Tabara Pro Monica

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Oleaca off topic: ati vazut cum si-a schimbat Monica toata fizionomia?!?!?!! arata super!

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro


Adica si-a dezlipit gura sau cum?
Scuze da serios acuma, da detalii, un link ceva, ca ma facusi curioasa.

Si ma scuzati, io eram in tabara ailalta dar m-a facut Xio curioasa

cel mai frumos martisor: Alex 1 Martie 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

Xio aceasta schimbare ea a pus-o pe seama modificarii sprancenelor facuta la salonul renumitei Anastasia Soare.Dar eu nu cred ca e vorba numai de asta, din cate se vede si-ar fi operat si nasul si modificat buzele, cu toate ca nu am citit nicaieri ca ea ar fi recunoscut asa ceva, doar din ce se vede in poze.Doar de sprancene a zis si de par ca si-a schimbat putin coafura.
Scuzati raspunsul pe langa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

http://www.cancan.ro/showbiz/showbiz-intern/monicai-columbeanu-i-au-fost-schimbate-parul-si-sprancenele-149473.html

Eu vad nasul schimbat, buzele schimbatem parca si pometii sunt mai bine conturati, dar asta poate sa fie de la blush.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

draga Marius, daca este asa cum spui tu, de ce daca i-ai facut cuiva mutatie, nu prea poti sa o anulezi decat cu hotarare judecatoreasca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Mda - aici este un punct sensibil oarecum desi nu este aplicabil la subiectul de fata.
Pentru mutatie regimul este un pic diferit pentru ca proprietarul accepta ca o persoana sa utilizeze spatiul pe care il pune la dispozitie cu respectarea unor conditii de folosinta. Atata vreme cat aceste conditii sunt respectate se considera ca relatia nu poate sa inceteze pentru exact respectarea tuturor conditiilor. Daca insa proprietarul doreste sa renunte la aceasta situatie chiar si daca asa cum spuneam conditiile relatiei sunt respectate de cel aflat in mutatie poate sa o faca direct prin solicitare insa daca persoana nu da curs poate sa obtina evacuarea pe cale judecatoreasca, care va fi dusa la indeplinire fie benevol fie fortat


www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Si pe mine ma contrariaza putin legea asta prin care, o persoana cu domiciliul stabil in locul X poate fi aruncata in strada atat de usor de catre proprietar pe motivul ca nu este proprietara acolo ...

Eu am crezut ca odata ce iti faci domiciliul stabil intr-un loc, mai ales in casa sotului, atunci se intelege ca sotul te-a luat cumva in spatiu, si Monica in cazul de fata trebuie sa-si fi facut mutatie in casa sotului. Deocamdata nu sunt divortati, deci legal, Irinel nu ar trebui sa o poata da afara din casa in care a primit-o de buna voie acum 5 ani ... inteleg ca ea nu are nici un drept de proprietate acolo dar totusi nu cred ca legea este atat de nedreata ca sa ii dea dreptul lui Irinel sa o azvarle efectiv in strada atata timp cat divortul nu este definitivat ... pe ce motive legale o da Irinel afara ca cel putin in fata legii statutul Monicai este neschimbat - ea este inca sotia lui Irinel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

ce se intelege prin custodie temporara? deci pana se finalizeaza procesul copilul nu poate fi vazut de mama?
ca eu asta inteleg pana acum: monica vrea sa isi vada fata si nu poate. este legal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

Eu nu am auzit pana acum nimic precum ca i s-a interzis Monicai sa isi vada copilul. Atunci de ce nimeni nu se sesizeaza de acest aspect?
Ieri la o emisiune Irinel spunea ca nu a vazut-o niciodata pe Monica bruscand sau batand copilul.Atunci cum poti face astfel de afirmatii?
Se pare ca aici tot banul vorbeste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Marius, multumesc!Eu nu te-am acuzat de nimic, doar constatasem si am afirmat ca mi-e greu sa te citesc astfel. Erai ca un chirurg in timpul operatiei.
Sunt multe treburi cu iz incert, cu buletinul, cu reconstituirea agrresiunii la fata locului in lipsa victimei( Monica a fost bruscata cat sa aiba contuzii), cu interdicta tatalui de a o lasa pe mama sa-si vada copila, cu interdictia mamei de a participa la evaluarile psiho ale fetitei de catre Dir pt protectia copilului, cu amenintarile voalate ale pacaliciului din presa la adresa avocatilor Monicai, la adresa Monicai si a acelora care o sustin. I-a taiat toate sursele din care putea sa traiasca si i-a dat de inteles ieri la Acces Direct ca dc se potoleste ii va da cat si ce considera de cuviinta.
Si cica asta mai e si mason. Pai ce pana mea de mason e asta? Eu nu le am cu masoneria, adica nu stiu exact multe despre, dar nu trebuiau macar public sa aiba o moralitate neindoielnica?
Mai nou isi permite sa o acuze ca ea face tot circul asta mediatic, cand ea a dat doar un comunicat in presa si atat, unde isi justifica tacerea prin a nu-i face rau Irinei pe viitor, fiind mult prea micuta, deci vulnerabila. El e mereu prezent in toate emisiunile si tot isi bate gura impartind informatii, jigniri, hotarari, amenintari.
In virtutea celor spuse, fetita a fost chipurile retrasa de la gradi pana se linistesc apele, ca sa nu fie vizitata inopinant de Monica si nici colegii ei sa nu fie deranjatifata e complet izolata de lumea de din afara Izvoranului, de mama, eu sincer ma indoiesc de calitatea anchetelor, de acuratetea lor si dc sunt facute pe bune.
Daca priviti toate afirmatiile din presa de pana acum veti constata pe bune ca asta minte si mai si uita ce a mintit. Plus ca face un tur de forta, demonstratie tuturor cat e el de tare (imotriva mamei copilului lui, care are 24 de ani, da?). Incep sa cred tot mai mult ca nevoia de publicitate e mai mult a lui...
Mama Monicai in filmulte spune ca Irina a fost batuta timp de 2 saptamani, ca Monica era altfel de la tratamentul impotriva acneei, el spune ca fetita a fost batuta "cu bestialitate" pe toata perioada sederii in America si nu numai(a aflat el ulterior), adica 6 luni, si ca dc Monica nu divorta, el trecea cu vederea, asta in timp ce pe acelasi motiv de maltratare a copilei nu o va ierta niciodata pe Monica. Iar fetita nu mai vrea sa stie nici de mama, nici de bunica?!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Si inca o chestie: cand a luat-o pe Monica se spunea ca Irinel a avut o avere estimata la 60 de milioane. Dupa casatorie, averea i-a crescut peste suta de milioane. Acum cu divortul brusc i-a scazut averea la 1o milioane in conditiile in care numai casa de la Izvorani este evaluata ACUM! in jur de 3 milioane, totul pe motiv de "criza"

Mergi la inceput