Tabara Pro Monica

Raspunsuri - Pagina 65

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AkaManah spune:

Citat:
citat din mesajul lui saskia

AkaManah imi place de obicei cum gandesti, dar aici gresesti. O fata tanara, 17 ani sau mai stiu cat avea ea atunci este extrem de usor de influentat, nu este inca femeia matura pe care ti-o inchipui tu, care poate face calcule meschine, etc. O fata tanara si mai ales poate nu foarte inteleapta, supusa familiei, prejudecatilot, cine stie, vede un mascul d-asta plin de bani, de faima, ca Irinel si hop brusc e bagata in seama de el. Cum crezi ca va reactiona? Aici nu vorbim de fete olimpice care se gandesc doar la doctorat si cercetare stiintifica.



Eu va inteleg de ce sunteti atat de intelegatoare cu M. Sunteti femei si sunteti mame . E normal sa aveti aceasta atitudine.
E 100% corect ce spui, ca o fata la 17 ani nu e matura dar...M nu era o proasta, (scuzati termenul) incat sa nu vada avantajele.Si a avut destule.Si inca nu le-a pierdut. In plus avea familie, mama care i-ar fi putut spune: "Fa..e batran si urat. Nu e de tine." Poate ca au omis sa ii spuna, nu stiu.

Lumea ar fi infometata fara macelari
"Cred ca acolo unde singura alegere este intre lasitate si violenta, eu as sugera violenta."Mahatma Ghandi

Prea des ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

as fi curioasa cate dintre cele care il apara atat de virulent pe irinel cel destept, au acasa un sot care pastreaza chitantele si pentru o pereche de chiloti facuti cadou , ca sa poata sa ii ceara inapoi in caz de tambalau.Sa fim seriosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

Citat:
citat din mesajul lui AkaManah
Am spus asta legat de valorile pustoaicelor pentru ca asa este. Sunt uimit cat de mult le plac masinile de lux, banii, cadourile scumpe, iesitul in cluburi care mai de care. Fetele acestea sunt victime sigure Si Moni nu era altfel.
Degeaba ma condamni ca nu sunt logic.

M nu este o victima in acest caz.



Ha :) iaca o mostra de logica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AkaManah spune:

Citat:
citat din mesajul lui corap

Citat:
citat din mesajul lui AkaManah
Am spus asta legat de valorile pustoaicelor pentru ca asa este. Sunt uimit cat de mult le plac masinile de lux, banii, cadourile scumpe, iesitul in cluburi care mai de care. Fetele acestea sunt victime sigure Si Moni nu era altfel.
Degeaba ma condamni ca nu sunt logic.

M nu este o victima in acest caz.



Ha :) iaca o mostra de logica




Iaca o mostra de scos din context... Ha Ha

Lumea ar fi infometata fara macelari
"Cred ca acolo unde singura alegere este intre lasitate si violenta, eu as sugera violenta."Mahatma Ghandi

Prea des ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

contextu' e pe pagina cealalta, nu-i geu de citit. eu doar am subliniat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Citat:
citat din mesajul lui AkaManah

Nu cred ca de prost si-a facut averea.



Pai n-a facut-o, inteleg ca e mostenita de la Columbeanu senior (care la randu-i, nu tocmai din munca pe branci ar fi strans-o).

Dar daca tot e asa bogat, cum poate cere cadourile inapoi? Nici un sarantoc n-are face asa ceva, asta demonstreaza de ce speta e. In tot scandalul asta si-a stricat singur imaginea (in ochii celor ce mai credeau in ea, ca dupa toate paradele cu diferite blonde, facute in timpul casatoriei, nu cred sa mai fi avut prea multi fani...daca a avut vreodata).

--------------------

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Lali, ca bine zici.
Aka, partial sunt de acord cu tine. Nu am exclus niciodata interesul ac s-a casatorit cu el. Dar atat de elaborat nu a gandit pt ca era pustoaica.
Uite, iti mai fac un scenariu, de fapt il continui pe cel descris. Ea ori de cate ori a avut ocazia sa iasa in presa cu declaratii l-a ridicat pe domnul in slavi: ca ii datoreaza totul lui, nu s-a dezis nici de faptul ca ea a fructificat ceea ce i-a oferit soarta, spunea chiar ca stie ca sunt altele mai frumoase decat ea, dar ei i-a suras norocul si a profitat de asta. A spus de atatea ori ca el a facut-o ceea ce este , ca ii este recunoscatoare, ca indiferent de ceea ce fva face el(infidelitatile) ea nu are decat sa fie doar recunoscatoare si ca el are cumva tot dreptul. Sunt sigura ca asta venea de la mama ei citire, ca barbatii inseala si asta este. Sunt sigura ca nu se astepta ca infidelitatile lui sa fie atat de notorii. Si mai ales sunt sigura ca i-a gadilat extrem de mult orgoliul lui cu aceste declaratii si lui chiar i s-au urcat la cap si acum, cand s-a intors foaia, este de netolerat, de neacceptat ceea ce face ea, opus celor ce el le-a luat total de bune, dar mai ales cuvenite. Mie mi-au parut tampite si declaratiile ei. Eu mi-am schimbat viziunea de cand este mama.
Sunt convinsa ca si ea s-a schimbat, mai ales ca mai avea de crescut intre timp fiind o copila initial, nici acum nu e la maturitate. Si mai ales a schimbat-o maternitatea. Daca va reusi sa treaca peste acest mare hop cu bine, fac pariu ca va deveni la 30, 35 de ani o femeie data naibii.
Despre pustii ramasi cu buzele umflate, n-am ce sa le fac, viata e nedreaptaNici fetele nu sunt toate frumoase, da? Si se consoleaza cu ce pot avea. Lasa ca aia de bani gata fac tampenii de se crucesc generatiile noastre.
Mi-ar placea sa il bata la poponet pe Irinel, din pacate ma indoiesc, depinde mult de conjuncturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AkaManah spune:

Citat:
citat din mesajul lui corap

contextu' e pe pagina cealalta, nu-i geu de citit. eu doar am subliniat.




Am subliniat si eu sa se vada ca ma refer la chestiuni diferite separate initial de tab-uri. Dar..daca vrei sa vezi o chestie anume...nu ma pot opune.

Lumea ar fi infometata fara macelari
"Cred ca acolo unde singura alegere este intre lasitate si violenta, eu as sugera violenta."Mahatma Ghandi

Prea des ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Chestia cu chitantele este simpla. Devin probe in instanta prin care dovedeste ca el a platit efectiv acele bunuri ceea ce o sa-i aduca inclinarea balantei bunurilor partajabile catre el. Atata vreme cat poate sa dovedeasca efectiv (si o va face) ... va castiga pe acest palier. A pastrat chitantele pentru ca este versat, nu este naiv cum spunea cineva mai sus. Daca nu ar putea dovedi - devin bunuri comune partajabile in mod egal insa asa - va castiga el in mod sigur.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Aka Manah, eu nu sunt o sustinatoare a Monicai declarata. Am inceput sa scriu la acest subiect convinsa ca singura victima este copila si absolut convinsa ca Monica este saraca cu duhul, si ca s-a maritat ametita de banii lui, de diferenta enorma intre prostitutia la Bacau si vizitele la cumparaturi la Paris.
Insa in timpul divortului Irinel a dovedit o mojicie si o minte diabolica rar intalnite fapt care a inclinat mult balanta in mintea mea intre cei doi. Nu cred ca Monica e vreo Cenusareasa inocenta, sa ne intelegem. Insa Irinel seamana tot mai mult a monstru.
Iar acum cred ca intre traiul indestulat langa un monstru care va trece la cules de alte floricele dupa Monica si traiul alaturi de mama, decent din punct de vedere material, cred ca Irinei ii va fi mai bine in ultima postura.

Si inca ceva, tu n-ai citit declaratiile mamei Monicai si ale prezumtivului tata al ei ca sa vezi ca aceasta tanara a avut parte de o educatie in minus cel putin.

Mergi la inceput