Tabara Pro Monica

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Buflea, eu nu stiu daca in cazul custodiei temporare se acorda drept de vizita. Logic ar fi sa se acorde, poate sa dureze procesul luni intregi, pana la o sentinta definitiva si irevocabila. Dar, asta e o presupunere si nu merge cu presupuneri.
Oricum, daca nu se cere, nu se da. Exista cereri de acordare a custodiei in care celalalt parinte nu cere drept de vizita. Si nu se pomeneste in sentinta de asa ceva.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

rufus..eu zic ca nu s-a stabilit program de vizita deoarece MC a fost acuzata ca a maltratat minora,iar vizitele in cazuri ca acestea se desfasoara sub atenta supraveghere a unui psiholog si/sau asistent social, cred!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

O fi fost acuzata, poate ca asa si este, dar nu s-a dovedit ca-si maltrateaza copilul.
S-a incredintat copilul doar pentru ca, din probele depuse la dosar, s-a tras concluzia ca Irinei i-ar fi mai bine cu tatal, cel putin pana o instanta va judeca pentru perioada definitiva.
"Maltratarea" nu a fost luata in calcul.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

bine, "maltratare" e cam mult spus, ce-i drept.ar putea fi acuzata de "rele tratamente aplicate minorului".



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

eu nu stiam ca asociatia T.A.T.A. ar fi depus cerere la DGASPC
pentru a fi decazuti ambii parinti din drepturi.

Stiu ca Bogdan Draghici are cont si pe forumul , nu?
edit: uitasem link-ul
http://www.libertatea.ro/detalii/articol/moni-dupa-gratii-irinel-columbeanu-325722.html



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu poate nimeni sa depuna cerere pentru asa ceva. Nu exista cerere in acest sens. Au facut o sesizare forului competent - deci au sesizat un for competent care are ca si obiectiv protejarea minorilor.
Poate oricine sa faca sesizari - este legal sa faci sesizari. Asa, si?

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Nu poate nimeni sa depuna cerere pentru asa ceva. Nu exista cerere in acest sens. Au facut o sesizare forului competent - deci au sesizat un for competent care are ca si obiectiv protejarea minorilor.
Poate oricine sa faca sesizari - este legal sa faci sesizari. Asa, si?

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

m-am exprimat eu gresit

si...nimic.mi s-a parut putin ciudat ideea de"a o plasa pe Irina intr-un centru".



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Daca ma intrebati pe mine de ce vrea Irinel copilul am o explicatie mai prozaica: Irina este deocamdata singura si in orice caz prima mostenitoare a averii Columbenilor. Asa ca eu cred ca acesti doi barbati (IC si tatal lui) s-au gandit si la asta, adica vor dori sa o creasca pe Irina sub ochii lor ca sa stie pe mana cui lasa averea.

Eu nu cred ca doresc ca Irina sa creasca de exemplu in Los Angeles, cu o educatie pe care ei nu o pot controla si sa vina la un moment dat de peste ocean cu pretentii finaciare.


Eu cred ce crezi tu. Atata doar ca intr-un proces nu merge dupa ce cred eu sau ce crezi tu.
Cat despre pretentiile financiare - sigur ca ele vor exista - legal chiar - si firesc - dar este totalmente alt subiect si nu are nici o legatura cu MC&IC divort si/sau custodie.
Nu le-as numi pretentii financiare - sunt chiar drepturi de mostenitoare - de asemenea prevazute in prevederile legale in domeniu.
Este insa alt subiect.

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa


Marius, aici nu suntem la proces suntem pe DC si aisi conteaza ce cred eu .

Iar motivele reale ale oricaror parti dintr-un proces pot sa difere fata de probele pe care le administreaza si fata de ceea ce sustin in instanta, asta daca ai practica, cred ca o stii cel mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Buflea, eu nu stiu daca in cazul custodiei temporare se acorda drept de vizita. Logic ar fi sa se acorde, poate sa dureze procesul luni intregi, pana la o sentinta definitiva si irevocabila. Dar, asta e o presupunere si nu merge cu presupuneri.
Oricum, daca nu se cere, nu se da. Exista cereri de acordare a custodiei in care celalalt parinte nu cere drept de vizita. Si nu se pomeneste in sentinta de asa ceva.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

rufus..eu zic ca nu s-a stabilit program de vizita deoarece MC a fost acuzata ca a maltratat minora,iar vizitele in cazuri ca acestea se desfasoara sub atenta supraveghere a unui psiholog si/sau asistent social, cred!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



Nu s-a stabilit program de vizitare pentru ca nimeni nu a cerut asa ceva.

Povestea cu bataia fetitei a aparut dupa ce s-a dat acea hotarare de custodie temporara.

Aceasta poveste, toate posturile lui pe YouTube si declaratiile din presa cred eu ca fac parte din programul lui Irinel de pregatire a opiniei publice (din care fac parte si magistratii, ca si ei s-au referit la ce scriu ziarele in motivarea hotararii) pentru procesul de divort, custodie definitiva si partaj ce urmeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Da, Dl Bogdan Draghici isi face si el putina publicitate pe spatele Columbenilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

si ce publicitate si-ar face el?oricum, la momentul dat, nu poate "sclipi" peste ei...ei sunt valul cel mare acum



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput