Tabara Pro Monica

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Si n-are nimic in comun cu Preety woman, ca una este o prodstituata de lux care face sex pt. bani si alta este sa mimezi o relatie pt. bani. Prima e OK, a doua e gretoasa.

O sa spui ca am ceva cu tine ...
Mi-a sarit in ochi mesajul asta ...cum adica, esti Ok cu prostitutia dar ti-e greata de o relatie legalizata numai si numai pentru ca exista diferenta mare de varsta intre soti si unul dintre ei este milionar ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Si n-are nimic in comun cu Preety woman, ca una este o prodstituata de lux care face sex pt. bani si alta este sa mimezi o relatie pt. bani. Prima e OK, a doua e gretoasa.

O sa spui ca am ceva cu tine ...
Mi-a sarit in ochi mesajul asta ...cum adica, esti Ok cu prostitutia dar ti-e greata de o relatie legalizata numai si numai pentru ca exista diferenta mare de varsta intre soti si unul dintre ei este milionar ?



Prostituata exercita o meserie, ea si clientul stiu ca este vorba doar despre sex, stiu ca se plateste sexul, totul este la vedere, in cazul celalalt unul sau ambii parteneri jaoca teatru, mimeaza sentimente si isi vinde o bucata din viata pt. bani.
Eu am alergie la vedetele aparute ca ciupercile doar p. ca s-au culcat cu cineva plin de bani/aparut la TV.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Eu sunt anti Moni, anti Iri si anti acelui tribunal care a decis ca acel copil sa ramana la un tata care in afara de bani nu are ce sa ii ofere. Dar cum in tara asta totul se rezolva cu bani...Nimic de comentat!!! Eu doar sunt curioasa cum o sa isi educe Iri fetita, ce educatie are el sa ii dea!! Nu ca mama Moni ar avea ce sa ii ofere...Iar bunica...Bleahhh! Halal mama!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pai pana acum cum a crescut copilul? Ca doar nu a dormit pe strada. Tot asa ca si pana acum va trai. Ba din cate inteleg nu va mai fi batuta de mama ei ceea ce este ceva pozitiv.

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Pe 21 martie are loc procesul de divort si custodie. Intre timp a inceput ancheta sociala si am mai citit undeva ca Protectia Copilului o va audia pe Irina de fata cu parintii ei.
Concret, ce se intampla/ se va intampla: http://videonews.antena3.ro/action/viewvideo/72161/Psihologii-si-asistentii-sociali-au-vorbit-cu-Irina-Columbeanu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Si n-are nimic in comun cu Preety woman, ca una este o prodstituata de lux care face sex pt. bani si alta este sa mimezi o relatie pt. bani. Prima e OK, a doua e gretoasa.

O sa spui ca am ceva cu tine ...
Mi-a sarit in ochi mesajul asta ...cum adica, esti Ok cu prostitutia dar ti-e greata de o relatie legalizata numai si numai pentru ca exista diferenta mare de varsta intre soti si unul dintre ei este milionar ?

Prostituata exercita o meserie, ea si clientul stiu ca este vorba doar despre sex, stiu ca se plateste sexul, totul este la vedere, in cazul celalalt unul sau ambii parteneri jaoca teatru, mimeaza sentimente si isi vinde o bucata din viata pt. bani.
Eu am alergie la vedetele aparute ca ciupercile doar p. ca s-au culcat cu cineva plin de bani/aparut la TV.

Este ok sa ai "alergie" - dar imi pare ca ii judeci absolut subiectiv - probabil din cauza alergiei ...
De unde stii tu ca Columbenii au jucat 5 ani de zile teatru, au mimat sentimente si si-au vandut o bucata de viata ? Nu inteleg exact definitia lui "vandut o bucata de viata ?" dar daca o fi vandut ceva, a vandut sotului ei ...oare nu toti "ne vindem" partenerului de viata atata timp cat suntem cu el ?

Ma intreb ce te face sa fii atat de sigura ? Nu cumva faptul ca Irinel era mai in varsta, ca era mai mic, ca era mai chel si ca avea bani ? Oare aceste caracteristici te indreptatesc sa tragi aceasta concluzie ? Pe mine NU - sunt atatia barbati care noua nu ni se potrivesc pe lumea asta (prea grasi, prea slabi, prea batrani, prea libidinosi) si care isi gasesc o partenera pana la urma ... pentru mine faptul ca s-au casatorit imi da dreptul sa ma gandesc ca poate a fost ceva mai mult decat un interes meschin. Puteau sa stea necasatoriti, in aceleasi conditii ... puteau sa faca si copilul fara sa oficializeze relatia.

Caracteristicile fizice, de varsta si financiare ale acestui cuplu trebuie ignorate pentru ca nu sunt relevante - e ok sa ai alergie dar asta nu iti da dreptul sa dai sentinte.

P.S. Prostitutia nu este o "meserie" ci un mod de a castiga bani. De asemenea nu este absolut deloc pe fatza ci din contra, este ilegala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Pai pana acum cum a crescut copilul? Ca doar nu a dormit pe strada. Tot asa ca si pana acum va trai. Ba din cate inteleg nu va mai fi batuta de mama ei ceea ce este ceva pozitiv.

Ar fi culmea ca instanta sa ia in considerare ce spune un copil de 4 ani interogat cu scop precis de tatal care o filmeaza pe ascuns.
Ca sa nu mai spun ca am ascultat si ce spune mama Monicai - pai in tot ce spune se refera la ea : MIE nu mi-a placut in America, ERAM izolate, EU am crescut copila, nu Monica ...etc. Egoism, egoism ...

Am mai auzit eu parerea asta "inteligenta" - ca daca mama nu sta 24 din 24 cu copilul, daca se duce la serviciu si se mai ocupa si de altceva (scoala, profesie), atunci nu este mama buna si nu are drepturi asupra copilului ...puah ! Dar sper totusi ca justitia sa nu ia in considerare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Nu este vorba de cum arata Irinel ci de relatia lor in sine.
De la inceputul relatiei, cu Monica de 17 ani care merge la Bucuresti pt. o reclama si noaptea se intalneste la un restaurant pt. prima data cu Irinel dupa care in 2 ore ajunge la vila lui de la Snagov si fac sex, la comportamentul ei din timpul relatiei cand explica la Tv cum mama si sora ei sunt invidioase ca ea are bani si are o viata cu de toate spre deosebire de ele, la declaratiile din presa cum ca ea se roaga de Columbeanu sa faca sex si cu altele dar el, ciudatul, nu vrea, la scandalurile sexuale in care ea era protagonista.
Am crezut si eu la un moment dat ca vor da peste nas la toti carcotasii cu aceasta casnicie a lor, dar e atat de falsa imaginea.
Asta cu "toate ne vindem sotilor" ma cam nedumireste, eu una nu ma vand.
Fata a vrut bani si faima, a ajuns unde a ajuns din cauza sotului ei, acum ar fi culmea sa iau partea sau sa-mi fie mila de situatia unor oameni care au facut o simpla afacere.

Calitatea amandurora se vede din faptul ca nu isi pot calca pe orgoliu pt. binele copilului.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Nu este vorba de cum arata Irinel ci de relatia lor in sine.
De la inceputul relatiei, cu Monica de 17 ani care merge la Bucuresti pt. o reclama si noaptea se intalneste la un restaurant pt. prima data cu Irinel dupa care in 2 ore ajunge la vila lui de la Snagov si fac sex, la comportamentul ei din timpul relatiei cand explica la Tv cum mama si sora ei sunt invidioase ca ea are bani si are o viata cu de toate spre deosebire de ele, la declaratiile din presa cum ca ea se roaga de Columbeanu sa faca sex si cu altele dar el, ciudatul, nu vrea, la scandalurile sexuale in care ea era protagonista.
Am crezut si eu la un moment dat ca vor da peste nas la toti carcotasii cu aceasta casnicie a lor, dar e atat de falsa imaginea.
Asta cu "toate ne vindem sotilor" ma cam nedumireste, eu una nu ma vand.
Fata a vrut bani si faima, a ajuns unde a ajuns din cauza sotului ei, acum ar fi culmea sa iau partea sau sa-mi fie mila de situatia unor oameni care au facut o simpla afacere.

Pare ca raportezi normele tale personale de etica si moralitate tuturor cuplurilor din lume si daca nu se incadreaza le dai sentinte defavorabile.
Cine spune ca este gresit ca doi oameni care se plac fac sex de la prima intalnire ? Cate intalniri trebuie sa aiba si ce exact au voie sa faca pentru a se incadra in normele tale de moralitate ?

Ce legatura au declaratiile ei in presa cu statutul pe care i-l atribui ?

Scadalurile sexuale din presa ? Ghinionul ei ca nu poate fi discreta – nu o lasa presa sa fie discreta si in plus sunt convinsa ca se si exagereaza. Plus ca stii, e foarte posibil ca cei pe care ii incadrezi in normele tale de moralitate sa iti intretina fix o imagine ipocrita – aceeasi la care aveai alergie mai devreme.

Mi se pare ok sa spui ca genul acesta de relatie nu ti se potriveste, ca tu ai alte standarde si alte referinte morale - dar nu mi se pare ok sa ii judeci pe altii dupa standardele tale.

Nu ti-a cerut nimeni mila – nici mie nu mi-e mila, nici mie nu mi se potriveste genul de relatie pe care ea a incercat-o ..
Eu sunt insa revoltata de bucuria cu care spectatorul roman urmareste cum banul face nedreptati legale.
Cum am mai spus – Monica trebuie sa poata sa iasa din relatia asta daca nu mai vrea sa stea acolo … si trebuie sa poata asa cum a divortat orice femeie anonima din Romania – cu copilul incredintat, cu pensie alimentara si bunurile avute inaintea casatoriei. Pana una alta, vad ca e supusa la teste psihologice, I s-a luat copilul, brusc e o mama rea care isi abuzeaza fetita, e aruncata in strada si mai ales batjocorita de toata lumea.

Si toata lumea este toleranta cu Irinel …

P.S. Ca sa nu mai spunc a nu mi se pare nimic rau in a dori in viata bani si faima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Nu raportez normele mele si nu judec alte cupluri din simplul motiv ca nu ma intereseaza. EU sunt adepta monogamiei si nu pot insela, cu toate astea cand un barbat isi inseala partenera sau viceversa nu pot spune ca nu se mai iubesc.

Sex la prima intalnire nu este gresit, o fata de 17 ani care face sex cu un barbat trecut de 50 de la prima intanire de afaceri (ca nu era o intalnire in scop amoros) ma ajuta sa conturez o imagine.

Declaratiile ei participa la opinia pe care mi-am format-o despre ea. Nu inteleg cum sa ma intrebi ce legatura are felul unei persoane cu perceptia ei.


Scandalurile sexuale din presa sunt -din nou- lucruri care ma ajuta sa imi formez o opinie. Asta cu ipocrizia nu isi are sensul, dar banuiesc eu ca iti dai seama.


Nu am judecat pe nimeni, am emis o parere-a mea, asa cum tu ai parerea ta si altii pe a lor.


Nu exista nici o bucurie "romaneasca" (probabil in SUA si alte tari nu exista niciodata scandal, mass media, emisiuni samd).


Faima si bani isi doreste orice om, diferenta este cum si le procura.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput