Tabara Pro Monica

Raspunsuri - Pagina 47

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Irinel nu avea nevoie de mostenitori pt ca nu poate sa iubeasca, pt ca nu il intereseaza notiunea de familie, pt ca are un dispret monumental in ceea ce priveste Femeia, iar fetita asta va fi si ea, o femeie.
Irinel se foloseste de copila ca sa se razbune pe Monica, dc tot nu o poate aduce inapoi, i-a plecat jucarica "junelui" cu pretentii de Pigmalion.
Larasarit, punem pariu ca ac porcusorul va da in primire, va lasa in urma lui un munte de datorii, asta va mosteni cel mult Irina de la el si poate niscaiva recuzita de agatat tipese prostute, dc nu va fi revendicata de menajere, bucatarese etc.?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

*Notificare:
Va amintesc faptul ca acest forum este public din punct de vedere al informatiei publicate (accesate) dar este privat din punct de vedere al responsabilitatii.
In consecinta va atrag atentia sa nu mai folositi cuvinte sau expresii invective direct sau indrect exprimate, acestea nereprezentand imaginea acestui site si forum.(aviz larasarit si lucialu)
Va multumesc pentru intelegere.

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Marius, imi cer scuze tuturor celor care citesc si postari de-ale mele. Promit sa nu mai folosesc de acum inainte invective la adresa dl-i C. Pana la urma ar fi pleonasme
Dar am inteles, si pun frana. k?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

lucia..ai carisma..si cu cat patos le spui...ar ajunge IC lepricon pe bune..daca te-ar citi



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Merci de info, asa banuiam si eu ca nu e adevarat ce auzisem..

Partea cu data achizitiei mi se pare destul de usor de demonstrat, caci fiind vorba de bunuri de mare valoare se pastreaza contracte, facturi, chitante, se compara data achitionarii bunului cu data incheierii casatoriei si e clara treaba..

Mai greu mi se pare sa se dovedeasca partea cu ce bani s-a platit.. Daca e vorba de "inainte de casatorie" e clar din ce bani, caci nu existau bani comuni. Mai greu e de demonstrat partea cu banii, daca e vorba de timpul casatoriei, mai ales daca e vorba de rate la banca pe o perioada lunga de timp. Incepi singur sa-ti platesti ratele la banca pentru casa/masina/alt bun si intre timp te casatoresti. Chiar, un asemena bun, dobandit in astfel de conditii (credit pe muuulti ani) ce statut are?

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicabo

Merci de info, asa banuiam si eu ca nu e adevarat ce auzisem..

Partea cu data achizitiei mi se pare destul de usor de demonstrat, caci fiind vorba de bunuri de mare valoare se pastreaza contracte, facturi, chitante, se compara data achitionarii bunului cu data incheierii casatoriei si e clara treaba..

Mai greu mi se pare sa se dovedeasca partea cu ce bani s-a platit.. Daca e vorba de "inainte de casatorie" e clar din ce bani, caci nu existau bani comuni. Mai greu e de demonstrat partea cu banii, daca e vorba de timpul casatoriei, mai ales daca e vorba de rate la banca pe o perioada lunga de timp. Incepi singur sa-ti platesti ratele la banca pentru casa/masina/alt bun si intre timp te casatoresti. Chiar, un asemena bun, dobandit in astfel de conditii (credit pe muuulti ani) ce statut are?

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria


Habar nu ai cati nu au acte desi au bunuri de valoare si ca sa fiu si mai explicit apara certuri la sange pentru frgider sau combina, pentru masa din sufragerie, ... hehehe... nica acte. E de la mama, ba e cumparata din banii copilului....hehehee...

Cat despre speta mentionata de tine depinde foarte mult de prevederile contractului, de tipul de contract se poate discuta dar in esenta sunt definiti destul de bine proprietarii cine sunt sau cand devin in ce conditii si este discutabila in functie de situatia concreta care ...poate fi extrem de diversa deci greu de dat un raspuns - acesta difera de la caz la caz, dar nu sufera ambiguitati (in principiu) scuze nu stiu ce as putea raspunde in baza acestor informatii atat de vagi.
Defapt nu as prea dori sa dau nici un raspuns si am sa evit in viitor chiar daca sunt in fapt doar opinii.

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Ralucis, e cumplit ce scrie acolo. Eu o cred.
E de notorietate geaca roz pe care ea o purta inainte de nunta secolului , purtata anterior de Blanche.
Indiferent cum, ea a fost sotia lui, nimeni nu poate sa spuna cu siguranta dc ea l-a inselat pe el, in afara SMS-urilor restul e poveste. Ea nu a fost protejata nicicand de el, a fost atacata de toti pe toata perioada casniciei ca ultima prostituata.
Xio, ce realizari finanicare ai fi vrut tu sa aibe ea anterior casniciei, cand ea era o minora ac l-a cunoscut pe porcusorul de Izvorani? Indiferent cat a profitat ea de statutul ei de dna C., nimic nu a fost condamnabil, dimpotriva, sotii trebuie sase sustina, ca o echipa. Iar munca ei, care e persiflata acum si de dne mai mature, ca si cum ar fi un moft cu pretentii de munca, nu poate fi negata. E de notorietate ca cerea bani ca sa apara la emisiuni, cat de mult o doreau pt rating toti cretinii si in acelasi timp tot ei se suparau ca trebuiau sa scoata bani pt "sou"!
Mi-aduc aminte de o emisiune la Maruta, cand participa la Dansez pt tine. A fost singura tratata urat si provocata intentionat. Pe mine oricum Maruta ma lasa rece de cand s-a mutat la Protv. M-a scos din pepeni cu cat de impertinent si sub orice nivel, ca barbat, om, moderator s-a purtat cu ea. Si din pacate nu e singurul exemplu.
Repet: sper din suflet ca Irina sa ajunga la mama ei, mai sunt sanse sa nu fie strivita de taica-sau.
Ma da pe spate cat de usor e condamnata ea, care a fost o liceana, un nimeni in lumea mondena, un nimeni la cum a fost balacarita, de fapt numele asta i-a adus in mod special, balacareala, nu a primit nicio protectie ca femeie iubita a unui barbat, ca mama a copilului lui. In schimb el asa i-a ochii cu luciul murdar al banilor lui, de top Forbes, are toate scuzele nu? ca s-a folosit de ea si de fiica lor, de atatea alte femei, ca si-a pangarit caminul cu toate scursurile, saracu om de afaceri, cum a profitat Monica de el si i-a facut copil ca sa fie cat mai santajabil! La cat a umplut-o de respect si cum incearca sa o nimiceasca, parca si il vad nevolnic in fata pretentiilor ei de a le fi televizata viata

inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine




Vezi ca nu era minora.
daca eu merg la spital si dupa ce ma culc cu directorul primesc toate operatiile din spital si toate pacientele interesante, nu este ceva normal, se incadreaza in categoria de "curvasaraie"


**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:


Foarte interesanta declaratia asta ... mie mi se pare de bun simt, nu se scuza, nu incearca sa iasa Alba ca Zapada, tot ce scrie mi se pare posibil desi accept ca poate e romantata pe ici pe colo, dar cu masura ... tind sa ii dau crezare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Vezi ca nu era minora.
daca eu merg la spital si dupa ce ma culc cu directorul primesc toate operatiile din spital si toate pacientele interesante, nu este ceva normal, se incadreaza in categoria de "curvasaraie"

XIO - nu ai dreptate. Peste tot in lumea asta exista favoritisme, exista oportunitati diferite pentru persoane de aceeasi pregatire. Aceste oportunitati pot veni din mai multe surse - connexions, recomandari, din faptul ca te sustine cineva (sotul, prietenul, amantul) … se poate intampla si invers, sa pierzi oportunitati de ex din cauza ca nu te place seful sau nu te potrivesti in stilul de munca cu el.
Profesionalismul este doar una din caracteristicile necesare in dezvoltarea unei profesii … si experienta m-a invatat ca nici macar nu este cea mai importanta.

Revenind la exemplul tau – atata timp cat te descurci professional cu toate operatiile din spital si nu iti moare nici un pacient, este foarte ok sa le primesti – chiar daca asta se intampla pentru ca directorul spitalului te sustine . Nu este drept, dar asta e viata, viata nu este nici pe departe corecta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns incognito spune:

Nu am nimic cu dna.Columbeanu,chiar este o femeie frumoasa insa de la bun inceput,in acest divort,singura-singurica si-a tras presul de sub picioare!Ca a fost prost sfatuita,ca nu a putut vedea un pic mai departe...ea stie ce naiba s-a intimplat.
Am citit noua motivatie a cererii de divort,nu sint de specialitate dar nu ma pot abtine sa nu ma intreb daca nu putea fi formulata convingator in mai putine cuvinte si cu mai putine amanunte siropoase,chiar te ametesc detaliile,nu stiu daca instanta va fi interesata foarte tare de modul in care Monica a ajuns la Izvorani,ce a impresionat-o acolo si ce nu...,de hainele care le-a imbracat si de unde proveneau ele...Divortul,totusi,e un lucru serios.Si vii cu argumente la obiect.Tintit,scurt,concis,clar,matur.Pe cine si anume de ce incearca sa convinga asa?Vrea sa arate ca e o victima?Dupa mine,amindoi sint victime,depinde din ce unghi privesti problema.
Scot copilul din discutie,in principiu,copilul fiind adevarata victima.
Cred ca Monica nu a prevazut nici un pic dezastrul ce va urma introducerii actiunii de divort.S-a gindit ca va fi foarte simplu.Custodia copilului ii va reveni repede,va dispare in America,restul se va judeca si in lipsa ei,favorabil.
Nu stiu dar ceva e alunecos...Avocatii ei,oare,nu isi dau seama?De unde initial solicita revenirea la numele anterior casatoriei,se razgindeste si solicita pastrarea numelui obtinut prin casatorie,de unde nu mai statea la Izvorani de multa vreme si nu vroia inapoi acolo,acum vrea iarasi la Izvorani...-nepermis de multa labilitate si nu o avantajeaza deloc.Ii scade credibilitatea in procent semnificativ.
Nu tin cu nici unul dintre ei.Ma uimeste modul in care se expun.
Urit de ambele parti.

Incognito

mami de Ioan si Ioana-06.01.2003

Mergi la inceput