Tabara Pro Monica

Raspunsuri - Pagina 62

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

acum ma uit la tv,iaxxxxxxxxxxxx ce lighioana!bai, sa poti sa spui cate spui despre mama copilului tau arata ce specimen nevertebrat si mic la suflet e!
sper sa nu-si primeasca ever fetita, sa o vada cat mai putin, pt ca dc e cineva toxic acolo, ala este el!
cica nu-i da gentile ca le-a platit el. vai de capul lui ce probleme are, asta nici pe el nu se iubeste.
Lali

inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



Io v-am zis ca se pregateste de alte prospaturi, ca e in cautare de noi tinere talente.
Pai e criza, ce vrei sa cumpere din nou vuitoane ? Probabil le-o fi luat pe firma, la mijloace fixe si nu-i ies la inventar ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali
Sunt curioasa de motivarea sentintei de azi. Mai ales (si aici sunt putin malitioasa ) pentru cei interesati de latura juridica a problemei si care nu vedeau nicidecum o solutie favorabila Monicai.

Si eu sunt curios.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

da, da, recuzita!!!
Marius, motivul sa fie ca de data asta a judecat tribunalul Bucuresti si nu judecatoria Buftea?
oricum bravo acelora care au fost implicati si nu si-au lasat mintile in tabloidele si mesterelile cu care se ocupa de la inceputul anului gremlinul! Bravo avocatului care nu a dat bir cu fugitii si le ajuta pe Monica si Irinuca!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladybird32 spune:

YES
ce ma bucur de decizia asta!
Sa crape de ciuda si de necaz aia care tin cu "lighioana" !!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Eu as prefera sa citesc decizia nu altceva. Sau ma rog, pot citi orice - dar sunt curios de partea strict juridica.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladybird32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Eu as prefera sa citesc decizia nu altceva. Sau ma rog, pot citi orice - dar sunt curios de partea strict juridica.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


Marius, am zis eu ceva de tine ? De ce te-oi simti vizat tocmai tu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

cum era de asteptat!
in decizie mai mult ca sigur scrie ca mama are locuinta, are venit iar autoritatea tutelara nu are dovezi ca fetita a fost traumatizata.
ce mai trebuia precizat?

referitor la columbeanu, problema lui nu este ca e mic la trup ( cunosc oameni exceptionali mici de statura ) ci ca este mic la suflet. pana la urma chiar imi e mila de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saskia spune:

bravo!

Cat de meschin trebuie sa fii ca o femeie care ti-a fost sotie sa o tarasti acum prin noroi, fiindca nu a jucat cum ai vrut tu. Si daca sa zicem ca a practicat prostitutia, de ce a luat-o de nevasta, daca acum vezi Doamne nu-i convine. Se pune in niste pozitii ridicole. Va zic, nu stiu ce o fi facut sau nu fata asta inainte (si la urma urmei sid aca ar fi facut, daca acum e o femeie linistita ce mai conteaza, ce nu exista o a doua sansa), dar a adoptat o tinuta civilizata, acum de cand cu porcaria asta de situatie. Sper sa fie asa si in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

doamne, cat de meschin poate fi, ce caracter josnic poate avea acest om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mathilda spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Eu as prefera sa citesc decizia nu altceva. Sau ma rog, pot citi orice - dar sunt curios de partea strict juridica.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


marius e f simplu- s-au schimbat conditiile- fata are job, contr de inchiriere si un raport bun de la protectia copilului. exact ce ti-am spus eu . ti-am zis ca nu are nici o relevanta juridica palatul lui iri. vrei sa-ti spun ca am avut cazuri cand tatal avea casa iar mama statea cu copilul la shelter( camere oferite de protectia copilului) deci nu avea nici macar unde sa stea si copilul i-a fost incredintat mamei? iri incearca s-o discrediteze pe moni ca mama- o face curva etc ca poate ajuta.
daca copilul va ramane definitiv la mama, urmeaza pasul 2- averea. aici sunt ferm convinsa ca iri nu-i da nimic ca deja stie sau a stiut ce sa faca. cum numai bunurile comune se impart dar in fctie de proportia fiecaruia- majoritatea firme falimentare pe hartie- n-o sa cam vada nimic. cadourile din p de v juridic tb sa ramana monicai . nu se iau inapoi. numai bunurile de o valoare f mare care sunt considerate m mult ca o investitie- de pilda o haina de blana de 1 mil euro nu m poate fi considerata chiar cadou( exemplu fictiv). dar asta e alta poveste , alte pagini de barfit.

Mergi la inceput