Tabara Pro Monica

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AndraP_87 spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdalena67

Probele astea sunt cusute cu ata alba, se vede de la o posta.
Ce parinte nu ar fi luat atitudine daca ar fi stiut ca copilul lui sufera?
Dar el vine acum cu tot felul de mojicii, doar pentru a ramane fata la el.Este chiar penibil, si isi arata adevarata fata.Se pare ca banii in tara asta rezolva chiar totul.


stoian


Pai si daca rezolva banii chiar totul atunci pt ce se mai chinuie dl Columbeanu sa arate cum o batea Moni pe fetita si ce scorpie e de fapt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

La inceput am fost pro Monica, acum, dupa acele filmulete, nu mai sunt. E clar ca a batut-o pe Irina, conversatia a fost spontana, nu vad nimic cusut cu ata alba. Mama Monicai a spus ca-i mai important pentru ea sa spuna adevarul decat sa-i tina partea fiicei ei - in defavoarea Irinei.
Ce poate fi mai trist decat sa auzi un copil spunand ca vrea sa-si cumpere o mama?? Ca mama, Monica este tanara si lipsita de rabdare si experienta. Ca om, este o fire impulsiva. De asta s-a ajuns aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

E clar pe gaia! Tocmai se comenteaza la realitatea, e un tip acolo cu picioarele pe pamant si spunea ca una dintre cele mai mari doftorite specializate in psihiatrie pediatrica din RO a afirmat ca imaginile sunt irelevante, iar copilul perfect manipulabil, in favoare parintelui care nu isi petrece suficient timp cu el, pt ca cel care sta zi de zi nu e numai lapte si miere sa-i faca toate mofturile, in schimb parintele care petrece putin timp normal ca il va rasfata, cadorisi, o oara-doua si ura! hai in club, e cel mai usor asa
Mama Monicai e doi doi bani, eu nu spun ca sunt toti mincinosi dar nu ma arunc sa cred orbeste in astia doi, se vede ca e mai putin dotata la intelect, pe bune. In fine, eu nu mai postez, jur ca preferam sa vad despre motanelul Martin, decat porcaria asta. Lali, asa e, Irinel isi cladeste cazul pe umerasii unui copil de 4 ani! Au spus si au dreptate: o face pt a-si atrage opinia publica de partea lui, iar probele ca atare nu sunt acceptate, nici la tv nu au voie sa dea imaiginile, e ilegal, cica nici pe net nu e tocmai ok, dar folosite asa vor fi luate in considerare, nu am inteles insa de ce, pt ca era vol mic, fata mea facea
Dc el a aflat de divort din presa, asa luat ca din oala, asa a declarat, ce-i cu toate filmarile astea si evaluarile psihopupu din decembrie?
Pana nu vad clar ca Monica isi batea copilul sunt categoric de partea mamei. M-am decis. Iar dc ea a batut copilul, mai mult, in mod frecvent, sper ca cineva in tara asta sa-i decada pe amandoi din drepturi ca atunci chiar nici unul nu-i mai breaz ca alalalt.
Imi pare rau, eu chiar am vazut cum se purta cu fata Monica in diferite ipostaze, e prea mare discrepanta ca sa inghit atat de usor. Ce naiba sa zica Irinel despre ea, ca-i imorala, fufa? Pai normal ca dupa scalda lui de-acasa cu parasutele nu-i da mana, asa ca ataca prin copil.
Doamne da sa se trezeasca cineva sa protejeze fata!Incredibil, un copil atat de dulce, de reusit, sanatos caruia i se naruie sansele la o viata echilibrata, sa creasca frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Am mai scris, este posibil ca Monica s-o fi batut pe micuta, asa, in traditia romaneasca. Adica i-a dat peste mana cand s-a scobit in nas sau ceva asemanator.

Mi se pare interesant ca fetita a fost in decembrie la psiholog si acolo s-a aflat ca nu se simte bine in America, nu s-a integrat la gradi. Nicio vorba despre bataie. Adica psihologul a intrebat-o cu siguranta de ce nu ii place in America si nu a aflat nimic despre bataie.

Poate Monica a lovit-o si atunci fetita a plans si i-a spus bunicii ca nu mai vrea la mama, vrea la ea. Intre timp a uitat si nu a spus nimic psihologului. Dar acum bunica i-a reamintit, inaintea filmarilor: "Nu-ti mai aduci tu aminte cand te-a batut mami si tu mi-ai spus...." Si daca a mai repetat si fata de Irinel...gata filmuletul. Copilul nu minte dar este manipulat.

Ideea "tu sa-mi cumperi alta mami" este un scenariu pe care eu il percep fix ca "made by Irinel Columbeanu". Cred ca este fix ce se gandeste el sa faca - sa-i cumpere fetitei alta mama. La fel, e foarte posibil ca el sa-i fi spus asta fetitei inainte de filmari: "Tati o sa-ti cumpere alta mami care nu te bate niciodata, care bla-bla-bla..." Nu e nimic complicat si copilul poate prelua o asemenea sugestie. Raspunsul lui Iri "oamenii nu se cumpara" e super-teatral din partea unuia care a cumparat numerosi oameni, ultima achizitie fiind soacra-sa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti

Am mai scris, este posibil ca Monica s-o fi batut pe micuta, asa, in traditia romaneasca. Adica i-a dat peste mana cand s-a scobit in nas sau ceva asemanator.

Mi se pare interesant ca fetita a fost in decembrie la psiholog si acolo s-a aflat ca nu se simte bine in America, nu s-a integrat la gradi. Nicio vorba despre bataie. Adica psihologul a intrebat-o cu siguranta de ce nu ii place in America si nu a aflat nimic despre bataie.

Poate Monica a lovit-o si atunci fetita a plans si i-a spus bunicii ca nu mai vrea la mama, vrea la ea. Intre timp a uitat si nu a spus nimic psihologului. Dar acum bunica i-a reamintit, inaintea filmarilor: "Nu-ti mai aduci tu aminte cand te-a batut mami si tu mi-ai spus...." Si daca a mai repetat si fata de Irinel...gata filmuletul. Copilul nu minte dar este manipulat.

Ideea "tu sa-mi cumperi alta mami" este un scenariu pe care eu il percep fix ca "made by Irinel Columbeanu". Cred ca este fix ce se gandeste el sa faca - sa-i cumpere fetitei alta mama. La fel, e foarte posibil ca el sa-i fi spus asta fetitei inainte de filmari: "Tati o sa-ti cumpere alta mami care nu te bate niciodata, care bla-bla-bla..." Nu e nimic complicat si copilul poate prelua o asemenea sugestie. Raspunsul lui Iri "oamenii nu se cumpara" e super-teatral din partea unuia care a cumparat numerosi oameni, ultima achizitie fiind soacra-sa.

perfect sintetizat!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Din filmari se deduce ca soacra nu stia ca e filmata (probabil cu un telefon)si isi exprima sincer nemultumirea fata de comportamentul fiicei. Nimic anormal. Aaaa, ca e nescolita, asta e alta poveste, asta nu inseamna ca nu-si iubeste nepoata. Voua nu vi s-a intamplat ca bunicii sa ia partea nepotilor, dandu-le lor dreptate, in detrimentul vostru?
Pana la urma, bunica s-a ocupat mai mult de Irina decat maica-sa, ea dormea cu ea, ii dadea de mancare etc., in timp ce Moni era prea ocupata sa faca pe marele manechin, sa-si terorizeze angajatii sau sa faca shopping.

Decaderea din drepturile parintesti mi se pare insa o decizie mult prea dura, aici chiar ca sunt necesare probe solide, nu cred ca va avea castig de cauza. Mai degraba mi se pare ca intre ei s-a mai intamplat ceva, prea brusca e schimbarea asta de atitudine din partea lui Irinel.

God, if I can't have what I want, let me want what I have.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

http://accesdirect.a1.ro/necenzurat/Mama-socheaza-Moni-isi-bate-fetita_5173.html - merge greu daca nu aveti cont pe site
A batut-o si nu numai o data (o tragea si de par!!), iar cu mama ei s-a purtat groaznic, fara pic de respect, spune aceasta. Mie nu mi se pare deloc greu de crezut. Nu stiu daca v-ati uitat la "Dansez pentru tine" cand a participat Monica, a fost un moment in care si-a jignit partenerul de dans :-( iar mamei acestuia, la fel, i-a spus lucruri urate.

Apropo de cumparat alta mama - cine a urmarit filmuletele stie ca si Irinel, si mama Monicai i-au spus atunci fetitei ca mama e numai una si nu se poate cumpara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

in filmulet apare irinel, cu nasul umflat si plin de sange...la inceput.

nu vad eu bine???

filmuletul pare real, nearanjat dinainte!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu
Pana nu vad clar ca Monica isi batea copilul sunt categoric de partea mamei.

Putintica rabdare. Inca se lucreaza la pixelul albastru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Am ascultat si eu inregistrarile "pe ascuns". Mama Monicai stie ca e filmata, arunca la un moment dat o privire scurta spre telefon (sau cu ce se filmeaza).

Una peste alta, Irinel este BUN. Este un mafiot in adevaratul sens al cuvantului. Va obtine exact ceea ce doreste.

Dar Monica nu este o victima. Minora Monica nu a fost sedusa de Irinel. Ea a stiut perfect ce vrea: un barbat plin de bani care sa o tina in lux si plin de influenta prin care sa o impinga mai sus si mai rapid in cariera. Gasit, luat - bravo ei, asta a vrut si a obtinut. Sunt convinsa ca a avut concurenta serioasa si a fost cea mai buna.

Numai ca a fost extrem de naiva daca si-a imaginat ca de la un asemenea barbat pleci cand ai chef cu tot cu copil, bani si bunuri. "Calitatile" pe care le-a cautat la un barbat se intorc acum impotriva ei. "Daca te bagi in cocina, te mananca porcii."

Una peste alta nu stiu ce as face daca ar trebui sa judec eu cazul, cui as da copilul. Ce pacat ca nu aduce barza copiii. Sunt sigura ca nicio barza nu le-ar fi adus lor un copil....

Mergi la inceput