Tabara Pro Monica

Raspunsuri - Pagina 42

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Rufus, se pare ca nu intelegi ce spun



Daaa....si mie mi se pare ca nu intelegi...dar tu intelegi foarte bine.
Masina de care vorbesti este (dupa cunostiintele mele) pe o firma a Monicai, in perioada in care au fost casatoriti. Daca gresesc, poate ma corecteaza cineva.
Deci, de ce este mai "a lui Irinel" decat a ei?

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

am urmarit si eu cu mare interes sub.
xio - era sotia lui cand a "bagat" bani in promovarea ei si era mandru de ea, nu l-a obligat nimeni .
o intrebare asa ca omu' - el cum explica faptul ca nu a contribuit cu nimic atat timp cat Monica a fost in America? nu era fetita lui si atunci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

pumba, declaratia data se spune ca i-a fost necesara monicai ( eu nu am inteles pentru ce ) in obtinerea vizei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

a spus ca i-a trebuit Monicai declaratia ca sa obtina o gradinita mai ieftina pentru Irina...asa ca declarand ca nu primeste bani de la sot, primea un loc mai putin piperat la pret.Nu stiu daca numai pentru asta da asta am retinut din ce a declarat Irinel.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

ok,am inteles.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

eu una nu am auzit de gradinita unde ti se cere declaratie cu venitul sotului .
chiar sunt curioasa daca exista gradinite unde sunt cerute declaratile de avere la inscriere, ca sa obtii taxa redusa.

p.s. ca mereu am uitat sa zic, sunt convinsa ca nu doar in america un copil de gradinita NU poate veni singur acasa, asa cum a declarat bunica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Lali,multu de info!Nici prin cap nu`mi trecuse (desi ar fi trebuit,ca nu`s chiar asa rupta de realitate) dar cred ca din cauza ca sunt eu mai naiva,increzatoare ca inca dragoste exista si ca nu iti trebuie neaparat act legal pt. orice fleac.
Deh,aia care au bani stiu si dedesupturile legale asa incit sa nu sufere in caz de "la o adica".Dar cu toate actele vad ca tot si-a luat cadoul/donatia inapoi.
Ia cadoul,da`mi cadoul.(ca ma irita cuvintul donatie,mai ales cind vaz ca pina si donatia se poate anula,brrr)

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arminad spune:

Citat:
Personal eu am sentimente mixte in ceea ce privste aceasta lege - dupa mine incurajeaza "statul acasa pe banii ex-partenerului". Eu inteleg ca cei di soti sa imparta o viata buna cand sunt impreuna si da, inteleg sa si imparta ceea ce au acumulat impreuna - dar dupa aia, fiecare se descurca independent din moment ce traiesc independent.


Pai o femeie la 40-50 de ani care a crescut 3 copii, care sunt si ai sotului nu numai ai ei, a frecat buda si ciorapii sotului ca el sa poate merge la servici sa poata sa ajunga sef la 50 de ani si sa cistige bine nu se poate duce pur si simplu de miine sa "traiasca independent" chiar si daca e absolventa de master. Stii si tu foarte bine de ce, nu e cazul sa iti mai spun eu.

Mie legea asta mi se pare chiar mai fair decit aia cu impartirea bunurilor dobindite in timpul casatoriei pentru ca respecta MUNCA ambilor parteneri nu averea care poate fii de la mama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Mie nu mi se pare ok sa divortez si sa primesc in continuare bani de la fostul sot.
E penibil.


**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Mie nu mi se pare ok sa divortez si sa primesc in continuare bani de la fostul sot.
E penibil.


**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro


De ce?
Daca femeia si-a risipit 10-20 de ani din viata avind grija de copii ,de casa ,de masa(inclusiv a d-lui sot ) in timp ce el facea cariera iar ea "trindavea" pe acasa fara niciun leu ,cum se presupune ca si-ar purta ea de grija la 40-50 de ani fara carte de munca,fara vechime si experienta pe undeva?
Daca omul e domn si`i da,bravo lui.Daca`i da legea,bravo ei(legii)

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput