Tabara Pro Monica

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Xio, te-am inervat?eu iti zic ca nu esti bine info, scandalariule sexuale s-au vrut a fi despre M dar erau fabulatiile lui ala cu buba la cap de-l bagau toti in seama ca la balamuc, si cu mosu din Italia...cand zic ca Iri are valeitati de interlop, dc a acceptat sa o lase sa plece in Italia cu un neica nimeni, vai amarul lui de afacerist de Dambovita! Alea cu R. Martinu' soforul au venit dupa axile si alte dudui. Dar fie cum vrei, ca dc ma prind sa ma contrazic cu tine ne apuca Anul Nou si zapacim forumistii
Capcaun, tu zapai si ai dat pe zero tv, nu? A innebunit lupul, dc le-a luat fata Columbenii pe postul prietenilor si colaboratorilor cuplului de aur:Zavo- Pepe-lea. Ma asteptam sa vad acolo divortul lor live, cu intrebarea cheie pt initiatii DDD: credeti ca motanul Martin va fi recunoscut de catre bunica materna, aia cu averili?nimeni nu se gandeste la el, i-au promis viata de artist, are tare genetice de la ambii parinti de latino-lover si acum il paste vagabondajul. El care a aparut in vidioclipuri si cu promisiuni ferme pt telenovele :((
PS: cand ai spus de telenoveliste persoanele de fata , adica toti cei care postam aici sunt excluse, nu?


inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine




Nu m-ai enervat deloc, casatoria columbenilor nu este un subiect atat de important pt. mine.
Dar vad ca desi iti tot explic nu vrei sa intelegi ca dupa scandalurile sexuale ale Monicai si dupa declaratiile ei cum ca ea il roaga pe sot sa si-o traga cu altele si ciudatu' nu vrea, Irinel i-a platit neveste-sii cu aceeasi moneda.
Ea l-a inselat, a inselat-o si el.
Alea cu soferul au fost primele, nu au venit dupa blonda asta care povesteste ceva.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

nu sunt nici promonica nici proirinel! doar ma dezgusta ceea ce fac! au un copil impreuna, iar spectacolul de joasa speta in care joaca, arata de fapt ce fel de oameni sunt, ce calitate au! este regretabil la niste oameni "de conditia lor"!



capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

IUBESTE SI FA CE VREI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Xio, n-am zis nicio clipa ca Monica era "cuminte". Iri nu voia o fata cuminte, o nevasta de casa, o doamna, ca doar a avut grija singur sa ne arate ce preferinte are in toti anii astia. El voia una pentru mers in cluburi si aratat toate cele presei.
Ca a vrut si copil la un moment dat, e altceva si da, el a vrut. Ati uitat ca Monica nici n-a alaptat ca programase domnul tot si nu cumva din cauza asta sa nu poata ramanea iar insarcinata, ati uitat ca era planul ca fix la un an sa-i faca si-un frate Irinei? Declarau asta inca din maternitate. Mai tarziu, Monica a zis ca are alte prioritati si cam de-atunci au cam tot avut opinii si vieti separate. Niciunul nu stie ce sa faca cu copilul ala de fapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia



Niciunul nu stie ce sa faca cu copilul ala de fapt.

Pene colorate... cate putin din toate!

album
gradina



Asa este, dar, din pacate amandoi stiu sa o foloseasca pe Irina la maxim.

Monica facea emisiunile acelea in care poza in mamica perfecta, ducand-o in parc sau la locuri de joaca. Mie mi s-a parut doar o incarcare de a-si mari publicul tinta al emisiunii.

Si acum Iri, care o expune pe fetita pe net, pe televiziuni si pe tabloide tot in interesul lui.

Oribil ! Doi oameni super egoisti si care habar nu au ce-i ala binele copilului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Ultimele declaratii ale lui Irinel si de ce a aruncat pe piata imaginile
www.click.ro/vedete/romanesti/Irinel-Columbeanu-Irina-bestialitate-Monica_0_1132686805.html" target="_blank">http://www.click.ro/vedete/romanesti/Irinel-Columbeanu-Irina-bestialitate-Monica_0_1132686805.html

God, if I can't have what I want, let me want what I have.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Eu doar sa-mi manifest mirarea ca exista "tabere"in cazul asta...2 penibili.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Eu sunt ingaduitoare cu Monica. Ingaduitoare inseamna ca ii dezaprob unele actiuni dar ii gasesc circumstante atenuante.
Nu cred ca atunci cand s-a cuplat / maritat / sexat cu Irinel a avut un plan stabilit. Vad ca multe lume din Romania o zugraveste ca pe o femeie diabolica care a stiut exact ce face ... Prostii. Din actiunile ei de acum se vede exact ca nu a avut un plan, ca daca il avea, era mult mai calculata si nu isi pierdea casa, copilul, contractele in America ...etc.

Privind global, in definitiv, Monica a facut exact ce au facut multe femei din Romania - s-a cuplat cu un barbat, s-a casatorit cu un barbat, a facut un copil si ulterior a divortat ... motivele pentru care a facut toate astea nu cred ca sunt in plaja noastra de expertiza. E treaba ei, e treaba lor ...
Pe baza acestui rationament, Monica ar trebui sa poata iesi din acesta casatorie ca orice femeie anonima a Romaniei ... adica fara a avea reputatia destramata, fara teste psihologice, fara masuratori de avere si cu copilul incredintat.

Pe mine ma uimeste cu cata satisfactie gusta publicul romanesc esecul Monicai trecand cu vederea mizeria si caracterului Irinelului de 55 de ani. Si asta numai pentru ca e tanara si a indraznit sa se casatoreasca cu un milionar care acum sterge cu ea pe jos. Cum poate publicul romanesc sa tolereze asemenea tratament din partea milionarului sub deviza "asa ii trebuie, ea e de vina ca s-a cuplat cu el".

Cum adica ii donezi un apartament pe care apoi i-l iei inapoi ca sa dovedesti ca nu are unde sa isi creasca copilul ? Cum adica inregistrezi un copil de 4 ani care spune ca nu mai vrea la mama ca "mama o bate" si apoi il pui pe net sa citeasca toata presa ?
Cum adica iei copilul de langa mama si il arunci la Izvorani dupa care iti vezi in continuare de viata ? Pana la urma cine se razbuna pe cine si cine foloseste copilul ?

Eu personal o admir pentru ca nu a ramas intr-o relatie in care nu mai este fericita ... indiferent de ce a intrat in aceasta relatie, trebuie sa i se dea dreptul sa iasa din ea. Cu riscul de a-si pierde copilul, sper sa nu ma dezamageasca si sa mearga mai departe cu divortul ... si sa-si vada de cariera. Este frumoasa, are toate calitatile unui manechin, este fotogenica si are doar cativa ani in care mai poate face ceva in profesia asta si poate fi pe picioarele ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy

buna, am citit in raspunsul lui Marius cum in cazul unui divort se impart doar lucrurile la care au participat concret cu bani la achizitionarea lor ambii soti, altfel ramane la cel care a dat banu.Ok, asa e , probabil, da ce faci in cazul in care mama s-a sacrificat pe ea, carierea si tot pentru a putea ca tatal sa lucreze si sa creasca profesional, ea stand si educand copii .Ea , mama , nu a lucrat, tocmai pentru ca tatal lucra zi lumina, aducand in casa suficienti bani, normal ca lucrurile erau cumparate cu banii adusi de tata, deci clar dupa logica de mai sus, mama nu are nimic.Cum sa aiba femeia aia curaj sa se separe de un sot abuziv , pe principiul...fara mine esti un...si te mananca cainii, cand ea nu are nici macar legea de partea ei, dei sotul are toate atuurile sa fie abuziv, doar e la mana lui si financiar si legal.
Slabe sperante pentru femei, si acum mai vine si ca pot ramane copii la tata, tata care i-a vazut doar noaptea cand dormeau...dar de el e lucrat, ea doar a lenevit...si te mai miri ca tot mai multi barbati gandesc asa.

Mda, e de mirare ca multi barbati gandesc in modul asta asa cum este de mirare ca femeile inca mai gandesc sa se sacrifice la aragaz garantand pe stima, recunosinta si banii barbatului.
Monica, de cand s-a maritat cu Irinel, si-a terminat facultatea si si-a dorit o profesie si o cariera. Pentru mine este primul semn ca nu a vrut sa ramana "trophy wife" ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui roxy

buna, am citit in raspunsul lui Marius cum in cazul unui divort se impart doar lucrurile la care au participat concret cu bani la achizitionarea lor ambii soti, altfel ramane la cel care a dat banu.Ok, asa e , probabil, da ce faci in cazul in care mama s-a sacrificat pe ea, carierea si tot pentru a putea ca tatal sa lucreze si sa creasca profesional, ea stand si educand copii .Ea , mama , nu a lucrat, tocmai pentru ca tatal lucra zi lumina, aducand in casa suficienti bani, normal ca lucrurile erau cumparate cu banii adusi de tata, deci clar dupa logica de mai sus, mama nu are nimic.Cum sa aiba femeia aia curaj sa se separe de un sot abuziv , pe principiul...fara mine esti un...si te mananca cainii, cand ea nu are nici macar legea de partea ei, dei sotul are toate atuurile sa fie abuziv, doar e la mana lui si financiar si legal.
Slabe sperante pentru femei, si acum mai vine si ca pot ramane copii la tata, tata care i-a vazut doar noaptea cand dormeau...dar de el e lucrat, ea doar a lenevit...si te mai miri ca tot mai multi barbati gandesc asa.

Mda, e de mirare ca multi barbati gandesc in modul asta asa cum este de mirare ca femeile inca mai gandesc sa se sacrifice la aragaz garantand pe stima, recunosinta si banii barbatului.
Monica, de cand s-a maritat cu Irinel, si-a terminat facultatea si si-a dorit o profesie si o cariera. Pentru mine este primul semn ca nu a vrut sa ramana "trophy wife" ...




Fata nu a vrut sa ramana un trofeu, doar ca spre deosebire de celelalte fete de varsta ei a facut un salt urias prin intermediul lui Irinel ca sa isi atinga scopul.
Unele fete invata, altele dau din fund, fiecare ajunge unde vrea doar ca primele putin mai greu decat a doua categorie.
Imi amintesc un interviu de-al ei la inceoutul relatiei cu Irinel, cand spunea ca nu mai vorbeste cu maica-sa pt. ca maica-sa si sora ei sunt invidioase pe relatia ei si pe banii pe care ii are.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Fata nu a vrut sa ramana un trofeu, doar ca spre deosebire de celelalte fete de varsta ei a facut un salt urias prin intermediul lui Irinel ca sa isi atinga scopul.
Unele fete invata, altele dau din fund, fiecare ajunge unde vrea doar ca primele putin mai greu decat a doua categorie.
Imi amintesc un interviu de-al ei la inceoutul relatiei cu Irinel, cand spunea ca nu mai vorbeste cu maica-sa pt. ca maica-sa si sora ei sunt invidioase pe relatia ei si pe banii pe care ii are.

Nu stiu daca inteleg exact ce vrei sa spui ...
Odata maritata, si-a continuat studiile - studiile trebuie sa fi fost la fel si pentru cele maritate cu tineri de varsta lor si pentru cele maritate cu barbati din alta generatie, si pentru cele care sunt sponsorizate de parinti si pentru cele sponsorizate de soti.
Apoi si-a continuat cariera in modeling - o cariera pe care o incepuse inainte de a-l intalni pe Irinel ... s-a angajat si s-a incadrat foarte bine pentru aceasta profesie - este inalta, este frumoasa, este fotogenica, este naturala pe podiumul de prezentare, flirteaza bine cu aparatul de fotografiat - merge natural pe podium ... mie mi se pare ca are toate calitatile unui manechin profesionist si DA, cu ajutorul conexiunilor sotului ei a ajuns la niste contracte mai usor ca alte fete. Nimic rau in asta ... sigur ca sotul ei e ajutat-o, este firesc sa se fi intamplat asa, de ce trebuie sa i se reproseze asta ? Oriunde in lume, daca partenerii au relatii si conexiuni de business, se ajuta unii pe altii ...

Cat despre datul din fund, pana la urma a dat din fund in fata sotului ei. Nimic rau din punctul meu de vedere si ...atentie, nimic imoral. Avem noi dreptul sa il judecam pe sotul ei ? Ca e mic, ca e batran, ca are par pe spate, ca arata ca un maimutoi, ca are milioane in banca ...etc ?

Si Da, ai dreptate - viata nu este egala pentru toata lumea si nu ofera aceleasi oportunitati tuturor ... unii trebuie sa munceasca / invete mai mult si asta nici macar nu garanteaza succesul iar altii se nasc mai favorizati - familii nobile, familii bogate, familii influnete, diverse talente, diverse disponibilitati(sa se culce cu barbati mai batrani de ex) ... toti ne luptam si ne construim un drum in viata in functie de resursele native si posibilitatile pe care le avem. Nu este nimic imoral sa profiti de ceea ce viata ti-a scos in cale.

Mergi la inceput