunt?

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

TSH, FSH, LH foarte bune, la estradiol daca unitatea de masura e pmol/l e bine, daca e in pg/ml e cam mare.
Dar esential e ce iti zice dr, nu noi

Citat:
citat din mesajul lui luisianadsd

Buna dimineata.mi-au venit analizele hormonale
TSH 1.39 PROLACTINA 264 LH 3.4 FSH 6.4 ESTRADIOL 177.9
CM mi-a venit vineri si am recoltat sange abia luni a patra zi
Se pricepe cineva sa-mi zica cum sunt?

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisianadsd spune:

este pmol/L multumesc din suflet

dana
1extrauterina
1 fiv "nereusit"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisianadsd spune:

As vrea sa va povestesc despre FIV-ul meu "nereusit" facut la MED NEW LIFE ca poate cineva ajunge in aceiasi situatie si pateste ca si mine.Imi pare rau ca nu am intrat de atunci pe forum si nu m-am interesat de ABSOLUT NIMIC in ceea ce priveste procedura etc.Am primit schema de tratament pe care am urmat-o intocmai am facut punctia si la trei zile ET.Totul bine si frumos dar inainte cu 2 zile de analiza de sange pe care trebuia s-o facem tot la ei mi-a venit CM fiind abundent.am sunat la clinica si mi-au spus ca le pare rau dar nu am ramas insarcinata si nu mai are sens sa merg pana in Bucuresti pt acea analiza de sange.Clar in acel moment am oprit tratamentul pe care trebuia sa-l iau(utrogestan).

dana
1extrauterina
1 fiv "nereusit"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisianadsd spune:

Urmatoarea luna CM nu mai aparea si mi-am facut un test de sarcina.SURPRIZA -2 liniute.binenteles ca a doua zi eram la bucuresti la dr meu ginecolog si care dupa ecografie mi-a spus ca sarcina mea este dar a migrat din uter in cervix(sarcina cervicala)si s-a fixat bine acolo.binenteles internare de urgenta si chiuretaj.Vreau sa mai spun ca inainte de acest fiv am avut o sarcina extrauterina unde am ramas fara trompa dreapta iar cea stanga era atrofiata demult deci nu as fi putut ramane insarcinata pe cale naturala.

dana
1extrauterina
1 fiv "nereusit"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisianadsd spune:

IN CONCLUZIE: a cui a fost vina, a mea ca nu m-am interesat si n-am studiat sau a lor care trebuiau sa stie ca se poate intampla ca CM sa vina si peste sarcina si sa ma cheme totusi la analize?Dar ce mai conteaza acum?Sper si-mi doresc mult ca acum la Szeged sa fie totul bine si sa am si eu un bebic mic

dana
1extrauterina
1 fiv "nereusit"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Mda, nasoala experienta... acum inteleg de ce la semnatura ta acel "nereusit" e intre ghilimele.
Daca te ajuta cu ceva, la unguri una din frazele pe care o sa le auzi este : "lipsa sangerarii nu inseamna sarcina, iar sangerarea nu inseamna lipsa sarcinii". Deci betahcg e sfant.
Acuma despre informare... eu as zice ca o minima informare e necesara, dar vezi si tu, e greu de zis ca pacienta unde sa te opresti, cat sa mai cauti, etc. Sunt multe necunoscute pe drumul asta...
Multa bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

Citat:
citat din mesajul lui luisianadsd

IN CONCLUZIE: a cui a fost vina, a mea ca nu m-am interesat si n-am studiat sau a lor care trebuiau sa stie ca se poate intampla ca CM sa vina si peste sarcina si sa ma cheme totusi la analize?Dar ce mai conteaza acum?Sper si-mi doresc mult ca acum la Szeged sa fie totul bine si sa am si eu un bebic mic

dana
1extrauterina
1 fiv "nereusit"


draga mea , imi pare rau pt ce ti s a intamplat!
pe langa faptul ca facem atatea eforturi sa avem un bebe se intampla si alte necazuri..
completez:
dupa un fiv , dr iti da ordonanta sau trimitere cum s o numi sa mergi in ziua cutare la beta!
pe a mea cel putin scrie: indiferent de sangerari sau nu, beta hcg se va efectua in z x!
nu stiu cum medicul nu te a prevenit ca s ar putea sa ai sangerari!
iar pe de alta parte spre linistea ta , trebuia sa faci beta la momentul stabilit!
imi pare f rau , poate daca se descoperea la timp era totul ok!
iti doresc sa treci peste acest necaz si sa vi cat mai repede cu vestea ca esti graviduta!
bafta!!

"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisianadsd spune:

multumesc mult pt incurajari

dana
1extrauterina
1 fiv "nereusit"

Mergi la inceput