Tabara Pro Monica

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui Lali
Asa o fi dar nici Irinel nu cred ca a luat-o din dragoste netarmurita ! Pentru el a fost una dintr-o serie de fete frumoase si muuult mai tinere pe carere si le-a prins la butoniera. Casatoria lor a fost o mezalianta, fiecare a avut un interes altul decat dragostea.
Iar paralela cu Mel Gibson nu pre isi are locul, ca macar actorul si-a facut singur banii pe cand Irinel i-a mostenit in mare parte.

Sunt convinsa ca n-o sa-ti schimb eu parerea categorica pe care o ai, dar nu ma pot abtine sa te intreb - de ce crezi ca s-au casatorit ? e nevoie aveau de aceasya mezalianta ? Tot ceea ce au facut casatoriti puteau face si nelegalizand relatia ...inclusiv copilul ...


Am mai explicat odata parerea mea: Monica s-a casatorit pentru ca a fost vrajita de mirajul vietii in lux din care gustase alaturi de Iri, iar el cred ca a facut acest pas probabil pentru ca-i ticaia si lui ceasul, voia familie, copil iar Monica era frumoasa, tanara, manipulabila.
Si cred ca familia Columbeanu (in care il includ si pe tata socru) isi dorea urmasi legitimi, dupa datina strabuna, dintr-o relatie legalizata. Si nu cred ca Irinel, dupa "salba" de june tinere prin care trecuse ar fi luat o femeie de varsta lui de nevasta.

Dar asta e numai parerea mea.

Singura victima inocenta din toata aceasta tarasenie este deocamdata fetita ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Xio, imi pare rau sa-ti spun dar mesajul tau este de un cinism infiorator. Si asta e cea mai DEX exprimare pe care o gasesc ca sa nu dau apa la moara celor care cred ca moderatorii nu au drept la opinie sau alte alea caci sincer simt pana si nevoia sa te jignesc pt comentariul tau.
Adica daca esti pipita proasta si blonda e de la sine inteles ca esti o mama proasta si s-a facut dreptate in lume pentru ca toate drepturile tale de mama sunt incalcate grosolan de un mosulica cu bani?

Nu numai asta - dar ce mult se bucra ca o calca Irinel in picioare ...alta data sa fie atenta Monica si sa se culce cu urmatorul la ??? timp de cand il intalneste, ca sa intre putin in standardele lui XIO.

P.S. Imi cer scuze in incheiere - Am fost ironica si de obicei ma abtin ...azi nu-am putut



N-ai fost ironica deloc, Buflea.
Pai hai sa vedem, te intanesti tu cu un "mos" de 50 si ceva de ani. Tu manechina, el plin de bani, in varsta, nu este atragator.
POvestesti fericita cum dupa doar 2 ore de la intalnire ai fost cu el in pat.
Te-ai indragostit de el,nu? Dupa ce l-ai vazut prin presa, la intalnirea face 2 face a fost dragoste la a n-a vedere.
hai sa nu fim ipocriti aici si sa ne ascundem dupa degete, fata a fost cu Irinel pt. bani, el a fost cu ea pt. ca avea banii care sa ii permita sa-si cumpere ce femeie vrea.

E o diferenta intre a te bucura de necazul altuia si intre a te bucura ca in sfarsit cade un mit.
Avalansa asta de femei care dau din fund (Btw, Denizel , mie imi place asta cu desfacutul picioarelor, deci o folosesc) ma plictiseste, deja peste tot vezi doar siliconate care in afara de a face sex sau a se linge (la propriu) la TV nu au facut nimic. Si asta se promoveaza.

e dreptul meu sa fiu ingretosata de astfel de comportament. Cat a avut bani nu-i ajungea nimeni la nas nici cu prajina, si-a terfelit familia si era mare diva, acum are un wakeup call care o face -probabil- sa isi dea seama ca prostitutia asta nu a fost cea mai inteligenta miscare.
cat despre Irina, datorita parintilor cu comportament jalnic si gandire infantila va avea parte de niste momente grele, pacat ca nu isi dau seama si matura de Monica impreuna cu si mai maturul fost sot.



**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Xio daca nu ai sesizat nu discutam despre pantofi. Nu ne intereseaza ca Iri a nedreptatit-o pe Moni si nu i-a permis sa-si ia colectia de Manolo sau Louboutin. si o daaa, ma bucur ca d-zeu a facut dreptate si fraiera isi vede lungul nasulului si nu isi recupereaza colectia de botine.

Ne agitam aici pe " DESPRE COPII" ca sa discutam de Monica mama si Irinel tata si un conflict intre parinti care divorteaza. Motivul casatoriei si opinia ta despre moralitate ma lasa rece ca sa fiu sincera, cea mai crancena prostituata sa fii.....ce are a face asta cu calitatea de mama? Ca stiu atatia presupusi intelectuali fini care cred ca bataia e rupta din rai, stau sincer si ma intreb cine castiga in competitia olimpici vs prostituati cand vorbim de parinti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

in afara faptului ca stii exact dosarul si ce s-a decis pe acolo, problema ramane la nivel speculativ. Daca Monica Columbenu sta la mine in casa cu chirie sau pur si simplu ilegal am nevoie de executor judecatoresc sa o dau afara, mai ales daca are in buletin adresa. Daca ma duc acum la Buftea sa depun plangere cred ca doar cu noroc si ceva ciocolata mai capat termen anul asta sa-si arunce un judecator un oki pe dosar. Cu un avocat bun si cu toate artificiile ma descurc sa am un termen pana la vacanta judecatoreasca. Cum a rezolvat-o "Iri" in 2 zile ma tot intreb?



Citat:
citat din mesajul lui marius

Acest topic nu este despre mine. Cat despre intrebarea:"...cat de usor se revoca dreptul unui sot de a sta la domiciliul sau?" asa cum spuneam nu exista in lege revocarea dreptului sotului sau sotiei de a locui la domiciliul declarat - nu stiu de unde aceasta afirmatie particularizata? Nu cred ca am scris pe undeva de asa ceva. Ba din cate imi aduc aminte am si precizat ca nu intra in discutie calitatea civila a celui caruia i se revoca dreptul de a locui intr-un spatiu - adica nu importa daca este vaduv, casatorit, recasatorit, necasatorit, divortat samd nu stiu de ce tot o dati intr-una cu sotul sau sotia si dreptul lui(ei) de a locui sau nu la o anumita adresa. De unde scoateti aceste analogii?

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Marina, ca parerea mea te lasa rece e strict problema ta, e un forum deci dau din taste si-mi astern parerile aici. :)

Sunteti impotriva bataii dar aparati crancen o femeie acuzata ca si-a batut copilul, doar ca sa nu ia tatal custodia.
Si unul dintre cei 2 barbati de aici este acuzat ca ia apararea tatalui si jubileaza in fata situatiei.



In rest...

Citat:



Cu fetita nici nu am cuvinte, mai ales pt. ca parintii mei au divortat dar pt mine au avut luciditatea, maturitatea si inteligenta sa ramana prieteni si sa ma creasca impreuna. Dta fiind faptul ca nici in cazul Columbenilor nu a fost o relatie abuziva care sa nu perita un divort usor, nu vad ce ii impiedica si pe ei sa lase orgoliile la o parte si sa isi dea seama ca ei trebuie sa faca tot ce pot pt. fiica lor, nu pt. presa si aplauzele altora.
Calitatea amandurora se vede din faptul ca nu isi pot calca pe orgoliu pt. binele copilului.







**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

ai vazut tu ca a batut-o?

si 2 ...copilul tau e batut si tu nu reactionezi decat ca proba la divort ...brrrrrrrrr, poate ar trebui sa donam 2% la Protectia Copilului. Sincer zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

ai vazut tu ca a batut-o?

si 2 ...copilul tau e batut si tu nu reactionezi decat ca proba la divort ...brrrrrrrrr, poate ar trebui sa donam 2% la Protectia Copilului. Sincer zic.

Marina



Ai vazut tu ca NU a batut-o?
Un copil mic e f. usor de manipulat, dar trebuie sa ii acorzi prrezumtia de nevinovatie.
Deci daca Irina spune ca maica-sa a batut-o tu nu o crezi?

Nu stiu daca si cand s-a sesizat tata, bunica, strabunica. Tu daca iti vezi sotul tragandu-i o palma copilului chemi protectia copilului sau politia?

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

da' Monica nu are dreptul la prezumtia de nevinovatie?

apropo pot sa-mi pun ambii copii sa jure ca i-ai batut. Ma costa maxim o punga de chipsuri, te bagi?



Edit pt PS: daca te hotarasti te rog sa-mi spui daca vrei sa planga sau nu cand povestesc ca-i bati. Habar nu ai cat de manipulabili sunt copiii in cateva minute de inregistrare. Intr-o discutie libera copiii spun adevarul,dar cateva minute intr-o inregistrare......ohooo e cale lunga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Ma bag. da convinge-i sa spuna ca tatal lor i-a batut si zi-le sa spuna asta la prieteni. Te bagi sa vezi reactiile?
Mi se pare putin ciudat ca au fost atatea subiecte in care mai putins i se luau la bataie mame care au dat o palma peste pampers cu cele care nu au lovit vreodata, iar acum cand o mama este acuzata ca si-a batut copilul i se ia apararea spunand ca minte copilul.

Deci cand un copil acuza un adult de violenta sau de abuz sexual este normal sa presupunem ca minte copilul si sa mergem pe ideea ca cineva l-a invatat sa minta.

sau cum se procedeaza?



Si ca sa fie clar: eu nu sustin ca Monica si-a batut sau nu copilul, doar intreb daca ti se pare obiectivitate sa spui ca minte copilul.


**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

nope nu-i pun sa spuna ca taica-su ii bate pt ca nu face asta si nu mi se pare amuzant nici macar ca demonstratie sa fac asta.
Dar ma ocup sa ii pun sa spuna ca ii bate xio, fie-mea are 8 ani si vad ca incepe sa constientizeze ideea de minciuna, fi'miu e negociere pura dau ceva totalmente interzis executa fara comentarii, up to me sa decid daca arunc la bataie o punga de chipsuri sau o ora pe Ipad.

Mergi la inceput