**Buburuze de 2009 in actiune(8)**Hai DanaMi!!!!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

O primavara minunata, feteleeee!!!!!!!!
geta, nu stiu nimic nou, eu la praline nu mai intru, am avut asaaaa, o mica disputa . stiu ca acum o sapt era stabil, incepuse sa pape lapte, organismul il accepta, au incercat sa ilscoata e la oxigen dar nu a suportat, asa ca e in cont pe oxigen. nici eu nu vad nik in prima foto
multumim siminoooooo, la fel si vouaaaaa
picky eu daca imi aleg baba de aci risc sa fiu tata viata posomorata, ca vremea deaci, asa ca ma abtin. deci sa iasa cracanatele afara, sa inghete pana pe 25 mart, mama lor de lenese
cris viseaza tu frumos, ca ai sa dormi intr-o dimineata pana tarziu ce te incurajezzzz, n-ai treaba cu mine
va pup pi tati, fara exceptie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Va doresc o primavara frumoasa care sa va aduca multa fericire, sanatate si noroc! Va pup cu drag pe toate!

Si eu am primit martisor de la baietelul meu si de la tati a lui, un Mickey si o Minnie Va dati seama ca le am in piept acum. Vladut mi le-a adus si mi-a zis "La multi ani!"

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Neata gagici! Va doresc o primavara minunata in care sa fiti sanatoase si bucuroase alaturi de familia voastra Noi suntem bine, Rares nu a mai facut febra, dar parca e umpic ragusit, mananca foarte prost si sunt in culmea disperarii
Alynta baietul sa fie bine si sper sa rezolvati cu gradi, ce nesimtiti
Madybine ca ai aparut chiar vroiam sa te interoghez pe mess sa-ti spun ca ai de cotizat la greu....cum e Alex a mai facut febra cand a venit de la scoala? felicitari pt Alex felicita-l si din partea mea aia da mandrie...iar pe Mihaita tot asa pupaceste-l dulce
Cris mama te apuci si tu de renovat spor la munci, nu vreau sa ma gandesc la renovat ca ma iau durerile de cap...de ce ti se taie netu?... mai fata nu ti-ai dat seama ca si el canta in ritm cu animalele de la ferma? mortal
getik am vazut pozicile cu Ary ce scumpa-i motata mica, iar ochisorii ei ma termina si martisoarele sunt superbe sper sa ajunga odata si ale mele...uite ca am vazut si filmuletul
Mady cum sunt baietii? sanatate multa
Picky cred ca ti-a intins Teti nervi pe bigudiuri sa zic asa...ma bucur ca e bine puca si nu a luat-o raceala
Alic si sper sa rezolvi cat mai repede cu serviciul!
Sorilea
Cris mai odihneste-te si tu cand doarme Miru, ai grija de tine mami
Picky ma bucur de vestile bune despre printesuca mica, mai este asa de putin timp
Anna multi!
Gata merg sa-i dau si eu la pititc sa pape dar azi inca tot prin casa stam asa preventiv!
Va pe toate!



Baietelul meu scump 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Neata! Am un pachet de nervi, nu avem apa. Cica s-a anuntat in ziar, dar daca nu citesc presa locala ....

Sorilea, si pe mine ma intereseaza subiectul medic oftalmolog. Mie mi-a spus un medic ca e bine de facut control la 3 ani, dar eu nu as astepta atat.

Getik, am admirat cataratoarea!

Picky, ma bucur ca bebelina e bine.

Va urez o primavara frumoasa si senina! (desi e tare ciudat sa faci/auzi asemena urari cand afara ninge si viscoleste)

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

O primavara frumoasa, dragi mamici!
Serialbastre e neplacut...
Picky s-a rezolvat ca am platit, dar oricum plateam pana la finele lunii. Ne-a intrigat deoarece e vorba de luna in curs si nu ma consider restantiera. Azi deja isi schimbasera atitudinea cei de la gradi- nu mai trimiteau restantierii acasa. A vb sotul cu inspectoarea ieri si aceasta ia dat castig de cauzaa si a vb cu directoarea.

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

fac naveta intre baieti. nu l-am dus pe alex la scoala si ii doftoricesc pe amandoi. mai vine si tapul ala mare cu picaturile de pus in oki . am inceput sa stranut si eu... mie sa vad cine imi da o cana cu apa ...

mihaita are 39.6, iar alex ramane la 38. asta e... raceala a adus-o alex care a baut laptele gheata la scoala ca asa au gandit mariile sale de la scoala. i s-au umflat amigdalele cat pumnul... asa ca are febra de la asta + tuse. mihaita nu putea sa rateze.

oricum... sunt o idee mai bine ca au inceput sa misune pe-aici si sa puta fiecare in felul lui: miha de la pampers si alex de la transpiratie .

picky, n-am gasit decat un remediu pana acum, dar nu functioneaza la mine: ignorarea. ma mai apuca nervii si mai tip ca ma duc in alta camera si nu ii mai aud (alta camera cu intrare separata ).

serialbastre, e naspa cand nu esti pregatit. la noi a fost intrerupr curentul acum cateva zile timp de cateva ore. bineinteles, seara. si i-a dat drumul, si la oprit, si i-a dat drumul... de vreo 6 ori .

cris, io nu mai dorm dimineata mult de vreo 8 ani . mi-a si trecut intre timp dorul de asa ceva. moamaaaa... si ce mai dormeam...pana la 10. acum la 7-7.30 sunt fresh ca n-am ce face.


revin... chiar mi-a mutat nasul din loc mihaita.


Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

asta e linistea dinaintea furtunii bag seamanu de alta dar dupa ora 4 o sa fie teroare la mine la propiu.Si ca tacamul sa fie complet,copila nu vrea sa doarma si sigur o sa vina mos ene fix cand se taie netul

simina spor la munca si o zi usoara
picky nici nu ma gandesc ce o sa se mai amuze cand o sa-i spui ca am frecat peretii cu usturoi.Acum clar nu ii place si se stramba.Fataaaaaaaaaa,am peretii roshi in toata casa,mai putin la baie si la bucatarie unde am faianta,ca in rest e jale.Vreau as imbrac peretii cu rigips si sa pun console ca sa fie ok.Si ne bate gandul ca intr-un viitor apropiat sa scot to parchetul din casa ca se face urat,si sa pun numai gresie.Asta am zis si eu,ca daca stateam la bloc,ne dadeau aia in suturi afara din scara.In c-ta se gaseste de munca,acum depinde si cat de disperata e situatia ca sa acepti anumite jobiuri si nu in domeniul de specialitate..ca asa si eu pe profilul meu nu-mi voi gasi in veci de munca in zona,dar daca chiar vreau ceva de munca,pai sigur o sa gasesc.Asa ma gandesc si eu,ca mai am cativa ani pana o sa ma apuce si pe mine ora 8 a.m. in pat..de cina nu mai vorbesc,ca la 20:30 e ora mesei.Baba mea e pe 6 .
Ma bucur ca totul e ok cu bebelina,deja am niste emotii de parca as naste eu
ema macar sa vizez fata,ca in rest e cruda realitatea..
ana ce scump e vladutvreau si eu....
lavi de ce esti fata in culmea culmea disperarii?ca nu papa cum trebuie?relax,ca o sa recupereze el.A mea care nu e racita si face greva foamei uneori,dar o las in pace ca sigur nu o sa se infometeze de pe acuma,nu de alta dar nu a facut cunostinta cu netul si gagicile anorexice.Stai asa sa nu ma intelegi gresit..nu mi de taie netul mie..ci clientilor neplatitori.inainte mai apucam si eu sa atipesc oleca langa domnisoara la pranz,dar nu in zilele astea cand e rost de lucru in stil mafiot..
andreea ai patit si tu ca mine...2 zile la rand am avut apa oprita de la 8 dimineta pana la 6 seara si eu nu stiam ca se anuntase in presa localasi fix cand aveam la treaba de nu-mi vedeam capul si maldare de rufe murdare si spalat covoare si smotru in casa.Av vizionat blogul...in sfarsit si vazusi si ciorba radauteana..are acelasi mod de prearare ca si ciorba de ciocanele,numai ca astalalta e cu pui
alynta ma bucur ca ati rezolvat cu gradinita
mady vai de bucile tale fata,mai ales daca mai speri si la o cana cu apa .ce sa mai zic de sistemul nostru educational si nu numai,care au niste idei de idioti notorii..no coment !

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Ce fac fetilii? Ati primit martisoare? Eu inca nu...dar sper sa primesc ca dc nu fac urat . Maimutica doarme, e bine, umpic cand se trezeste parca are mucisori dar in rest e ok, doar ca e cu mainile pana la coate in gura toata ziua
Serialbastre ce nasol e fara apa, te cred ca esti nervoasa si eu as fi...la noi a iesit azi soarele
Alynta ma bucur ca ati rezolvat cu gradinita, oricum neplacut, si-au cerut macar scuze?
Mady offf imi pare rau, sanatate multa tuturor
Cris acum am inteles ce e cu netul, sunt eu mai ...da sunt disperata ca nu papa, si nu papa dinainte sa fie bolnav, cand era mai mic manca de rupea acum pauza, sper sa-si revina rapid ca fac cu nervii capului.
Baba mea e pe 3 ca in fiecare an
va pupacesc pe toate!

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Am mai pus ceva pozici cu rares de zilele astea aici https://picasaweb.google.com/lavinia.portelechi/Februarie2011#5579094923374371922 asta ca sa vedeti si voi hal de dormit.

http://lb2f.lilypie.com/WnZdp3.png" target="_blank"> Baietelul meu scump 23.mai.2009

http://picasaweb.google.com/portelechilavinia622" target="_blank"> Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

First...poze
https://picasaweb.google.com/104295494406496657483/Din2011#5579103715909966978

lavi ce lipici avea la cutia de nurofen ca pozitiile sunt dementiale
Am primit o zambila(nu stu ce coloare are ca inca e numai bobocei )la ghiveci si un martisor broza cu pietre move.Nu forta baiatul ca mai rau ii faci,lasa-l pe el sa-ti ceara de mancare,dar intre mese ciu-ciu de rontaiala si sa vezi ce papacios o sa ai.metoda testata cu succes pe miru.daca mai stiu fetele si alte metode,va asteptam sa ne spuneti orice pentru o mamica stresata

tot o mica terorista am ramas




http://bazar.desprecopii.com/index.asp" target="_blank">BAZAR

Mergi la inceput