Tabara Pro Monica

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mda, mai ales in secolul 21 cand statisticile spun ca viata sexuala a tinerilor incepe in jur de 16 ani ...
Ca sa nu mai spun ca cred ca daca am face asa un sondaj anonim pe Forum despre varsta la care membrii si-au inceput viata sexuala si dupa cat timp de la intalnirea cu partenerul, mi-e teama ca o sa trebuiasca sa decidem ca suntem cu totii imorali ... in afara de XIO evident

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Corap, exact asta spuneam si eu cateva pagini mai inainte, ca si mie imi da cu virgula spalarea cu Ariel a lui Iri si aruncarea in noroi a Monicai.

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Ce sa spun, sunt vinovata ca nu agreez fetele care-si croiesc viata dand din fund si deschizandu-si larg picioarele. D9oamne ajuta ca exista si un contra-exemplu la practica asta.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro


Dar despre barbatii trecuti de prima tinerete care-si croiesc drum printre liceene deschizand larg buzunarele ce parere ai ?

Parca Monica avea vreo 17 ani cand s-a cuplat cu nenea mai in varsta, adica era putin minora ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

din punctul meu de vedere moralitatea e foarte larga. adica din punctul asta de vedere, mi se pare ca niciunul dintre ei n-a facut ceva naspa/ imoral.
ideea era ca trebuie sa aplici amandurora acelasi standard , or in discutie s-a aplicat dublul standard de moralitate

in plus, daca A = minor & B= minor (de obicei asa-i la debutul vietii sexuale) sunt pe picior de egalitate, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

In plus , dat fiind ca Moralul s-a insurat degrab' cu Imorala , tare cred eu ca ea a fost chiar cumintica .
Numai ca, na, nu a avut deloc nitica diplomatie, a dat flit tuturor ziaristelor care ii puneau intrebari tampe si indecente, n-a avut chef de jucat rol de Miss Doolittle la teveu, si-a bagat picioarele in viata naspa cu fantele de Izvorani si, iote, o scoasera toti o penala care isi merita soarta .



~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Si mai vroiam sa spun ...

Sunt convinsa ca in alte parti, acest gen de relatii nu ar ruina imaginea cuiva - cum am mai spus "ea tanara, frumoasa si saraca + el batran, libidinos si bogat" este un cliseu aproape comun pe mapamondul asta ... si in cazul relatiilor destramate de acest gen, duduile nu au iesit deloc, dar deloc terfelite, umilite si efectiv distruse ca in cazul asta ... pai numai ca un scurt exemplu il pot da pe Hugh Hefner (84 ani) care avea la un moment dat 3 (TREI) fete sub 30 de ani cu care era oficial cuplat - a facut un reality show foarte similar cu cel al Columbenilor (The girls next door) si ulterior s-a despartit de toate trei. Nu s-a ingretosat nici o media de nimic, nici de ele, nici de show, nu s-a bucurat nimeni ca s-au despartit si in plus, doua dintre ele si-au continuat cariera in publishing si televiziune, cariera inceputa si promovata fix de mosul de 84 de ani ... sigur pressa de scandal a scris despre asta, dar ce diferenta de abordare ... pentru ca aici, conteaza ce poti livra profesional si opinia publica este mai permisiva, in sensul ca "mda, daca ele au putut sa se f... cu mosul ala in 3 timp de 5 ani - TREABA LOR, ALEGEREA LOR" - conteaza insa, ca dupa ce mosul le-a lansat, au fost in stare sa se mentina acolo din punct de vedere profesional. Relatia cu mosul nu le-a afectat cu nimic, absolut nimic in ceea ce a urmat dupa relatia incheiata ...

Finalul acestei povestiri este ca Hefner, dupa ce a terminat cu cele 3, s-a cuplat cu alte 3, si a continuat seria TV de "Girls next door"




Buflea, acolo totul era pe fata, nu juca nimeni teatru. Omul a si spus ca din 12 playmate-uri pe an el facea sex cu 11, ca mai existau fete care nu vroiau.
Ai urmarit emiiunea? Nu ti s-a parut ca exista o diferenta intre Monica si cele 3 fete? In comportament ma refer.
De Ann Nicole Smith ai auzit? Si ce reputatie "faina" avea pt. ca s-a casatorit pt. bani?
In general nu se critica atat pers care ofera ci pers. care se vinde. Omul a facut o oferta. Tu ai fi acceptat-o? Presupun ca nu. dar sunt pers. mai "low" care ar face orice pt. bani si faima.
Este ca inselatul: din punctul meu de vedere (si nu numai) nu este de vina blonda cu DD la sutien care se da la prietenul meu, este de vina prietenul meu care face sex cu ea.

Sondaj despre varsta la care s-a inceput viata sexuala exista pe forum, eu eram minora cand mi-am inceput-o (daca tot ai pomenit nickul meu si ti-ai dat cu presupusul).



Lali, in mesajul tau i-ai raspuns lui Buflea ca oamenii scriu din frustrare, si ai mentionat in paranteza ca pers. de fata se exclud.
Din moment ce sunt si pers. de fata care nu sunt de acord ca Monica este un inger, m-am simtit si eu bagata in oala de frustrati, ca doar faceam cu totii acelasi lucru : criticam.




Denizel, daca tot suntem la sectiunea barfe de ce nu as diseca? Pe luxul altora nu ma oftic absolut deloc.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO





Denizel, daca tot suntem la sectiunea barfe de ce nu as diseca? Pe luxul altora nu ma oftic absolut deloc.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro



Fiindca nu ai ce sa diseci, nu stii absolut nimic despre femeia asta .



~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Buflea, acolo totul era pe fata, nu juca nimeni teatru. Omul a si spus ca din 12 playmate-uri pe an el facea sex cu 11, ca mai existau fete care nu vroiau.
Ai urmarit emiiunea? Nu ti s-a parut ca exista o diferenta intre Monica si cele 3 fete? In comportament ma refer.

Ei asta e buna - ai tu argumente ca sa decizi unde era "pe fata" si unde era "teatru" ?
Sigur ca am urmarit emisiunea ...cu interes chiar , toate sezoanele ... nu ca ar fi fost cine stie ce emisiune, am urmarit-o cu mare curiozitate si contrariata pentru ca gandeam cu mentalitatea romaneasca ... pai cand l-am vazut pe Hefner cu halatul descheiat in dormitor s-a incretit pielea pe mine. Dar stii ce am invatat din ea, ca exista varianta ca o duduie care alege sa se sexeze cu o putza de 85 de ani poate fi frumoasa, desteapta, cu studii, extrem de sigura si multumita de ea ... si bravo ei. Am invatat ca nu trebuie sa ma intereseze daca chiar l-a iubit pe 85 de ani, in ce scop se sexeaza cu el, la cat timp dupa intalnire ...etc.
Asa cum tu poti sa te sexezi cu prietenul tau (treaba ta de ce), asa si Monica a putut sa se sexeze cu Irinel (treaba ei de ce).

Nu - nu mi se pare nici o diferenta intre cele 3 fete si Monica. Nici intre showul Columbenilor si The girl next door ...

Citat:
citat din mesajul lui XIO
De Ann Nicole Smith ai auzit? Si ce reputatie "faina" avea pt. ca s-a casatorit pt. bani? In general nu se critica atat pers care ofera ci pers. care se vinde. Omul a facut o oferta. Tu ai fi acceptat-o? Presupun ca nu. dar sunt pers. mai "low" care ar face orice pt. bani si faima.

Sigur ca am auzit - diferenta este ca ANS si-a batut joc de mosul ala, din momentul in care s-a maritat cu el, cu nesimtire, in public ... ala era pe patul de moarte, cu familia langa el si ea dansa pe baruri ... de aici reputatia proasta. Nici eu nu am o parere buna despre ANS.

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Este ca inselatul: din punctul meu de vedere (si nu numai) nu este de vina blonda cu DD la sutien care se da la prietenul meu, este de vina prietenul meu care face sex cu ea.

Asta este o cu totul alta discutie ...dar iti spun ca gresesti, mult ... sunt insa ingaduitoare cu tine pentru ca asa gandeam si eu la varsta ta si in timp mi-am schimbat complet teoriile.
Pe scurt, amandoi sunt de vina - asta in cazul in care consideri "inselatul" o vina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Citat:
citat din mesajul lui XIO





Denizel, daca tot suntem la sectiunea barfe de ce nu as diseca? Pe luxul altora nu ma oftic absolut deloc.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro



Fiindca nu ai ce sa diseci, nu stii absolut nimic despre femeia asta .



~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~








Din pacate pt. ea a fost destul de des la tv si a facut destule declaratii.Pe baza alora pot diseca linistita cat si ce vreau.



Buflea, este o maaaaaaaaaaaaare diferenta intre comportamentul celor 3 fete si al Monicai. la cea din urma iti trebuia o prajina ca sa ii ajungi la nas.
Referitor la varsta, uita-te la Sean Connery. Si uita-te la toti barbatii cu care tu nu te-ai vedea in veci nici macar discutand. Toti au pe cineva.
Referitor la adulter. Nu, "intrusul" nu este de vina, daca are vreo importanta pt. tine am citit si pe forum destule femei mature cu copii si casnicii si dvorturi care sunt de aceeasi parere.
ca a mea vad ca nu conteaza pana nu fac un copil.Si daca nu fac vreodata inseamna ca sunt un zero barat, nu pot sa imi spun o parere de apreciat decat la jumatate din cazuri. daca nu ma casatoresc la un sfer din cazuri. Si tot asa.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

xio, stii de ce nu poti sa intelegi acest subiect pana nu o sa ai un copil? ( sa stii ca citesc subiectele la care scriu).
pentru ca pana atunci TU vei fi cea mai importanta persoana din viata ta. desi e posibil ca si dupa ce vei avea un copil sa te consideri la fel, pentru ca exista si astfel de persoane, sa stii ca unele dintre persoanele pe care le dispretuiesti atat de mult atunci cand devin mame isi considera copilul cea mai importanta persoana din lume.
despre acest sentiment este vorba in acest subiect, pe langa caile legale care pot iti pot intrezice sa iti vezi copilul, nu despre valorile tale de viata.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Xio, noh nimeni n-a zis ca esti zero. Hai sa nu o dam asa.
Marius, stiu ce m-a mai secat. In tot ce ai spus tu ai combatut doar o parte, ia sa te vad impotriva lui Viri ce ai de spus juridic vorbindChiar iti pare tot ok la cum s-a pus problema, judecatorii au motivat ca niste profi care sunt, chiar nu se putea sa fie altfel? Si doar pt ca nu s-a pus problema vizitelor, nici da nici ba, e ok asa pt binele copilului care trebuie sa primeze inclusiv in ochii justitiei?
aa Xio, eu chiar nu vad diferenta intre fufe si fufe, adica la cum spui tu, unele ar fi mai respectabile pe motiv ca unele sunt mai oneste si nu atat de ipocrite ca Monica. Primul hap pe care l-am luat a fost Dama cu camelii, ani de zile, mdeh eu am fost mai copilaroasa i-am plans de mila, caz doar povestea "era " adevarata.
Corap exact, si stii de ce iasa asa, nu? Caz barbatul isi pune palaria si se duce.

Mergi la inceput