**Buburuze de 2009 in actiune(8)**Hai DanaMi!!!!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

offf... durerea din suflet n-o sa treaca niciodata. doar ca va fi mai usor de acceptat, in timp... mult timp. si prietena mea a pierdut copilul la 25 de saptamani. nu si-a mai dorit sa ramana insarcinata. refuza cu hotarare . mai greu e cand vine la mine si imi vede baietii. mai are si ea un baiat, dar tot e greu. au trecut 2 ani de atunci, dar inca ii vine sa planga.


Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

3 luni picky.....offfff, imi pare tare tare rau.....multa putere si curaj. hai nu te lasa afectata, la tine va fi bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Of Picky,ma gandeam ca a fost un avort cu un fat mai mic,asa maricel nu stiu ce sa spun. Imi pare tare rau .Si eu care ma gandeam ca riscant e pana la 12 saptamani...

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 14+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Off Mady exact la asta ma gandesc si eu, ca ei la inceput nu-si mai doreau un copil..apoi a hotarat sa aiba, a ramas insarcinata imediat si s-au bucurat mult..acum trec prin asa ceva..si oare a cui e vina? A medicului ca nu i-au spus care sunt riscurile? A stat 3 zile in spital din cauza sangerarilor si nimeni nu i-a zis nimic..decat ca-i placenta inserata jos...i s-au oprit si la vreo cateva zile au reinceput..acum in seara asta primim vestea cea urata..i s-au rupt membranele... De ce doctorul nu i-a spus mai multe?! De ce nu a fost monitorizata mai atent? Sunt multe "de ce-uri" dar ce mai conteaza acum raspunsurile...




Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 36+ o mai mica

AMR: 4 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Ema stiu, dar totusi sunt afectata ca ma bucuram de sarcina ei exact cum ma bucur ptr a mea...
Lali da asta-i cel mai tragic, se bucura cand il simte, statea numai cu mainile pe burta, se panica daca nu-l simtea, cu toate ca era prea micut(era baietel) ca sa il simta constant...si totusi s-a intamplat ceea ce nu ne-am fi dorit....Se proteja cat de mult putea, statea numai in pat, nu mai facea mancare, curatenie, nimic..numai ca sa nu inceapa din nou sangerarile..si totusi s-a intamplat..Ne gandeam ca o sa avem copii de varste apropiate..iar Stefi o sa fie cea mai mare dintre ei...Off...nici nu stiu ce sa-i zic cand o voi vedea...cuvintele sunt in plus cand e vorba despre o asemenea pierdere


Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 36+ o mai mica

AMR: 4 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

piky nu stiu ce sa iti spun este ff greu cand pierzi o sarcina mai ales dorita,asa este lumea medicala ajung(medici) la un moment data sa creada ca sunt Dunezeu si ei stiu si fac si chiar daca dau gres ..... sper ca prietena ta sa treaca repede peste toate , si tu ai grija mare sa fie ok sa vina bebelina la termen pana atunci nu .

simina wk placut si sa vi cu vesti noi despre andutu, si chiar m-ia placut cu plimbarea in cursu saptamani este super, te deconecezi pt restul saptamani.

mady fimmea nu stie de tzitzi, decat cand baga jucarii sau telefoanele in san la mine atunci da peste ele si ridica din umerii, dar daca o intreb de tziti a lu mai care este pune mana peste bluza exact acolo

cris ce sa mai asemenea potaie chiar nu am vazut, a mea imi rodea papucii, dar pana i sa schimbat dentitia dupa a fost ok nu a mai ros nimik decat oase

lali fitu este de nu se poate mor de el, untura auzi trebuia sa tapeteze si cu faina si era un mic cofetar sau bucatar la alegere.

lavi stiu cum este i-am zis lu mama sa stea cu fimea o zi si a zis ca nu sta ca e mica, eu sunt singura singura si le fac cum pot in ritmu care pot pentru moment norocul meu este ca ary inca sta in patut si pot face treburile, in seara asta ma gandeam de as putea sa am si eu unde sa o duc pe ari de sambata dimineata pana duminica dupamasa, dar raman cu visatu.

fetelor eu va si ne auzim la cafea

ariciu a facut un anisor
ary povestea unui aricy

bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Picky, imi pare rau, stiu, si o colega de-a mea a pirdut sarcina recent, era in aproape 4 luni. Ii fusese f greu sa ramana insarcinata, ani de zile de investigatii Ce admir la ea ca e puternica si e hotarata sa incerce imediat ce o sa aiba voie. Ei i-au zis ca in aproximativ 5 saptamani, dupa ce ii trece primul ciclu menstrual poate sa reincerce. Putere prietenei tale si Dumnezeu sa o ajute sa aiba bebele pe care si-l doreste.

