Tabara Pro Monica

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

lasand la o parte cine e mai integru in familia lor , mie nu mi se normal cum este expusa fetita. chiar trebuie filmata cand e dusa/luata de la gradinita, de cine, pe unde isi petrece timpul liber , ce mananca si ce nu, etc.?
e cazul sa isi rezolve problemele singuri, mie nu mi se pare normal ca un copil de 4 ani sa traiasca cu jurnalisti , in loc de parinti.
de bunica nu am cuvinte, decat ca monica este asa cum e tocmai datorita ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pai daca numele ei este Columbeanu...

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Mama Monicai declara ca Irinel a amenintat-o cu moartea ca sa spuna toate astea: http://www.click.ro/vedete/celebritati/Mama-Monicai-Columbeanu-Irinel-Monica_0_1133286663.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

in filmulet apare irinel, cu nasul umflat si plin de sange...la inceput.

nu vad eu bine???

filmuletul pare real, nearanjat dinainte!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca




Corect !
http://www.cancan.ro//usr/imagini/2011/03/04/381805-irinel-batut.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C

Mama Monicai declara ca Irinel a amenintat-o cu moartea ca sa spuna toate astea: http://www.click.ro/vedete/celebritati/Mama-Monicai-Columbeanu-Irinel-Monica_0_1133286663.html


Nu parea deloc terorizata in filmulete, avea exact comportamentul de tzatza barfitoare care toarna la stapanire ca sa primeasca un oscior in schimb.
Si "declaratia de presa" cu "a fost amenintata ca o sa fie data afara din casa noaptea" si ca "o sa fie lasate sa moara de foame" daca nu declara ce vrea el sunt patetice. De teama intunericului sau a taierii accesului la frigiderul cu caviar nu ajungi sa-ti terfelesti fiica. Dar asta se intampla cand vorbim de mame, nu de femei carora li s-a intamplat sa aiba copii.

Sincer vorbind, vazand-o pe mama Monicai devine clar si de ce educatie a beneficiat fiica ei si de ce a facut in viata alegerile pe care le-a facut.

Singurul care are dreptate in toata povestea asta este copilul insa taica-su e prea preocupat sa castige si sa-i arate maica-sii cine e mai tare, maica-sa e tanara, prost sfatuita si incepe sa-si dea seama ca greselile se platesc si ca mai ales daca te decuplezi de la sursa de bani si influenta ai mari sanse sa redevii rapid "nimeni".
La posibilitatile financiare si pretentiile Columbeanului ma surprinde ca a ales sa-si lase fiica "educata" de soacra.

Justitia ar trebui sa tina cont de deserviciul adus copilului de proprii parinti, care o expun intr-un mod inaceptabil si o folosesc ca pe o arma. Postatul filmuletelor pe youtube ar trebui sa clarifice grija si dragostea tatalui pentru copil, este inacceptabil sa-ti folosesti copilul in felul asta!!!!! La cum s-au comportat pana acum eu una le-as lua copilul ambilor.

Monica... primeste ce-a contractat, s-a vandut pe bani, e tratata ca o marfa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Sper ca nu este nimeni atat de naiv(a) incat sa faca afirmatia conform careia, Monica (ex.Columbeanu) s-ar fi casatorit din dragoste . A primit ce a dorit, a plecat, s-a taiat. Punct.

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

DEclaratiile recente ale soacrei cum ca ar fi facut respectivele afirmatii defaimatoare la adresa fiicei sale sunt cusute cu ata alba. Nu stiu cine poate inghiti asa ceva. Nu mi s-a parut ca arata deloc ca o femeie aflata sub amenintarea cutitului, dimpotriva, statea relaxat la taclale cu ginerica. Iar nemultumirile ei par reale si sunt sustinute de toate imaginile pe care le-am vazut la TV. Chiar ieri dadeau imagini in care Moni isi tara pur si simplu copila de mana si o smucea, fiindca nu putea tine pasul cu ea.

Cat despre posibilitatea de a influenta un copil de 4 ani si de a-l invata ce sa spuna, mi se pare total aiurea.

God, if I can't have what I want, let me want what I have.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Totul e foarte trist. Vinovatul e Irinel, el a stiut exact ce face, de cand "a cumparat"-o pe Monica, a pus-o in vitrina ca pe un trofeu, apoi a facut-o mama, desi era evident ca nu era pregatita pentru asta, numa ca sa aiba doua papusi in vitrina, alaturi de care sa se impauneze.
El a avut permanent toate parghiile in mana lui, el e sforarul care zicea senin ca "Monica a avut sansa ei si Irina a avut-o, nu-i pare rau ca le-a lasat in America."
Monica n-a devenit balaur peste noapte, a fost depasita si confuza permanent, nu vorbim aici de o Cenusareasa ci de o nevasta ce trebuia sa arate ca o c.... in public, sa ne amintim de filmuletele facute prin gaura cheii, nu mai zic de ce i-a scapat pe gura in direct la scurt timp dupa nastere "la 6 vine presa".
Maica-sa a zis si de un episod din copilarie, cu probleme si cu "6 luni de tratament de calmare" si ... citit la popi. Exact vrajitoarea cu nasul spart Iri ii lipsea mai tarziu in viata fetii asteia!
Toata povestea e toxica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

si asa...bomboana de pe coliva...vin si "ciorile la starv":

http://www.cancan.ro/showbiz/showbiz-intern/video-manelistii-fac-haz-de-necaz-au-compus-o-melodie-pentru-divortul-columbenilor-si-al-oanei-zavoranu-152276.html



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Totul e foarte trist. Vinovatul e Irinel, el a stiut exact ce face, de cand "a cumparat"-o pe Monica, a pus-o in vitrina ca pe un trofeu, apoi a facut-o mama, desi era evident ca nu era pregatita pentru asta, numa ca sa aiba doua papusi in vitrina, alaturi de care sa se impauneze.
El a avut permanent toate parghiile in mana lui, el e sforarul care zicea senin ca "Monica a avut sansa ei si Irina a avut-o, nu-i pare rau ca le-a lasat in America."
Monica n-a devenit balaur peste noapte, a fost depasita si confuza permanent, nu vorbim aici de o Cenusareasa ci de o nevasta ce trebuia sa arate ca o c.... in public, sa ne amintim de filmuletele facute prin gaura cheii, nu mai zic de ce i-a scapat pe gura in direct la scurt timp dupa nastere "la 6 vine presa".
Maica-sa a zis si de un episod din copilarie, cu probleme si cu "6 luni de tratament de calmare" si ... citit la popi. Exact vrajitoarea cu nasul spart Iri ii lipsea mai tarziu in viata fetii asteia!
Toata povestea e toxica.

Pene colorate... cate putin din toate!

album
gradina



Da, saraca Monica, toate fetele cuminti ajung dupa 2 ore in pat cu un barbat doar pt. bani, se casatoresc pt. bani samd
Nu mi s-a parut ca a fost fortata sa faca un copil, ba chiar cred ca a gandit tare bine situatia.
Monica s-a vandut ca o marfa pt. bani de haine , pantofi si altele.
Hai sa nu ii plangem de mila, ca eu cand am avut nevoie de bani am cerut de la ai mei sau a muncit, nu am facut sex, desi era mult mult mai simplu.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput