**Buburuze de 2009 in actiune(8)**Hai DanaMi!!!!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Revin si incerc sa ma calmez,

Anna pai daca-i asa ii zic ca ii dea si lui Vladut un telefon..ca deh doar suntem cuscre nu?! Sper sa nu te ia si pe tine raceala si sa il fereasca si pe puiut. Cum merge jobul? Pe cand bebe 2?
Getik febra si diaree poate fi de la vreun dintisor/maseluta?!sanatate multa
Cris fa-i vant si la potaia ta..ai noroc ca ai curte si-l poti da afara dar eu unde? in cei 50 m de curte? si ce sa faca? sa-mi termine gazonul si sa nu pot scoate fata in curte sa se joace(asta cand o fi cald)?! il dau si gata..ca prea m-a enervat azi. Pai vezi, daca lasam telefonul pe mana copiilor.....ce mama suntem, nu?! Pai initial era ca sa vina Ema la mine sa faca mucenici, dar cum vad ca Dariusica nu-i ok deloc, nu stiu ce sanse mai sunt...dar o lasam pe alta data daca nu se poate acum..mucenici putem sa-i facem mereu
Ema am citit ca Dariusica al nostru e bolnavior...off ...si asta i se trage de la vremea din Be. Sper sa nu fie nimic grav si sa se puna repede pe picioare. Sanatatem ulta. Cat despre intalnire..asta e, mai important e copilul si sanatatea lui decat niste cocaturi. Eu o sa iau sa am de toate in casa in caz ca ma pun eu pe facut ..daca nu o lasam pe alta data...sanatate multa lui Darius
Lali felicitari ptr pupicul dat de Paul
Getik deci febra sigur era de la dintisori
Cris mie imi placeau tufanelele, avea mamaia multe in curte, intr-adevar atrag insectele dar sunt foarte frumos colorate sa le ai in curte..in schimb nu-i placeau bujorii ca in ele intrau urechelnitele si viespiile..si la gherghine se mai intampla asta..
Cris uite ca tu erai cu intrebarea...cati dinti? pai sincer nu prea stiu, citisem undeva ca pana la 2 ani trebuie sa le iasa 20 de dinti. Stefi maine face 22 luni si nu are decat acei 8 dinti si 4 masele si nu se vede nimic la orizont sa apara..asa cum am crezut acum vreo cateva zile..deci o fi normal, nu o fi..habar nu am ..dar cred ca fiecare copil se dezvolta in felul lui. Frumoasa semnatura..vb Alyntei sa inteleg ca Miru e pe drumul cel bun, i-ai mai confiscat o mitraliera
Ema, Cris sunteti tari, v-ati conversat super ..m-am amuzat teribil de platit nu va platesc dar multe va dau, ca sa va ajunga ptr pus in gradina, tie Cris si Emei ptr pus in casa
Cris "taci" da?! ai fetita mare nici nu are 2 ani si isi impune punctul de vedere.....vai de batranetiile tale
Mady cum te mai simti?! sanatate multa
Lali a ajuns raceala si la tine?! Sper sa nu te ia...sanatate


Revin cu restul mai tarziu


Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 36+ o mai mica

AMR: 4 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

picky mi-i o ciuda de crap....ca l-am tinut in casa special sa nu o pateasca si iaca pozna. sa nu uit, cred ca politia si-a facut treaba pt ca de cateva zile baraie astia dimineata si la 1 juma se lasa o liniste mormant, pana pe la 3 juma
mi-a adormit piticul, sper sa doarma bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Asa imi doarme fata ..eu is oleaca mai calma, dar din cauza potaii nu am avut starea necesara ca sa scot fata afara..asa ca imediat ce vine sotul mergem pana la magazin si apoi sa ne uitam si de carti de nastere ptr bebelina

Incerc sa incarc un filmulet pe contul meu de poze sa vedem daca reusesc, ca sa vi-l arat..daca nu merge asta e, pe youtube nu ma bag

Alynta off ce pretentii au educatoarele.. Sper ca nu va ajunge mult reparatia masinilor .. Ehe ce pretentii au copii astia ai nostri...bine ca Maria iti papa cu placere supica. Baietii ce macare prefera?!
Lavi gradina nu-i mare, doar 50 m2 dar pe margine ma gandeam sa pun...acum nu-mi sta capul la asta ci la harababura din casa... Vad ca Rares al nostru e bine ca nu ai zis nimic de el..sa dea Domnul sa fie asa si sa nu-l ia raceala
Cris ii tare Miru , si nu mai papa decat seara laptic?! oau ..Stefi papa lapte de 3 ori peste 200 ml, pe noapte numai papa, mai papa cereale cu lapte si papica cand are ea chef, fructe la fel..Eee nu l-ai vazut tu pe ginerele tau cum isi desface singur mandarina..e super scump .. ce greutate mai are Miru? Cat despre potaie..scoate-o afara..sau da-o mai departe..
Simina spor la treaba..scurticica plimbarea dar macar ai vazut niste munti ..pai iti dai seama ca s-a bucurat ca fiica mea stie doar "oma" (soacra-mea) iar de buna mai deloc..si o striga si pe ea tot oma cand o auzea la skype..iar maica mea se ofitca
Getik eu imi aduc cu bucurie aminte de gradinita..ca am terorizat educatoarele is am invatat-o pe sora mea cum sa-si minta educatoarea..eu copil de 4 ani.. eram capul rautatilor...ca ma ducea mintea numai la prosti, de aceea si ai mei aveau incredere in mine de la 4 ani jumate ma lasau dadaca cu fratimiu in casa pana venea sora mea de la munca...eu nu as face asa ceva .. Cat despre iepurasi..am avut unul pana anul trecut, 3 ani l-am tinut apoi i-ar redat libertatea in padure..eu de mica am tot avut iepurasi, iar unul Roby a fost cel mai special, papa laptic cu biberonul, se cuibarea la mine in pat si venea dimineata sa ma trezeasca, era din pui gasit pe camp de tataia al meu si l-am crescut de mic..dar intr-o zi mi-a disparut..si cred ca la papat un caine

Filmuletul nu mi-l accepta pe webshots ptr ca e prea mare...are aprope 3 minute. Pe youtube nu l-as pune..se poate pune si pe privat? cum?

Mady ma bucur ca totusi Mihaita nu mai e racit..la restul va urez in continuare sanatate multa
Andreea off cat trageti si voi? Ce-i dai ptr febra? Ai ajuns sa intri la pediatra? Ce are? Sanatate multa
Lavi eu in locul tau nici nu as mai apela la mama ta, e de inteles ca nu prea doreste sa isi petreaca weekend-ul cu nepotul ei asa ca eu nu as mai insista. Si cand va veni vremea sa ceara ea sa-i duci nepotul, as refuza eu. Uite ca si tine is eu mai rabufnesc si in ultima perioada destul de des, ca sotul mi-a si reprosat ca mai toata izua tip la fata..deci fac o greseala ff mare, dar deja sunt cu nevii intinsi la maximum si cu multe griji pe cap...Dar imi voi reveni..asa ca pe tine te sfatuiesc sa incepi sa faci curat cu Rares in casa..si sa-l iplici si pe el sa te ajute..luati-o ca pe o distractie in doi, chiar daca in urma ta va face dezastru, asa sunt ei copii.. dar nu mai apela la nimeni..arata-le ca poti sa faci fata singura iesire placuta
Getik la fel si voua sa va distrati frumos afara
Mady raspunsul la intrebarea ta..da, dar nu tot timpul si mai ia si tatzi in gura, da sa suga, apoi o scoate si zice "bebe papa" si pupa burtica. Azi am avut cu ea o conversatie in care ii spuneam ca in curand ii vine surioara si la inceput o sa pape tatzi apoi laptic..ea ma intreaba "teti, teti?" ..zic "stefi papa lapte la sicla" ea "nu..tatzi"..Asa ca nu m-ar mira sa vrea si ea san cand o va vedea pe bebelina mica
Ema nasol ca ati avut probleme uc centrala, administratorul ar fi trebuit sa anunte acele nereguli...sper ca s-a rezolvat si nu o sa mai aveti probleme..air Darius sa se faca repede bine
Anna pai e lenea de pimavara , deci bagi tare la film..sa-mi spui finalul reuseste sa-l scape pe fratisu..ca eu urmaream inainte serialul dar l-am pierdut pe drum si nu cred ca-l mai are la tv acum... Vladut tot cu Micky e inca..Asa si Stefi ..cum vede un Micky cat de mic cum incepe "dudal" Off mititelul inca mai duce dorul la tatzi ..Spor la treburi
Ema pai cred ca a trimis control si nu prea i-a convenit la om..asa ca acum s-a cumintit si respecta programul.nu prea ii convine, era sigur ca politia nu avea ce sa-i faca..dar la faza cu controlul nu s-a gandit ..daca nu a inteles cu frumosul..e problema lui daca a capatat si vreo amenda sau nu

Gata am recuperat tot..v-as fi pus filmuletul dar din pacate nu merge incarcat pe contul meu...



Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 36+ o mai mica

AMR: 4 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Week-end placut!
Va pup!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

moamaaaaaaaaaaa da ati scris,nu gluma

sa incep si eu sa ma plang mai intai..Am fost pana la fina sa-i las niste blugi la strimtat(lavi sa vezi ce misto or sa stea pe mine),si cand ne-am intaors,ce credeti ca facuse potaia mea? a ros coltul la un perete,cu tot cu tencuiala..sa lesinam ,si a luat o bataie cum nu ia fost dat sa vada in viata lui..e sub orice critica potaia astan-am vazut animal mai cretin decat asta

In rest,toate sunt bune..am facut niste clatite,mai tarziu fac o pizza..deci e bineiar miru doar ce s-a culcat deh..era obosita ca s-a jumulit cu finutul pe jucarii si a obosit,bine,ca el era mai disperat decat ea si nu vroia sa imparta nimica,dar pana la urma s-au inteles cu interventii.

ema si eu care speram ca va ocoleste raceala,pupa -mi ginercul ca sa se faca bine mai repede
simina voi in mijlocul saptamanii faceti escapade muntoase?superrrrrrr..vreau si euuuuuuuuuuu....
getik ce fain ca azi aricica e mai bine.Ce fata?intreba-ma mai bine cat aveam tensiunea ca imi venea sa il omor,mai ales ca nici macar nu apucasem sa ajung la buda,daramite sa mai beau si cafea.. .Fata,unele cred ca fix pentru periaodele astea de vacante si tot soiul de evenimete se duc in invatamant..nu sunt toate asa,dar sunt prea putine cele care chiar iubesc meseria asta.
mady vorbe,vorbe...ia sa vedem si fapte.Multa sanatate fata sa te pui repede pe picioare
andreea off,mititicapupa printesa sa scapati repede de zmei si febra.Ce vrei fata...e doar o exceptie ca nu ma mai las eu statuta atata vreme de acum incolo cu "te ooog" si "mec"
lavi te cred mamicule ca te-ai saturat,vrei si tu macar o zi sa revii la vechiile obiceiuri si sa nu ai griji,dar uite ce flacau frumos ai.Eu nu mai am baza in absolut nimeni,si decat sa-mi aud ca "daca nu eram eu nu te descurcai.." ..mai bine lasati.
mady eu am alaptat=o pe miru pana la 7 luni,dar mulgandu-ma si dat cu bibele..as aca nu stie ea ce e aia tzatzi.In schimb daca o intreb "unde sunt tzatzele mami?" se chinuie sa se dezbrace si cu degetul isi arata una bucata tzatzulica si face fericita "iiiiiiiiiii"
picky ce scumpa cu "te ooog" si "mec"
picky aoleuuuuuuuuuuuu si mie imi vine sa arunc potaia cat colo

cuscra fata,pune mana si te trateaza ca te vreau sanatoasa
anooo lasa maica serialul ca are cateva serii bune si a doaua zi iti pica ochii pe tastatura la munca.Dar nu sunt fata suparata pe catel,doar ca daca imi mai roade o singura data peretii,o sa-i rup toti dinti..si asta la propriu ca m-am saturat
picky au fost zilele astea nite temperaturi si a batut un vant,de iti ingheta maduva in oase,dar stai sa se incalzeasca ca sa vezi cum zboara din casa.Asa e,se fac mucenicii si eu am uitat,oricum nu am eu treaba cu biserica deloc,numai ca sunt tare buni de papat.pai a crescut fata mami si de la aata armata,a mai renunata la un grad,ca cica sa semene si ea a civil.Stai asa..care batraneti,astea de acuma nu?ca mai incolo se vorbeste de hodorogela cu atomicii nostrii mici
ema lasa mama,vorba giorgianei,voi sa va faceti bine ca mai sunt ocazii de intalneala si bucatareala
picky era de asteptat la mine ca sa inceapa sa refuze din mesele de lapte,mai ales ca ea a fost hranita cu bibele.Acum stau si ma gandesc cand o sa-mi refuze si masa de searasper ca nu prea curand ca mi-e asa draga cand o vad cum ia bibele seara si se duce singurica in living si ma cheama sa o pun in patut langa domn' soricel sa bea impreuna si sa faca nani.lasati ca daca fac orez/fidea cu lapte nu-mi refuza,ci mai cere o portie.Am banghit bine si l-am pus de-un ginere,nu?.chiar nu mai stiu cat are maimutica,dar iti spun sincer ca s-a ingreunat de nici nu pot sa o mai tin 2 min in brate ca ma descentreaza si gafai mai ceva o potaie fugarita 10 km.Stiu sigur ca se poate pune pe privat,are niste optiuni atunci cand incarci filmuletul si le bifezi,iar daca nu mai vrei sa apara,il stergi.Vezi ca trebuie sa-ti faci cont pe youtube
simina weekend placut si tie si te asteptam cu noutati luni

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Helou,helou!
Ce faceti?
Eu trag chiulul ca ma incearca rau raceala, ma simt naspa,mananc fortat ca imi vine inapoi din cauza flegmei din gat, nu pot sa tusesc sa rup ce-i acolo asa ca am inceput stodalul luat " just in case" ,ca nu era inceput.Ma simt ca batuta,ma doare ceafa, si aseara nu am mai rezistat pana la masaj. Ca am luat un paracetamol ( am dat de un blister in sertar la cumnat,ca eu nu aveam in casa ), am baut doua cani de ceai fierbinte cu lamaie multa si vitamina c bonus,ca nu mi se parea destul ,si m-am bagat in pilota. Pana a iesit sot de la baie am adormi.Ee ,o biruiesc eu,nu ma las. Ma oftic ca ma ia numai seara,asa am fost mereu. Si eu nu fac febra la exterior ,termometrul arata 36.9 aseara si eu scoteam aer fierbinte pe nas .

Lavi eu voiam sa te sfatuiesc ca si Picky, sa te apuci de curatenie cu piciulica dupa tine,sa il implici si pe el si o sa vezi ca merge treaba. nu la fel de repede ca singurica,dar macar nu mai vezi strambaturile nimanui. La mine soacra abea asteapta sa isi termine cura de slabire ( mai are doua saptamani) sa faca mancare din toate alimentele, ca sa il ia pe Paul la ea. Chiar si asa,mi-a spus ca poate ii fac cadou de ziua fumeii o vizita de doua-trei zile cu Paul, ca parca i s-a facut dor sa il auda prin casa.
Ideea era ca eu fac curat cu PAul impreuna. Ii dau o perie si un pamatuf de ala colorat de praf ,si il tin dupa mine, ii dau de periat ceva sau sa dea cu pamatuful ala in vre-un loc unde deja nu mai e praf,si asa el e bucuros ca face ceva,eu ca nu imi baga mainile in galeata cu mop. Incet,incet le fac pe toate,cu el asa dupa mine.


Stiti ce mi-a facut PAul acum cateva zile? Eu in dulapul cu vase din bucatarie,aveam si o sticla de 2l cu untura curata,pentru cornulete, taiata la gura. Nu stiam de ce Paul e asa cuminte,nici pliscul nu i se auzea,nu trantea nimic,era liniste suspecta... Si m-am dus pas-pas la bucatarie sa il surprind... El imi unsese toate cratitile,capacele ,cutiile de plastic pentr diverse, vasele de jena ,cu untura... si le-a insirat pe jos prin buctarie. A aterizat imediat in cada,pentru ca avea untura si pe pampers .Mi-a mai ramas si mie de o tura de cornulete .Tati a spalat vasele .

Mada al meu la mine chiuie cand ma vede in cracii goi,ma ciupeste de piele,sau imi pune degetele pe burta sa rad,cica ma gadila, dar la titi nu face nici un gest. In schimb daca mergem la vecina,si o vede alaptand bebelul,asteapta si cand prinde momentul o apuca de sfarcuri ,si le strange intre degete . Probabil pe ale mele nu le baga in seama ca sunt pe sfert la ale vecinei,deci sunt neinteresante pentru ...

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 13+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

esti mortala si tu si paul auzi la ei,untura
Si eu la fel ca tine fac lali,ii dau o perie setoristei si pulverizez putin pronto pe mobila intr-un colt si ii dau sa frece pana se plictiseste,iar eu imi vad de treaba cu ea in urma mea.nu ai acelasi spor ca te apuca pranzul,dar la urma cand vezi cata treaba ai facut impreuna cu kinderul..pai ai o satisfactie de nici cu buldozerul de vine cineva tot nu poate sa o sfarme

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Fetelor la cat timp dupa un avort se poate o alta sarcina?


Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 36+ o mai mica

AMR: 4 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui Picky_toto

Fetelor la cat timp dupa un avort se poate o alta sarcina?


Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 36+ o mai mica

AMR: 4 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************


La odiseea mea pentru bebe2 este o fata care a pierdut o sarcina in noiembrie si in ianuarie a ramas din nou insarcinata. Dupa avort de cele mai mutle ori se poate ramane insarcinata imediat.

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 14+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Lali multam mult, dar cred ca trebuie timp ptr a se vindeca rana din inima si a trece peste teama unei noi pierderi.

Prietena mea a pierdut bebelusul.. Sunt terminata, nu ma asteptam, nici nu-mi vine sa cred, avea 18 saptamani...am ramas fara cuvinte cand am aflat in seara asta..Baiatul mare e la noi ca ei s-au dus la spital ptr chiuretaj .. Imi e greu sa cred, ei sunt distrusi, copilul la fel, mi-a plans aici ...ce poti sa spui in astfel de momente?!


Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 36+ o mai mica

AMR: 4 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput