Tabara Pro Monica

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Vila de la Izvorani ii apartine pe acte tatalui lui Irinel Columbeanu (a declarat Irinel intr-o emisiune, cred ca la Acces Direct), iar Bentley-ul e pe firma. Monica era administrator al firmei cu pricina, insa nu mai este din vara lui 2010, nu stiu ce calitate mai are acum in firma sau daca mai are.
Prin urmare, indiferent ce scrie la ea in buletin, nu e deloc domiciliul sotului. In plus, in fata instantei, la ultima infatisare, Moni si-a declarat domiciliul la o alta adresa, si anume in locuinta cumnatului ei.

Blogul meu de calatorii - http://www.consiliervacante.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Plus ca face un tur de forta, demonstratie tuturor cat e el de tare (imotriva mamei copilului lui, care are 24 de ani, da?). Incep sa cred tot mai mult ca nevoia de publicitate e mai mult a lui...

inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine




Dap, tipul se poarta ca o bruta profund imatura emotional, ca un monstru care are impresia ca totul se poate cumpara.
Turbeaza ca i s-au dat papucii, chestia asta probabil ca ii reactiveaza toate complexele tipice fustangiilor batrani dornici de iubire ce umbla prin cluburi ca sa agate minore.
E exact opusul barbatului puternic, stapan pe el si cu stima de sine.
Are mare nevoie de consiliere psihologica si zau ca nu i-ar strica cateva vizite pe la o biserica . Daca mai da si peste un popa care sa nu se uite la buzunarul lui si care sa nu-i mangaie orgoliile de pusti neiubit de nimeni, s-ar putea sa iasa ceva din el pana la urma .




~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Deocamdata nu sunt divortati, deci legal, Irinel nu ar trebui sa o poata da afara din casa in care a primit-o de buna voie acum 5 ani ... inteleg ca ea nu are nici un drept de proprietate acolo dar totusi nu cred ca legea este atat de nedreata ca sa ii dea dreptul lui Irinel sa o azvarle efectiv in strada atata timp cat divortul nu este definitivat ... pe ce motive legale o da Irinel afara ca cel putin in fata legii statutul Monicai este neschimbat - ea este inca sotia lui Irinel.


Dreptul de a locui intr-un spatiu locativ nu este conditionat de statutul persoanei (casatorit, vaduv, celibatar). Nu a fost niciodata si cred ca nicaieri nu exista asa ceva in vre-o dispozitie legala in lume.
Ce legatura are ca este casatorit sau nu?

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

ce se intelege prin custodie temporara? deci pana se finalizeaza procesul copilul nu poate fi vazut de mama?
ca eu asta inteleg pana acum: monica vrea sa isi vada fata si nu poate. este legal?

alina

Orice custodie este in sine temporara deoarece este grevata de varsta la care copilul devine major (cu exceptiile de prelungire admise de lege peste varsta de 18 ani) deci putem utiliza termenul de custodie pur si simplu.
Cat despre drepturile pe care le au parintii in raport cu copilul minor fie ca sunt in partea de a primi custodia fie ca sunt in partea de a nu primi custodia - si mai ales in aceasta a doua situatie - sunt prevazute de sentinta judecatoreasca. Acolo se precizeaza daca, cine, cand, cum....
Partile sunt obligate sa respecte intocmai cel putin aceste prevederi.

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdalena67

Eu nu am auzit pana acum nimic precum ca i s-a interzis Monicai sa isi vada copilul. Atunci de ce nimeni nu se sesizeaza de acest aspect?
Ieri la o emisiune Irinel spunea ca nu a vazut-o niciodata pe Monica bruscand sau batand copilul.Atunci cum poti face astfel de afirmatii?
Se pare ca aici tot banul vorbeste.

stoian


Nu merge pe vorbe decat im mass media. In rest merge doar cu probe admise.

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Din cate inteleg eu, casa de la Izvorani este proprietatea tatalui lui Irinel. Asa zicea unul din avocatii lui. Nu ca ar schimba datele problemei...ca Irinel oricum spune "casa mea", probabil doar in acte e casa lui ta-su. Iar daca nu vor sa o lase in casa, nu o lasa, iar Monica n-are altceva de facut decat sa apeleze la instanta (daca are temei legal) si sa astepte...ca stiti voi cum e in justitie.
Greseala ei, cica, a fost ca a declarat initial ca nu mai locuieste la Izvorani.
Parerea mea: avocatii ei sunt papagali. Da ce papagali...pun pariu ca Monica nu-si vede fata pentru ca in hotararea de acordare a custodiei temporare nu e prevazut nimic in acest sens (desi la data aceea nu aparuse varianta in care Monica isi bate fata de trei ori pe zi), nu cred ca Irinel se opune unei hotarari judecatoresti.


Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Nu stiu cat conteaza ce declari vis-a-vis de ce scrie in acte. Daca are mutatie la Izvorani, nu poate fi evacuata de acolo decat cu hotarare judecatoreasca ...si probabil de Columbeanu Senior.

Sigur, daca nu are mutatie si oficial ea locuieste tot la Bacau, atunci nu are argumente. Totusi mi-e greu sa cred ca in 5 ani de amor ghebos nu si-a schimbat domiciliul ...

Mie imi pare ca Monica moare pur si simplu cu dreptatea in mana - e mama si nu are voie sa-si vada copilul, i se iau inapoi cadouri (donatii), nu e lasata sa intre in casa unde teoretic locuieste, e terfelita pe toate posturile TV, e mama rea, isi bate bestial copilul ...etc. Si toate astea pentru ca a indraznit sa se cupleze la 18 ani cu un mos miliardar si sa obtina timp de 5 ani avataje materiale si profesionale de la sotul ei pe care putini le obtin dupa o viata ... Mi se pare incredibil cat de superficiala este opinia publica si chiar si o parte a presei ... si cum o executa toti parca de ciuda ca a sarit niste etape ale vietii cu care restul lumii se confrunta in mod normal.

Va spun sincer ca aici in America, o mama nu si-ar pierde niciodata copilul pe motive strict de evaluare a averii. Ultimele actiuni a lui Irinel - filmuletele de pe Internet in care clar manipuleaza copilul, interzicerea vizitarii copilului de catre mama, retragerea unei donatii, interzicerea vizitei de la izvorani, aparitiile televizate in care isi arata efectiv muschii - toate astea ar trebui sa serveasca drept argumente de "razbunare" si sa cantareasca negativ in ochii unui judecator - sigur, daca judecatorul ar fi in stare sa gandeasca obiectiv si sa se detaseze SI EL de imaginea Monicai de "gold digger" care in loc sa adune sticle de pe plaja si sa le vanda pt un ban in plus a sarit de la Bacau direct in Bentley ... ce tupeu Domnule, ce tupeu ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ca sa nu mai spunc a am inceput sa am dubii si de reputatia asta de "gold digger" - ca daca era asa, isi aranja ploile mai bine - in 5 ani de strageie, il ametea ea pe Irinel si punea ceva pe numele ei. Si chiar si actiunea de divort, daca era parte din plan, o manageria mult mai intelept ...

Toate actiunile ei ma fac sa cred ca a fost chiar o naiva de cand s-a cuplat cu Irinel si pana cand s-a hotarat sa divorteze. Nimic planificat - a actionat tipic unei pustoaice de 18 ani care crede in dragoste vesnica pana la adanci batraneti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Buflea, hai ca esti naiva!

Monica a ales cu totul alte "etape" in viata ei, unele pe care cred ca in mod normal lumea nu le ia in considerare.
Fiecare doarme cum isi asterne - valabil pentru toata lumea.
Sigur ca in Romania e posibil orice dar si aici Oksana lui Mel Gibson este vazuta ca "gold digger" si din cauza asta probabil ca va fi un pic mai saraca decit daca reusea sa dea alta impresie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Nu inteleg ce vrei sa spui despre Oksana, nu cunosc cazul lor ...

Mergi la inceput