Tabara Pro Monica

Raspunsuri - Pagina 61

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Citat:
citat din mesajul lui roxy
Pacat de copil care va deveni un viitor adult cu probleme.Va spune mama omida Si nu e gluma.

Au fost, sunt si vor fi familii destramate, sau ma rog unde parintii sunt divortati dar asta nu presupune din punctul meu de vedere absolut deloc o afirmatie cum este cea de mai sus. La unii copiii sunt la tatal lor, la altii sunt la mama lor, unii sunt Ok altii mai putin Ok fiecare cu destinul lui.
Va fi un caz la fel de obisnuit ca oricare din celelalte zeci de mii de cazuri similare.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


E aici chiar ca exagerezi cu impartialitatea. E de prevazut ca daca ramane cu Irinel copila va fi crescuta de bone. Chiar nu-l vad pe Iri, proaspat divortat altundeva decat in cluburi in cautare de noi talente.

Cazurile obisnuite, zeci de mii, sunt cele in care un parinte singur se straduie sa fie si mama si tata si din punct de vedere emotional si material. Si se imparte de obicei intre serviciu si copil neglijandu-se pe sine, ceea ce nu se va intampla in cazul de fata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

1. M-am referit la procedura de divort si custodie.
2. Amandoi "s-au omorat" la fel de putin in ceea ce priveste copilul lor, fapt constatat si de tribunal.
3. Si pana acum si probabil si de acum IC va avea tot bona - dar nu este o noutate - in general familiile cu un anumit status financiar au bone pt copii si personal de ingrijire pentru ei. Asa a fost, este si va fi si in cazul lui IC.
Probabil MG va reveni la situatia anterioara casniciei sau apropiata ei - totusi se mai discuta partajul - dar este speculativ rau de tot sa se faca afirmatii (cu) cat anume va ramane la final. Dar nu va avea copilul la ea. Nu cred deloc. Nu vad cum. Nici cine stie ce nu va avea prin partaj, desi este speculativ sa fac astfel de afirmatii dar asa feelingul meu imi spune ca va fi putin.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

uite ca i s-a aprobat recursul Monicai si merge fata la ea

mamica de cinci copilasi :Nicolae (15 oct. 2009) , Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

eu m-am referit la faptul ca daca acum cand are doar custodia partiala IC nu ii permite MC sa-si vada fata , si asta chiar daca el declara ca nu o impiedica cu nimic, imi dau seama cum va proceda in cazul in care va avea custodia definitiva.Dar dupa cum se pare cartile nu sunt inca jucate, si noi vom scrie multe pagini de acum incolo la acest subiect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Citat:
citat din mesajul lui adita

uite ca i s-a aprobat recursul Monicai si merge fata la ea


vorbesti serios?
iuuuuupiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Tribunalul Bucuresti a admis astfel plangerea formulata de Monica Columbeanu si i-a incredintat-o pe Irina pana la finalizarea divortului.

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-8472399-irina-columbeanu-incredintata-mamei-sale.htm




multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:


Probabil si in urma concluziilor celor de la Protectia Copilului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

intradevar acum s-a facut dreptate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Am citit tocmai si eu. I s-a dat Monicai custodia temporara, cu toate ca ultimele probe aduse de taticul ei drag erau tarifele mamicii fetitei lui inainte de casatorie . Chiar crede ca isi face lui si copilei vreun bine expunand in public rufele lor murdare dinainte inca de casatorie ?
http://stiri.rol.ro/divortul-columbenilor-irina-ramane-cu-mama-ei-moni-a-castigat-custodia-693942.html

Sunt curioasa de motivarea sentintei de azi. Mai ales (si aici sunt putin malitioasa ) pentru cei interesati de latura juridica a problemei si care nu vedeau nicidecum o solutie favorabila Monicai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

acum ma uit la tv,iaxxxxxxxxxxxx ce lighioana!bai, sa poti sa spui cate spui despre mama copilului tau arata ce specimen nevertebrat si mic la suflet e!
sper sa nu-si primeasca ever fetita, sa o vada cat mai putin, pt ca dc e cineva toxic acolo, ala este el!
cica nu-i da gentile ca le-a platit el. vai de capul lui ce probleme are, asta nici pe el nu se iubeste.
Lali

Mergi la inceput