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata...haideti la ,perfuzabila cu nes,ceai fructat ,trabuce si vougue

Iar mi-a stricat ziua potaia de ieri dimineata nu mai facuse kk,si mai devreme cand ma duc la miru sa o iau sa o dau jos din patut,vine si el si imi face fix langa patut in 2 locuri.Asta daca nu are ecces la living,se tine spana se constipa ca deh,are liocul lui preferat de rahateala.Ce i-am dat eu omor,dar ce i-a dat nato..
Azi mergem iar la fina sa socializeze piticii,si sa-i ducem un acvariu cu ceva pestisori.Apo sa scot definitiv potaia in garaj sa-i inghete si curul,si eu cu nato sa facem curat in casa ca m-a imputit dihania asta de caine.


picky offf,nu-mi pot imagne durere mai mare..eu nu stiu daca dupa o pierdere de sarcina se poate ramane repede,dar banuiesc ca da..maica-mea a ramas imediat gravida cu mine dupa ce a pierdut o sarcina de 6 luni.Nu stiu cum sa o consolezi..nici nu cred ca vei reusii..dar incerca sa nu aduci in discutie problema asta cand va intalniti.Poate ca nici dr. nu au stiut mai multe sa-i spuna,nu sunt atotputernici cum cum fiecare om reactioneaza diferit la n cazuri...acum nu stiu ce sa spun.. ,doar multa putere prietenei tale sa fie tare ca mai are un baiat si trebuie sa zambeasca pentru el


evin mai tarziu ca a inceput fi-mea sa patruleze pe aicea

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

neata am venit la sunt chiauna de cap,
cezar este azi la munca asa ca sunt singura cu ary pe baricade, in dimineata asta sa trezit ff bine dispusa cu chef de cantat sa vedem mai tarziu cum se comporta

fug sa vad ce pot face de baut ca ma doare in gat de mor si nu mai nik de raceala

ariciu a facut un anisor
ary povestea unui aricy

bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Neata gagici! Am venit si eu la cafea. Rares e bine, nu mai tuseste deloc slava Domnului a facut o forma usoara de raceala, nu am mai trecut prin ce treceam de obicei si asta zic eu datorita siropului de Septilin ce l-am luat 3 luni de zile, la noi a facut minuni.
Mady la noi nu este problema controliciului la bidoane fiindca eu n-am alaptat decat 1 luna jumate si nu a fost disperat dupa tzitzi niciodata...oricum tre sa fie haios piciu tau cand face asta si dulce in acelasi timp ...cum mai sunteti?
Picky cred ac te-ai topit cand ai auzit-o....offf a incurcat-o Picky de data asta
Ema cum mai sunteto? sanatate multa
Anna e super fain Prison Break si eu m-am uitat nu mai stiu pana la a cata serie dar acum tre sa reiau de la inceput aproape ca vreau sa-l vad pe tot si ce fain e actorul principal sa nu mai zic merita sa te uiti la ore asa tarzii...ce scump a fost sa-l caute pe Micky si cred ca te topesti langa el pana adormiti asa stransi unul de altul. Rares e bine cu tusa nu mai tuseste deloc, i-am dat Plantusin si dupa 2 zile nu mai tuseste dar oricum ii dau 5 zile asa scrie pe prospect. dulci
Picky sa stii ca asa am sa fac, nu am sa mai apelez la nimeni, cand va vrea careva sa-l ia sa-l ceara, asa va vrea si Rares cand va fi mare sa mearga la ele...in fine soacra mea nu a venit odata sa zica ca-l duce din propria initiativa la ea sau afara dar si cand i-am zis nu a strambat odata din nas, dar mami vad ca i s-a urcat la cap....asa ca m-am hotarat sa merg mai rar pe la ea poate asa o sa-i fie mai dor si de noi si o sa vrea sa-l las pe Rares la ea. Oricum si pana acuma tot singura m-am descurcat asa ca ma pot descurca si de acum incolo tot asa doar ca mi-ar pica si mie bine un weekend de relax din cand in cand, cum vad ca au alte prietene de-ale mele, dar asta este. si ms
Cris asa e, am cu ce ma mandri multumesc...nimeni nu-mi poate reprosa o secunda ca mi-a crescut copilul fiindca de la bun inceput singura m-am descurcat asa ca doar sa indrazneasc careva
Mama da e fomist rau catelusul vostru, nasol....abia astept sa-mi spui cum iti vin blugi , sa-i porti sanatoasa
Lali sanatate multa ...ce tare e Paul cu untura
Offf Picky imi pare rau de prietena ta , putere multa si curaj pe viitor
Criss offf, nasol cu Dogio, cred ca-ti vine sa-i dai
Fetele am uitat sa va zic ca aseara am iesit in oras cu fetele pe la 21. Pe la 22.15 ma suna al meu sot ca mai am de gand sa stau sau vreau sa dorm afara pe un ton nu tocmai placut. Am avut inspiratia si i-am spus ca stau pana la dimineata sa nu ma astepte si i-am inchis telefonul. M-au apucat dracii dar am incercat sa ma simt bine cu fetele mele in oras. Am ajuns acasa pe la 23, Rares nu dormea...in fine am intrat in casa cu zambetul pe buze, i-am aratat ca nu m-a afectat ce mi-a spus, a ramas socat. A venit rares fuguta la mine si m-a pupacit 5 min non-stop . Dupa ce l-am culcat pe Rares i-am spus ca nu e cazul sa-mi spuna asemenea vorbe fiindca nu era cazul...din moment ce-i fac mancare, fac curatenie am grija de copil non stop, nu-mi pierd noptile prin baruri si cluburi si cand ma suna fetele o data la nu stiu cat timp sa-i fie clar ca ma duc si nu am de gand sa ma streseze el cad sa vin, atata timp cat Rares doarme singur doar ce-si bea sticla de lapte. I-am zis ca astept niste scuze pe care pana la urma si le-a cerut si i-am zis sa nu se mai repete, acuma om vedea desi parca vad ca la urmatoarea iesire la fel va fi ....el a zis ca s-a ofticat fiindca el nu mancase toata ziua si n-a putut manca de Rares...ei foarte bine sa vada cum sunt eu in fiecare zi ....oricum eu m-am simtit bine cu fetele si de cate ori ma vor chema voi merge
va pe tati si va doresc weekend placut!




Baietelul meu scump 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput