Tabara Pro Monica

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius
Este diferenta de potential uriasa intre cei doi nu are relevanta numele mama sau tata. Sunt doi parinti care au posibilitati diferite unul dintre ei colesitor de mare in raport cui celalalt ...

Singura diferenta de "potential" este cea financiara. In conditiile in care Monica are si ea posibilitati materiale decente, de ce este EVIDENT ca nu are nici o sansa in acest proces ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pai si care sa fie criteriul care sa o avantajeze fata de IC din punctul tau de vedere?
Ai doi parinti fiecare cere copilul. Spune-mi tu criteriile pentru care ai acorda copilul lui MC si nu lui IC. Aceste criterii trebuie sa fie certe, demonstrabile, comparabile, palpabile, evidentiabile.
Deci:
MC are urmatoarele:

1.
2.
3.

in timp ce IC nu le are
www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Sigur, trebuie sa fie cineva care apoi sa se resemneze cu statulul de "avocatul curvei".


Nu exista asa ceva la avocati. Ei isi fac treaba, daca au preluat cazul si il castiga, atunci inseamna ca-s buni. Stiu ca majoritatea au decenta, adica nu iau chiar orice fel de caz doar pentru ca-i bine platit.

Citat:
citat din mesajul lui buflea

De ce este important sexul judecatorului ca eu nu m-am prins


Pentru ca o femeie judecator pedepseste de obicei o mama care nu prezinta garantii morale. Oricat nu ne-ar interesa pe noi ce a facut Monica in tinerete sau zilele trecute, am fost asaltati de prezenta ei si a povestilor ei in presa scrisa, televiziune. Multe din aceste povesti nu au fost in favoarea ei. Un judecator este, totusi, un om, cu sentimente, trairi si experienta. Din cate stiu, nici atitudinea Monicai nu a fost una spasita-era sigura de castig. Plus instrumentarea slaba...doamna judecator a crezut de cuviinta sa-i spuna Monicai (prin sentinta, ca intre femei) ca Irina merita ceva mai mult pentru a o pastra. Prea multe nu a inteles Monica, din moment ce continua circul, dar poate va avea (pentru proces) parte de alti sfatuitori.
Desi timpul e scurt, sper ca va veni cu porobe in divort, probe adevarate, nu articole din presa.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Marius, ma intristezi. Probabil ca dc ti-as spune ca pt ca e mama ti-as parea puerila.
Pana iti raspund, vreau sa-i reamintesc lui Rufus ca Monica nu a facut niciun circ de la declansarea divortului. In schimb ploua cu declaratii de la tataia.
Monica merita copilul pt ca nu si-a folosit copilul drept scut, nu a manipulat-o in cel mai josnic mod cu putinta incercand sa o intoarca impotriva tatalui ei asa cum a facut tatal ei. Nu a expus-o in felul in care a preferat sa o expuna Virnescu pe youtube. Dah, a expus-o de comun acord cu tatal in cadrul emisiunii By Monica. Nu a dus-o in baruri pana la ore tarzii cu paparazzi dupa ea, t a demonstra ce parinte grijului este. Nu a incercat sa-l decada pe celalalt parinte din drepturi. Plecarea in SUA era pur vremelnica fiindca mama ei urma o scoala acolo, asta e dovada si pe data vizei.
Un copil atat de mic si fetita are nevoie in primul si in primul rand de mama.
Monicai nu i se poate dovedi infidelitatea pe parcursul mariajului, cel putin ea nu a aparut in mod evident, murdar in tabloide asa cum era dl sot si tata la locul de resedinta al copilei,da? Caminul lor.
Cui i-a folosit publicitatea? Sunt convinsa ca tatalui si el e regizorul si manipulatorul din spatele expunerii familiei si casei sale(pe Tiriac n-ai sa-l vezi ca avand linii comune cu acest om "de afaceri")Sunt convinsa ca asa si-a marit credibilitatea de om cu potenta financiara si a atras fraieri posibili colaboratori.
Un om care nu este in stare sa puna capat unor atacuri atat de abjecte ca cele de care Monica a avut parte fiind sotia lui, nu vad cum ar fi in stare sa protejeze un pui atat de mic. monica a luat distanta de multe, poate un motiv in plus pt care a plecat in SUA cu fetita.In timp ce el a continuat sa se scalde in mocirla.Monica a fost nevoita de nenumarate ori sa de-a piept public fufelor lui.
Ce fel de om este acela care isi lasa tatal sa-i faca sotia tiganca?
Oh, dar sunt atat de multe, repet, eu pe Monica la cat au fost de expusi publicului am vazut-o impreuna cu fetita, pe el numar pe degete pana la divort. Si ea era opusa total celei descrise acum.
I-a luat bunica, persoana care i-a fost cel mai aproape fetitei. Si sunt convinsa ca a fost asa, vedeti ce discuta ei in filmulete, nu ca nu a vrut ea sa mai stea cu fata si sa meraga la munca in Italia. Irinel a pregatit de mult timp divortul. Nu grozav, poti darama tot ca un castel din carti de poker, dar ..dar...
Cat despre cine ce are nici nu ma cobor sa discut la acest nivel. Credeam ca un om apropiat, un parinte face infinit mai mult decat un palat sau loc aparent stabil.
El s-a putut lipsi de fetita timp de 6 luni, nici macar nu a fost sa o viziteze. Mama a crescut intre timp, a facut scoli, a muncit, Botezatu a afirmat ca era un exemplu de model, punctuala, isi lua jobul ft in serios. Si ca sa fiu rea, care dintre ei are speranta de viata mai lunga cat sa fie cat mai mult langa copil , oferindu-i protectie si educatie, dragoste si siguranta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

rufus, am citit intre timp "instanta".
nu stiu daca conteaza sexul persoanei care este avocat pentru monica, adica eu sunt convinsa ca perfectiunea meseriei poate fi atinsa de ambele sexe, dar cred ca foarte mult conteaza "justitiarul"
adica cel care decide in functie de probele aratate de avocati.
eu sunt in stare sa pun pariu ca e platit de columbeanu, desi nu am pariat in viata mea si nici nu stiu daca am dreptul asta, in acest caz.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Pentru ca o femeie judecator pedepseste de obicei o mama care nu prezinta garantii morale. Oricat nu ne-ar interesa pe noi ce a facut Monica in tinerete sau zilele trecute, am fost asaltati de prezenta ei si a povestilor ei in presa scrisa, televiziune. Multe din aceste povesti nu au fost in favoarea ei. Un judecator este, totusi, un om, cu sentimente, trairi si experienta. Din cate stiu, nici atitudinea Monicai nu a fost una spasita-era sigura de castig. Plus instrumentarea slaba...doamna judecator a crezut de cuviinta sa-i spuna Monicai (prin sentinta, ca intre femei) ca Irina merita ceva mai mult pentru a o pastra. Prea multe nu a inteles Monica, din moment ce continua circul, dar poate va avea (pentru proces) parte de alti sfatuitori.
Desi timpul e scurt, sper ca va veni cu porobe in divort, probe adevarate, nu articole din presa.

Inteleg ce spui - si revenim iar la reputatia Monicai ... de ce nu prezinta Monica garantii morale ? Pentru ca s-a maritat cu un barbat bogat, mai batran decat ea ? Pentru ca asa e mentalitatea romaneasca - ca daca faci asta esti indoielnica si nu meriti sa ai sau sa cresti un copil ?

Mie argumentele Luciei in favoarea Monicai, mi se pare destul de valide - Monica nu s-a folosit pana acum de copil ca sa il distruga pe Irinel - pe cand Irinel cu toata presa de scandal dupa el si youtuburile pe Internet, exact asta a dovedit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Marius, ma intristezi. Probabil ca dc ti-as spune ca pt ca e mama ti-as parea puerila.


Bun - raspund probabil pt ca e tatal.... care este diferenta legal discutand intre o mama si/sau un tata Din cate stiu atat mama cat si tatal sunt parinti in fata copilului. Responsabilitatea nu apare ca fiid responsabilitate a mamei sau responsabilitate a tatalui. Nu a existat asa ceva niciodata. Exista responsabilitatea parintelui indiferent ca este mama sau tata. De unde ideea aceasta de personalizare pro mama sau pro tata? Legea nu este facuta pentru mama sau pentru tata ci doar pentru parinte. E greu de inteles? Nu stiu de ce se bate mereu pe ceva ce nu exista? Unde in ce lege ati vazut vreodata asa ceva, tatal ar dreptul, sau mama are dreptul, sau tatal are obligatia sau mama are obligatia? Nu a existat niciodata asa ceva. Ce se spune la casatorie in codul familiei, sotul si sotia sunt egali in fata copilului.... pai cum sa vii sa sustii ceva contrar? ca de aia ca e mama sau de aiai ca e tatal? Da, este pueril nefondat si fara baza logica.

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

marius , pariezi cu mine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui marius
Este diferenta de potential uriasa intre cei doi nu are relevanta numele mama sau tata. Sunt doi parinti care au posibilitati diferite unul dintre ei colesitor de mare in raport cui celalalt ...

Singura diferenta de "potential" este cea financiara. In conditiile in care Monica are si ea posibilitati materiale decente, de ce este EVIDENT ca nu are nici o sansa in acest proces ?



Marius, hai sa fim seriosi, ca daca povetea cu abuzul e doar poveste si Monica nu se muta in America, copilul logic ii va fi incredintat mamei.
Daca te intrebi de ce mama si nu tata, psihologii care se ocupa de caz vor explica foarte frumos. Nu este pueril raspunsul cu mama dpdv psihologic.
Sunt 2 parinti care au bani peste media populatiei, unul e tanar- nimic fantastic, altul e mai in varsta-nimic fantastic, singura problema este ca sunt prea absorbiti de bling blinguri ca sa vada realitatea.
dar vad ca se trezesc incet incet.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Buflea, este o maaaaaaaaaaaaare diferenta intre comportamentul celor 3 fete si al Monicai. la cea din urma iti trebuia o prajina ca sa ii ajungi la nas.


Citat:
citat din mesajul lui lucialu
aa Xio, eu chiar nu vad diferenta intre fufe si fufe, adica la cum spui tu, unele ar fi mai respectabile pe motiv ca unele sunt mai oneste si nu atat de ipocrite ca Monica.

XIO, te-a prins Lucia aici ... pare ca te contrazici in declaratii - sigur nu ma astept sa recunosti .
Dar pari ingaduitoare cu fetele lui Hefner doar pentru ca afisau o imagine mai amabila - in rest, aceeasi diferenta de varsta, acelasi sex, poate acelasi interes, aceeasi propulsare in cariera si in final aceeasi despartire ... cum ramane cu "mi-e scarba de fetele care se vand", "stiu eu sigur ca acolo a fost un aranjament meschin" ...etc.

Tu de fapt ii dispretuiesti Monicai alegerea sau doar aroganta ?






Ooooo, bingo! in sfarsit!
Pai din moment ce ti-am spus ca respect mai mult o prostituata cinstita decat o fata gen Monica, credeam ca am fost destul de clara.
Si cand am spus ca fetele lui Heff nu erau false sau infumurate la fel




**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput