**Buburuze de 2009 in actiune(8)**Hai DanaMi!!!!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Neata! ... acum cine stie cand voi termina mesajul, dar e inceput dimineata.
Noi tot cu raceala, viroza, gripa ce o fi ... am fost ieri la medic, era jale si acolo, cica e nasol in tot orasul. Ieri cand s-a trezit din somnul de pranz s-a innecat si a vomat, azi dimineata dupa cereale si antibiotic a vomat iar. E moale, nu mananca, febra nu scade ... is terminata. Gata m-am vaitat destul!

Cris, si Cezara tot 16 dinti are. O sa mai apara 4 maselute, se zice ca dupa 2 ani, dar nu e musai.
Auleu ... doua saptamani??!! La mine nu m-ar mira, dar la tine .... zau asa!

Picky, unde o fi? Nu a semnat azi condica.

Mady, lasa ca te faci tu bine. Eu inca stau bine, dar ai mei amandoi (adica si sotul) is bolnavi.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Neata gagici! Vin si eu rapid la cafea, ma dor ochii de numa, alergia e in floare...sa mai zic?
Cris nasol cu dogio, intr-adevar eu n-as rezista cu asa un uragan in casa ...ce fain ca vb si Miru si ti-a zis si "taci" am vazut , eu asa rau m-am certat cu bietul de el zilele astea ca m-a apucat mila si mi-am zis ca trebuie sa ma temperez sa nu mai strig asa cu el, dar zau ca nu mai am rabdare. Toata ziua sunt doar eu cu el si nu mai rezist, intr-un fel abia astept lucru. Am intrebat-o pe mama dc il pot lasa in weekend la ea de sambata pana duminica si a instrambat din nas....cand am vazut i-am zis ca bine am inteles ce mult il vrea si ca nu-l las. La soacra nu-l pot lasa ca nepoata e racita deci din nou nu pot face curatenie . Eu nu stiu cum pot fi asa eu tin minte cand eram mica ca bunica mea tot se ruga de mami sa ne lase la ea si pe noi ne tot ruga sa mergem acolo...oare o sa vad si eu asa ceva din partea lui mami si soacra?....a vazut apoi mami ca m-am ca suparat si ca i-am zis ca o sa-mi fac lucrul cand o sa pot si a zis ca mi-l ia de sambata dimineata si pana seara dc mi-e bine dar peste noapte nu...dar noaptea ce face mancare?...in fine gata m-am descarcat si eu umpic si drept urmare azi nu mergem la ea, sa-i fie umpic si ei dor de noi, ca prea des mergem
Cris stai fata nu ma intelege gresit, eu ma bucur ca scrieti, doar ca imi dati mie de lucru glumeam ma bucur a ne-am reanimat
Ema multa sanatate la pititc, offf imi pare rau ca sunteti raciti si voi...la voi nu este oscilo? la noi a facut minuni, 4 zile de oscilo si 2 de plantusin pt tusa si deja e mult mai bine, azi noapte a tusit foarte putin. Dc nu este la voi ar trebui sa-ti iei si tu cand vii in tara si sanantate
Simina sa va fie de bine plimbarea...nu tot timpul, spor la treaba
Getik da mersi de potcoava dar m-am indragostit pe loc de fluturasul colorat arata demential. Ma bucur ca e bine Aricica
Mady ce bine ca Mihaita nu mai e racit, poi sper sa va faceti toti bine repede...am trimis nr de cont
Gata merg sa-l trezesc pe Rares si sa iesim umpic dupa ce papam afara. Va pupacesc


Baietelul meu scump 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

am revenit

ema imi pare rau ca dariusica a racit iar sa treaca repede

simina da este mai bine ary acu ma bate(obicei deprins de la soacramea) ceea ce inseamna ca este in parametri normali

mady gata am trimis mail ca sa nu ma sa te faci bine repede.


eu acu fug sa imbrac ariciu sa plecam sa luam lapticu si baterii ca s-au terminat si nu mai canta nik si este ff nervoasa pe tema asta, si cu ocazia asta o scot si pe ea

ariciu a facut un anisor
ary povestea unui aricy

bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

fetelor,
am si io o intrebare la voi: pe voi va mai controleaza puiutii la bidoane? mihaita face ca la radio: invarte de butoane . cum ma vede mai sumar imbracata... sare pe boxele mele .

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Aici, aici sunt




Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 36+ o mai mica

AMR: 4 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Anna vizionat pozicile ...am un ginerica sa-mi traiasca , scump, cu carlionti, frumos tare si inteligent. Paleta, orga si trenuletul is pasiunile lui. Da stim ca-i cea mai mare din clubul nostru, insa stie multe lucruri ptr varsta lui. A mea de abia acum a inceput sa vrea sa stie cum se zice la anumite obiecte..si le repeta dupa mine..bine, cum poate si ea..asa stalcit..

Ieri fiica mea vroia albumul foto, ca-l vede aici la birou sus, si imi arata cu degetelul zicand "ata, ata, ata" ..eu mi-am dat seama ce vrea (ca mama stie totul, nu?!) si-i fac semn cu degetul ca nu-i dau...ea mai sta, se gandeste apoi vine la mine pune manutele pe picioarele mele (eu stand pe scaun) pune privirea aceea de catel nevinovat si incepe "te oog, te oog, te oog" ...m-am topit toata cand am vazut-o cum am roaga ea asa frumos si cu ochisorii ei mici si nevinovati...va dati seama ca ma cedat, nu?!..si apoi imi zice "mec"

Revin ca m-a umplut de nervi potaia..de data asta o dau ..nu o mai tin ca nu o mai suport...


Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 36+ o mai mica

AMR: 4 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

Incerc sa citesc si revin

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

A naibi potaie si-a facut nevoia in casa..diaree...ba frate nu cere afara, nu schiteaza vreun gest..ci doar face..sa innebunesc....gata il dau..i-am zis la al meu sa intrebe o ruda de-a lui daca-l mai vrea daca nu, il pun pe net si gratis numai sa scap de el. O sa planga Stefi si o sa intrebe de el zile bune dar ii cumpar catei de plus si o sa vina si surioara ei si o sa uite ea poataie..Pana acum am tot iertat, am tot lasat de la mine, m-am chinuit sa il scot si pe el la plimbare sa traga ca deh aveam 4x4, acum numai gata..mi s-a umplut paharul..


Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 36+ o mai mica

AMR: 4 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

merci fetele, vad ca nici eu nu sunt mai prejos de el, ma incearca o tuse super naspa
lavi am medicamente, is dotata, nu-i asta problema, am si homeotape
ceva a fost cu cemtrala de bloc ca 2 nopti la rand nu a mers....nu stiu explicatia....ziua mergea, noaptea nu si am gasit noaptea, in camera piticului 16 grad, i-am pus radiatorul dar se pare ca degeba, in fine, asnoapte a mers, ca am fost de garda.
acu isi bea sucul si baga stiksuri in ratustele de baie, deci am si eu mom de respiro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Asa, incep prin a va spune ca am o LENE de nu ati mai vazut si nu imi vine sa ma apuc de nimic din toata treaba de la seviciu plus ca sunt si tare obosita, de o saptamana m-am apucat sa vad Prison Break si uite asa nu-mi mai vine sa ma culc ca tot vreau sa vad ce se mai intampla si ma prinde dimineata cu ochii in laptop Am vazut prima serie saptamana asta, si inchipuit-va ca ma uit dupa ora 23.30, ca abia atunci termin cu treburile prin casa... Stiu, nu sunt cu toate tiglele pe casa

Simina, ce frumos ca ai fost la munte, chiar daca a fost scurt si obositor Inainte sa-l am pe Vladut asa faceam cu sotul, vinerea seara cand ne intorceam de la serviciu spre casa ne venea ideea sa plecam in lume , mergeam pana acasa, ne schimbam in haine mai comode si plecam...plecam fara sa avem vreo destinatie, turul tarii in doua zile, cu dormit in masina si mancat ce luam de prin supermarketuri, dar era atat de frumos , fara niciun fel de griji... si asta faceam aproape in fiecare wkd Na ca mi s-a facut dor
Picky, cat de scumpa e Stefi , sunt impresionata ca stie sa foloseasca atat de bine "te rog" si "multumesc" , am nora tare desteapta si ma mandresc cu ea
Mady, da, daca iti spun cum a facut cand le-a descoperit la vreo doua saptamani de la intarcare deci este vesnic indragostit de ele , dar acum nu-l mai las sa le caute, ii spun ca nu e voie, ca e rusine...in fine, el e intelegator si ma intreaba de ele si tot el isi raspune "tzitzi, nu e voie"
Lavi, ce frumos ca te pupa Rares, pe mine ma pupa f rar, in schimb seara cand se culca trebuie sa stau langa el ca ma ia de gat si isi lipeste obrazul de al meu si ma tine asa strans pana adoarme Ce facea in punga? primise un cadou si el pana sa se uite ce e in punga a vazut ca pe ea era desen cu Mickey si a ramas fixat pe asta, dupa ce a scos tot ce era s-a bagat in punga sa-l caute pe Mickey Ce frumos ca iesiti la plimbare, cum mai e Rares cu tusea?
Cris, si al meu bea lapte tot asa, numai seara inainte de nani, in rest mananca mancare de "adulti" Nu te mai supara pe cutz, ca e asa de dulcic
Ema, sanatate multa lui Dariusica
Getik, ce bine ca Ary e bine, bravo! Plimbare placuta!
Alynta, lasa ca-si revin si baietii cu mancatul, fitze de baietei mari Pup eu mancacioasa mica
Lali, cum te mai simti, misca bebe in front?

Gata, ma bag la treaba, ca pana acum am tras o mata de coada de cred ca o auziti si voi cum miorlaie?

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput