**Buburuze de 2009 in actiune(8)**Hai DanaMi!!!!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alic spune:

SALUT FETELOR!
n-am mai intrat, v-am mai citit din cand in cand, nu am chef de nimic, sunt foarte, foarte ingrijorata in ce priveste serviciul, mai ales ca timpul trece si nu se leaga nimic concret
asa ca sa stiti ca nu v-am uitat! va pupam!

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
rochite pentru printese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:



Salutare dragelor

Scz ca nu mai intru, dar nu mai am timp deloc.
Vin si eu cu o intrebare pt fetele din bucuresti si care ati fost cu puiutii la oftalmolog, imi puteti recomanda un medic bun?
Mi s-a pus pata sa-i faca un control oftalmologic. Medicul lui spune ca n-ar fi cazul, dar pt linistea mea vreau sa-l facem. Nu se vede sa aiba probl, l-am testat in fel si chip, nu are stabism, dar parca tot nu sunt linistita pana nu-mi confirma si un medic oftalmolog.
Dati-mi detalii unde ati fost voi, cum s-au comportat cu copii, trebuie progr., cat costa consultatia...etc.
Astept cu nerabdare raspunsurile voastre.
Sanatate multa la puisori dar si voua mamici

V-am mai citit printre picaturi, dar nu sunt la zi cu tot ce ati discutat si nu stiu de am timp sa recuperez (desi as vrea)




- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Getik ce ochioasa motata ai! Faine martisoare ai facut!
Cris vezi sa iasa bine renovarea! Eu am ratat pozele voastre! Mai dai linckul?!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

fetelor cu voi este crima,tot ma chinui sa termin capitolu trecut de recuperat si nu mai reusesc

si eu sunt de acord cu retele pe mail mai ales ca acum am descoperit ca tre sa incerc vreo 3retete de clatite, plus ca am vazut pe blogu andreei niste rete de am .

ma bag sa mai fac cateva martisoare si ce idei oi mai avea la naopte dar nu prea tarziu ca maine plec in plimbare la nasa, la mama, surorii asa ca cu ursuletu in brate(ary) o sa fie o placere mai ales prin zapada si mocirla.

lali ai gatit napi??
ema ce face tipa de la praline care a nascut prematur?
piky vie si bebelina si atunci sa vezi ce fericita o sa fi cand o sa le vezi pe ele cum de indogatesc la joaca, prosti chiar si bataia intre ele
simina ce cavaler ai tu acolo o mandrete si tu arati belea cu paru.

gata cu recuperatu inseara asta mai am 4 pagini maine seara


ariciu a facut un anisor
ary povestea unui aricy

bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Salutare in miez de noapte

Si tot asa, in miez de noapte va urez noapte buna...

Ne auzim maine la cafea


Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 36+ o mai mica

AMR: 4 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

ESTE 1 MARTIE : va ofer martisoare la fiecare:



o buburuza pentru micile noastre buburuze



si pentru mamici un buchet de ghiocei care sa aduca prmavara in viata si sufletele tuturor

Sapte gāze, un arici
Si doi ursuleti mai mici,
Susotesc c-au auzit
Ca iarna s-a plictisit,

C-ar pleca si s-ar tot duce
Alte drumuri sa apuce
Si ca fuga-n urma sa,
Ar veni primavara.

Alaturi trei ghiocei
Scuturānd din clopotei
Si cu multa importanta,
Le striga de la distanta:

Nu e zvon, e-adevarat:
Sigur iarna aplecat.
Noi de aceea īnflorim,
Primavara si vestim

Si sa spunem tuturor,
Ca aduce martisor,
snur alb-rosu rssucit,
Pentru vise de-mplinit.

Va doresc o primavara frumoasa cu multe bucuri, nstere usoara Piky, buburuze sanatoase si mamicii fericte

ariciu a facut un anisor
ary povestea unui aricy

bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaaa buburuzelor ....


haideti la ,perfuzabila cu nes,ceai fructat ,trabuce si vougue

Nu mai pot,simt ca m-a ajuns oboseala si imi vine sa pic din picioare,si o curca beata sta mai bine la capitolul gravitatie decat mine.Asa ca daca intr-o dimineata nu dati de mine sa stiti ca dorm dusa

mady la naiba,uite ca tocmai voi nu erai virusaticum a fost noaptea?tot asa cu febra?
getik hop-tup ca ary incepe sa merga si sa ajunga unde vrea sufletelul ei
picky are si ea periodele ei mititica,ia sa vezi ce tititza ascultatoare o sa fie cand sa vina surioaraZi ce facusi la eco,cum e beblina?
lavi hai fata ca nu-s asa de rele vestile
alic pai tu ce ai lucrat inainte s acum ce vrei sa faci nou?poate venim si noi cu o idee ceva
sorilea din cate am tot citit si auzit eu,dupa 3 anisori e ok un control la ochisori.Mai ales daca nu e ceva concret vizibil.I bucuresti chiar nu stiu pe nimeni,dar in c-ta un consult la ochi la adulti la dr. care il are in evdenta e al meu e 10 ron

alynta aicea foarte rar pun poze,prefer sa le pun pe mailul comun.Dar ce descarc azi o sa pun link si pe pagina
getik haide fata ca facem galerie daca vrei ca sa recuperezi tot
picky fata,ce te culci asa tarziu?pune mana si te odihneste
P.S. Superbi ghioceiica prima poza nu vad nimic

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Neata!
O primavara frumoasa va doresc,cu buburuze sanatoase si cuminti!



Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata,

La multi ani de 1 Martie

Simina felicitari ptr luamrea motulul, pozici?! Oare ce semnificatie are lucrurile alese de pe tava? cochet, profesor de religie..sau preot?!(ii banos) Oau pai e super inteligient daca stie toate acestea..super Razvi Hai astept urgent pozici..ca tare mi-e drag sa-l mai vad, ca nu l-am mai vazut de la party unde era tare frumos imbracat
Lavi sper ca nu mai face febra. Ce a zis pediatra? Sanatate multa Multam, vad ca doar asa din cand in cand are o tuse, mai mult o jena in gat si se chinuie sa tuseasca..dar in rest nu are nimic
Alynta pai e strigator la cer ceea ce s-a intamplat cu gradinita? Adica ptr ei mai importanti sunt banii decat sentimentele copilului...pai cum frate sa refuzi copilul doar ptr ca parintii nu au putut platit integral suma si ca au intarziat cu vreo cateva zile?!!!.. Pai sper sa aiba ceva rezultate mail-ul trimis, ptr ca nu mi se pare deloc normal...e revoltator. La ce gradi este? Particulara? cat platesti pe luna? si ce hrana primesc acolo? Offf dati si voi din una in alta..iar l-a luat pe Matei?! sper ca nu o sa mai raceasca iar.. Sanatate multa si ma bucur ca ceilalti sunt bine..sper sa fie cu toti bine si sa scapati de problemele astea
Mady ce m-ai amuzat cu sotul tau..ce vrei mama daca ata preocupare nu are, e si el curios ce barfesti tu pe aici...o astepta si el sa fie laudat olecuta Ma de par alb nu-i cazul sa ma tratez dar de nervi da..ai vreun remediu bun? da rezultate?! pai e si Mihaita al tau un nazdravan de toata frumusetea, face si el multe prostioare..asa era si Alex?! Oau pai ai baiat destept, bravo Alex, sa o ti tot asa
Cris i-am zis la al meu de pereti piperati din casa ta si ca vrei sa-i dai acum cu ardei iute..s-a amuzat teribil..a noastra potaie e catel mic pe langa a voastra Cris sa renovati?! Ce maica? ca arata totul super bine? ce vrei sa mai faci? aa sa zugravesti sa mai muti o mobila e altceva..dar sa renovezi? stati maica in banca voastra, sa mai creasca Miru si apoi sa va ganditi renovari-modernizari...pe bune, asa va sfatuiesc..mai ales ca stiu cum e cu renovatul ma bucur ca-i mai bine soata, deci ii bun de pus la treaba cris s-o crede si el la ferma si face concert cu animalele ...bine ca nu stati la bloc, ca ii terorizati pe vecini..asa doar pe socrii
Getik ce facusi mama? ai taiat iepurasul ..gata m-am suparat pe tine.... vazut pozicile si in sfarsit o vad pe mezina grupului in picoruse, singurica bravo Ary mica si cu ochii frumosi ...vazut si martisoarele..ff frumoase la fel ca si Lali, spor la vanzari ...aa acum vazui si filmuletul..ff draguta cu urcatul..ne chinuim dar reusim
Mady si voi cu febra? pai de la ce? cum se simt azi? sanatate
Lavi ma bucur ca nu-i decat putin rosu in gat...sper sa ii treaca repede fara antibiotic..si sa nu mai faca febra..sanatate multa
Alic offff te inteleg perfect..ee foarte greu cu job-ul in zilele astea si mai ales ca au bagat si un nou cod al muncii...deci mai nasol ptr angajati...si sora mea isi cauta de munca de luni de zile si nu gaseste nimic...e sper sa gasesti intr-un final ceva...rabdare si se va iesi si soarele pe strada ta
Sorilea dar de ce ai nevoie de oftalmolog? ce crezi ca ar avea Razvan?...daca nu gasesti raspun intreaba si pe forum..poate primesti mai multe informatii de la alte mamici
Getik multumim de imagini, din pacate eu nu le pot vedea, dar sigur sunt frumoase
Cris multam de cafea.... si cand vine ziua aceea sa dormi dusa? cred ca in viitorul apropiat nu prea..deci mai ai de asteptat Pai ce vrei mama daca la noi timpul ii prea scurt..sa-ti zic ca cinam dupa ora 8?! asta-i si cand zic ca scap de revonare si ma odihnesc si eu, vine bebelina.. is treaza de la 6 si simt ca-mi e rau de oboseala, dar nu pot dormi ca am si azi treaba..de aceea in ultima vreme sunt si nervoasa si irascibila..dar imi revin eu...
Simina neata la fel si tie

Si v-ati ales babele?! A mea ii pe 9, ca in fiecare an


Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 36+ o mai mica

AMR: 4 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Despre bebelina:
E bine, creste frumos, cu degetelele in gurita, cu toate , are putin peste 2800 g. Programarea tot pe 25 ramane, iar de acum merg in fiecare saptamana la control, din cauza ca am inceput sa simt o presiune puternica la vagin, dureri la operatie si contractii mult mai dese. A ascultat inimioara, e ok, presiunea cordonului ombilical si e ok si acesta, lichid inca era, bebe cu capul in jos..l-am intrebat da se poate intoarce ca uneori o aud cand sughita sus si alteori jos..si a zis ca da se poate intoarce. Cam astea-s vestile


Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 36+ o mai mica

AMR: 4 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput