**Buburuze de 2009 in actiune(8)**Hai DanaMi!!!!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata buburuzici !

Picky ma gandeam azi-noapte ( in ora mea de nesomn,de la 4 la 5 dimi ) la prietena ta , si la ce ai putea tu sa ii spui. Nu exista doua persoane care ar reactiona la fel ,tu o cunosti ,tu stii ce i-ar face bine,daca e o fire care se descarca plangand atunci un uma pe care sa planga si niste brate sa o mangaie sunt de ajuns,daca e tipul de femeie care prefera sa nu i se vorbeasca despre durerea ei, si trebuie lasata sa puna singura,atunci asa faci, o lasi sa spuna singura,tu doar poarta-te dupa firea ei.

Getuta pai le-a uns la exterior mai,nu pe interior . Atat mai trebuia , sa imprastie si faina in toata bucataria


Uitati cum ne incepem noi ziua de obicei : www.youtube.com/watch?v=faExjhKbvO0" target="_blank"> cu "Ne place,place,place"( asta e varianta de dans linistit,poate il prind azi si cand se deslantuie ) si www.youtube.com/watch?v=W6GQPmfaXEo" target="_blank">ragga pinguin...
Cris sper ca ai sonor de data asta .

Azi spal toate plusurile lui Paul, scutur toata camera , si dau cu sprai de molii in camera,ca m-au invaat,nu stiu de unde . Am doar in dormitor,nu stiu de unde tot apar,in ultimele 3 nopti am omorat cate 5-6 ,si nu stiu de unde or iesi. Am o cutie cu gheme de ata ,acril ,lana si inca ceva,dar acolo nu sunt,ca am luat ghem cu ghem ieri. Unde isi mai fac nenorocitele astea cuiburi? Eu oricum sigilez camera juma' de zi si omor tot,dar sa stiu unde sa insist.Paul se tot duce peste tac'su in camera,ca vrea sa se joae u el,si Vali abea dimineata a venit de la munca,asa ca nici nu clipeste cand Pul trage de el,si asta mic se enerveaza.

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 14+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Lavi ma bucur ca e mai bine puiul,ca nu a fost asa grav ca de obicei . Cum adica nu a putut manca de Rares? Dar ce ii facea,ii lua farfuria din fata? Scuza-ma,dar am vazut destui barbati care mananca cu copilul in brate ( am vrut sa il dau iar exemplu pe al meu,dar de data asta ma abtin ), noi cand mancam il punem cu noi la masa,si ii dam si lui ceva, in functie de ora care este,ori din ce mancam noi,ori ceva separat. Se mai da jos de pe scaun,mai fuge,vine inapoi,dar mancam. Tu cum mananci toata ziua? Si chiar nu mancase pana la ora aia,a stat flamand ca nu il lasa Rares sa manance?


Azi avem si o sarbatorita...
La multi ani Sabrya .

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 14+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata fetelor,

Multumesc de incurajari ptr prietena mea si ptr raspunsuri. De abia acum de dimineata i-a scos fatul , e tragic si greu de trecut peste..sper ca in viitor sa-si mai doreasca un bebel ..si totul sa fie bine.

Le-am facut la micul dejun la copii, Stefi si Alex, clatite si acum se joaca impreuna. Pe copii i-am amanat inca un weekend ptr ca suntem cu casa asa cum suntem si ar fi fost greu si cu ei doi plus timpul pierdut de al meu sa-i ia si sa-i duca apoi..asa s-au apucat de treaba de dimineata si vor trege tare toata saptamana, ca vineri pleaca unchimiu

Catelul cred ca-i bolnav ca tot are diaree, habar nu am ce sa-i dau...nu a mancat decat boabe de ale lui si salam ptr catei, atat...de la ce s-o fi stricat la sotmac, numai el stie..ideea e ca nu-l las in living deloc ca nu mai vreau bucuria de ieri..

Cris potaia a ta merita scos afara..eu una daca-mi distruge casa dupa ce o renovez, l-as da...uite ca la voi se adevereste si chestia cu "unge scoala cu untura ca sa o manance caini"....e teroare al tau catele..ti-ai luat bataie de cap..pe ala care l-ai dat tot asa face?! Noi vroiam sa facem mucenici la fel ca-s tare gustosi, mai ales ca eu nu am mai mancat de ani de zile...si nici nu am facut niciodata..dar sper ca pana miercuri Darius se simte mai bine si vor veni la noi..Cont pe youtube am de cativa ani, numai ca nu am postat filmulete..de aceea nu stiu cum se procedeaza si nici nu stiu daca-i sigur..o sa incerc sa vad ce iese ..Bine ar fi sa nu-ti refuze si lapticul de seara ptr ca este important ca pana la 5 ani sa bea lapte
Lali off mare grija cu raceala asta, mai ales ca e un bebe in burtica, vezi ca febra mare, in caz ca faci, nu-i face bine, protejeaza-te pe cat poti si cu cat mai naturiste. Teribil m-am amuzat de Paul si untura..nici nu vreau sa-mi imaginez ce era la voi acolo..eu cred ca as fi luat-o razna...doamne, bine ca tin toate borcanele pe sus, si nu are cum sa ajunga la ele
Cris, Lali ee noi ma trecut de faza in care ea vrea doar sa stearga praful, acum vrea aspiratorul..eu ridic canapelele (daca ma aude sotul ma cearta) pe genunchi si ea se uita dupa jucari pe dedesubt, eu le aspir, cum pot, ca de vazut nu pot sa vad, deci merg pe mana ei, apoi eu cand sa temrin de aspirat ea isi insira in spatele meu jucariile...eu iar le adun ca trebuie sa spal pe jos...ee si ea at a invatat sa stea cuminte pe canapea pana se usuca...apoi cand fac restul casei ea ramane in living si terorizeaza dvd-ul si tv-ul ...de obicei nu ma bag in cada sa o spal cand sunt singura cu ea acasa..ca trebuie sa stea careva cu ea..ca dureaza mult
Getik si eu imi doresc ca in viitor sa le dea Dzeu un bebelus si sa aiba o sarcina usoara
Simina weekend placut si voua
Anna multumesc, nasol si ptr colega ta, aasa am citit is eu ca dupa ce se instaleaza prima menstruatie poate incerca sa ramana din nou insarcinata..numai ca acum nu stiu daca ei isi mai doresc
Cris off da-o sau scoate-o afara cat mai repede.. Eu ma gandeam ca dupa ce-l dau pe Picky sa iau un acvariu, dar vine intrebarea cui ii las cand suntem in vacanta..si ca sa luam acvariu din acela cu nu stiu ce instalatie care da singura mancarea pana la 1 luna e destul de costisitor acum..poate in viitor..dar vom vedea Distractie placuta la finuta voastra
Getik si pe tine te paste o raceala?! sanatate
Mady tu cum te mai simti? De cate ori iti scriu numele imi aduc aminte de o prietena din copilarie careia ii spuneam Madi..nu am mai vazut-o de mai bine de 10 ani..
Lavi ma bucur ca Rares nu mai are nimic si asa sa o tina mult timp de acum incolo. Asa sa faci e mai bine sa iti arati tie in primul rand ca poti face treburile cu un copil mic..da e greu ptr ca de multe ori cred ca toate simtim cateodata sa avem macar o zi numai a noastra, dar uite ca asta nu se va intampla prea curand....mie una mi-ar fi groznic ca stiu ca las copila la vreo bunica...ptr ca atat de mult m-am obisnuit cu ea incat nu ma vad 1 ora fara ea..cand mergeam la munca imi era tare greu fara sa o vad..mai ca-mi dadeau lacrimile si imi doream sa treaca timpul repede sa ajung la ea. Foarte bine i-ai zis...si ma bucur ca si-a cerut scuze si ca tu te-ai simtit bine. De cuscra ta ce vesti mai ai?
Lali multumesc de sfat..si eu toata noaptea m-am gandit la ea si am avut si niste vise urate cand atipeam din cand in cand..plus ca si contractii. Uii molii..am lucat si eu la unii in casa unde aveau moli..adusesem si acasa si disperata am cumparat chestii din acelea mirositoare care sa goneasca moliile. Soacra mea patea asa si nu stia de unde tot apareau ..din salteaua de pat ...asa ca ia vezi pe acolo? Sau dupa mobila, pe covor..in dulapul de haine..cauta oriunde si vezi ca sigur le vei gasi cuibul. Si ai mare grija cu spray-ul sa nu ihnalezi mirosul
Ema cum e Darius? Dar tu?

Asa este azi avem si o sarbatorita Ssabrya..La multi ani sa ai parte de o nastere usoara si o bebelina sanatoasa. Te asteptam si pe la noi mai des ca vad ca la odiseea fluturasilor intri ff des

Si tot azi Stefi a mea face 22 lunite inca 2 luni si facem 2 ani...ce repede trece timpul

V-am pupacit si va urez un weekend placut


Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 36+ o mai mica

AMR: 4 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

buna fetele
acu am pus si eu mana pe pc
nu stiu...ca ieri suntem, bine ca nu e mai rau, in rest, ceaiuri, siropuri si merem inainte
nu am citit decat pe sarite, ca ma doare bilaaaaaaa
am sa o felicit oe lavi pt atitudine, bravo fat, da-i si una....urmeaza cat de curand sa pun si eu piciorul in prag....pana acu a fost piciorut, acu va fi ditamai buanul
picky vezi ca e orez special pt catei, sau amesteca cu gloante o manuta de orez fiert, din asta obisnuit....in rest nu il mai lasa sa pape cereale sau ce ii mai da Stefi. cum e fata ? baiatul inteleg ca e bine, se joaca.
pup si cuscrela si pe celelalte fete, mai revin eu, sperrrr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Am revenit, am fost in parc cu fata m-a rupt de spate si e din ce in ce mai obositor..de abia astept sa treaca astea 20 de zile ..mama acu realizez ca fix 20 zile mai sunt....si nici macar nu mi-am pregatit bagajul...

Nici nu vreau sa va povestesc cum isi simtea bebelusul ca sufera in burtica cand i-a dat nu stiu pilule sa-i provoace contractiile....dureros si asta din ce a putut sa povestesca sotul ei ..ea e distrusa... Cauza inca nu se stie...ci doar se banuie o infecte foarte puternica...dar pana nu fac toate analizele nu se pot pronunta.

Lali ti-am vazut micul dansator..este belea..cum se bataia el asa..nu prea mult ca strica ..doar simtea ritmul
Ema deci sunteti pe drumul cel bun in ceea ce consta sanatatea..asta-i bine..deci sanse sunt ca sa veniti


Vad ca nu prea a fost activitate azi ...pe unde umblati ??


Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 37+ o mai mica

AMR: 3 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata gagici si mici


haideti la ,perfuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce si vougue

Dupe ce am venit de la fina,ca am dus acvariul cu pesti si si eu mi-am luat inapoi blugii,care apropos lavi sunt belea,am venit acasa si ne-am apucat de curatenie generala.Dar nu asa...ci cu dat mobila la o parte si frecat faianta si ereti si mutat,si ce credeti ca am descoerit?ca potaia noastra a reusit sa-si bage boticul pe dupa caorifer si sa roada peretele in ultimul hal.Si cum bine intuiti...de aseara doarme afara in garaj .Ce bine e sa fie liniste si zero mizerie in casa si mai ales,papuci facuti praf,pereti rosi cu tot cu tencuiala si pishu la greu..


lavi ma bucur ca nu v-ati mai chinut cu raceala si de data asta ati scapat de antibiotic si stresul muciosilor si nopti nedormite.Asa se numeste>/sirop de Septilin?ca eu vreau pe soata sa-l pun la cura de antibiotic si sa trecem pe din astea light.Chiar ni minunata aia gripa i-a trecut fara nici macar o patiluta antibiocoasa .Si eu ma declar incantata de pectoralii tipului din Preason Break..minunat exemplar de mascul.Si eu mai suspin cate odata dupa iesirile cu prietenele mele la o cafea ,dar sa stii ca toata smecheria e sa cautati o locatie unde au si loc de joaca pentru kinderi si cat bei tu o cafeluta,rares se poate juca cu copilasii ca este supravegheat de fetele de acolo.Blugii mei snt dementiali,iar fina mi ia- aranjat in cateva ore,si cu finutzulm mic printre picioarele ei.Se pricepe tare bine la chestiile astea,si eu sunt afoana rau.Nu cred ca nu a mancat sotul tau pana la oara aia,poate ca nu a reusit sa manance in liniste ca de obicei,cum e obisnuit..dar mai trebuie si barbatii sa-si ia in serios rolul de tata ca nici noi nu suntem mama-omida
lali deci e un dulce paultine bine ritmul la danssi daaaaaaaaaa,mi-am pus castile ca sa aud si eu si astea urcate sus pe monitor ca sa nu atenteze miru
picky dai doar orez fiert la portaie si poate isi revine,ca si noi trecuram prin faza asta kk-ciosa si dupa o zi de orez s-a reglat.Fataaaaaaa,dar asta e casa mea nu scoala lui.Am avut o gramada de catei la viata mea,dar nici macar unul nu a atentat vreodata la pereti sau sa roasa masina de spalatin colt.Il mai ti minte pe bubu?pai catelul ala era cumintenia insasi,si eu il adoram si fara el nu dormeam.. .Cum tu ra ridici canapelele cred ca tu vrei oleaca de bataita .Pestii sunt usor de intretinut,poate sa stea fara mancare si 4 zile,si apaoi sa treaca cineva apropiat si sa le arunce niste fulgisori de macare si mai o scalzi cu ei cateva zile si gata vacanta.Tota smecheria e sa nu iti iei pesti pretentiosi ca altfel stai in curul lor mai ceva ca dupa caine si bagi si multi bani in ei.Daca veniti in tara la vara,o sa ii arate nato lu' nicu cel mai simplu procedeu de filtrata apa la pesti si tu 6 luni nu le dai decat sa pape si le mai arunci din plante ca se vor inmultii bine de tot de la lumina.
lali fata,nu cred ca e de la plushurile lui paul,poate ceva plapumi,pilote puse bine si nefolosite?scoatele la vant pe balcon si piguleste-le bine,sau sacouri,fuste,pulovere de lana...si ia s[ary de ganganii si dupa ce scoti toate hainele din dresing,pulverizeaza pe acolo si lasa sa se aeriseasca un pic si abea ap[oi pune hainele la loc
picky aseara intrasem putin ca sa arunci un ochi sa vad cat am de recuperat azi,si imi pica ochii pe AMR-ul tau si era cu nato langa mine..pai tu ai contractii,mai sunt si 20 de zile si nu ai pregatit nimic de spital?? bag seama ca voi vreti sa alrgati atunci in ultima zi cu bagajelul,mai ceva ca in filmele alea cand i se rupe apa uneia si o apuca nascarea si toata lumea se invarta disperata in jurul ei si uita tot acasa,mai putin sa hraneasac catelul.Stii ca la 11 noaptea radeam de voi nu?
offf,saraca,sper ca la analize sa nu-i iasa nicica grav,si sa poata avea taria sa o ia de la capat cu o noua sarcina
ema ce fain,mai aveti putin si terminati convalescenta.Ginericul tot asa mucios e ?tu cum mai esti?


Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

'neatza!
Am venit dupa mirosul de cafea ..Eu nu beau,nu am baut de muuult, doar cate un caffe latte decofeinizat din cand in cand ,dar imi place mult cum miroase cafeaua proaspat facuta .

Am dat aseara cu spray pentru muste,tantari si molii ,si nu a mai iesit nici una. Nu am in dormitor decat hainutele lui Paul,sifonierele noastre sunt pe hol si in ele am cartonase de alea de la raid,si pliculete de alea cu lichid,tot de la raid. Moliile imi ieseau de undeva de sub/langa calorifer,si prima data am casunat pe mocheta,dar nu are nimic,am scos-o si inspectat-o cm cu cm. Am ajuns la concluzia ca ori sunt in plinta ori in polistirenul de pe perete si ies pe langa sustinatorii de la calorifer . In fine,am dat cu spray generos,am lasat cred ca o ora inchisa camera,si am aerisit inca doua ore,cu geamul larg deschis, si nu a mai iesit nimic . Totusi,am gasit o molie jos,moarta. Plecam sa cumparam lapic,ca nu mai avem.



Va pupicim ,revin mai tarziu.

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 14+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neatza,

Din pacate a trebuit sa vad titlul de la albinute ca Ana nici macar nu a avut buna vointa ca sa intre sa ne anunte si pe noi, in conditiile in care Dana ne-a asigurat ca daca e sa nasca va intra Ana sa ne zica..dar na, nu tragem pe nimeni de maneca..dar macar sa fi facut acest gest..in fine ...


Dana iti urma o nastere usoara, un bebe sanatos si asteptam vesti bune de la voi cat mai curand...

DANA
DANA
DANA
BEBE
BEBE


Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 37+ o mai mica

AMR: 3 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Neata gagici, vin si eu la ceafea care este delicioasa. Ieri iar am avut program incarcat , ieri am vrut sa fac prajitura cu cioco a lui Cris dar dupa ce ne-am trezit a trebuit sa mergem la impartit de martisoare, iar seara am fost la fina care are un burtoi de saptamana trecuta de cand am vazut-o, se vede ca mai are 3 saptamani si gata, abia astept sa-mi vad finutul!
Lali l-am vazut pe Paul in varianta light cum ai zis tu abia astept sa-l prinzi si in varianta turbo si la Rares ii place melodia Ne place, place, i-am pus-o pe Teddy mama ce-l mai invarte si danseaza cu el in brate, musai sa-l filmez si eu ...sper sa scapi repede de molii, chiar ca sunt o pacoste, la mama se faceau mereu in camara la faina si in lada de la pat, alte locuri nu stiu sa-ti zic
lali noi nu avem masa mare sa stam toti trei sa mancam, stiu ca suna mai ciudat dar nu avem, fiindca noi tineri porumbei fiind cand ne-am mutat aici ne-am facut in bucatarie un bar care da pe hol cu scaune inalte fiindca am zis ca pana vine pitcul sigur ne mutam la 3 camere, dar n-a fost asa iar acum tragem ponoasele, noi mancam la masuta din camera mare care e mai joasa iar Rares la el in scaunel...oricum anul asta ne luam o maa de 6 persoane rabatabila ca e musai...iar Rares are prostul obicei cand mananci sa vina sa ti se ceara in brate si nu e tocmai comod sa mananci...dar nu-i bai sa vada cum o duc eu in fiecare zi....putea sa-l culce la 22 si putea manca de 10 ori pana am venit ....
La multi ani Ssabrya sa fii sanatoasa sa ai o sarcina usoara si tot ce-ti doresti....de ce nu mai intri pe la noi, esti suparata cumva pe cineva?
pt cifra rotunda sa fii sanatoasa si bucuroasa mereu
Ema mersi fata....musai pus piciorul ca piciorusul deja l-a strivit demult...sanatate multa
Cris ma bucur ca-ti plac si vin bine blugi chiar imi faceam griji ca nu-ti vin si mereu te-am nimerit si acum nu, dar ma bucur ca i-ai stramtat si sunt pe gustul tau...vai cred ca vi-a distrus casa Dogio, bine ati procedat cu el. Cris da asa se numeste Septilin se poate da si la adulti si la copii pt intarirea sistemului imunitar si e si bun la gust ca si bomboanele Negro...da asa ar fi ok sa pot merge si cu copilul doar ca ele vor unde se poate fuma dar culmea e ca acum 3 din ele sunt gravide si reduc de tot tigarile si vor vedea si ele cum e cand e cu copil, dupa ce vor avea si ele sigur vom merge intr-un astfel de loc...oricum eu ma mir ca m-au sunat ...ma bucur ca e ok soata si ca n-a trebuit antibiotice...dar de ce vrei sa-=l pui la cura de antibiotice?....aaaa luni merg sa vad de scutece, te anunt cum stiu ceva
Picky fa mami bagajul ca si fina ma suna acum 3 zile si imi zice nasa imi fac bagajul...eu am incremenit eram afara cu Rares, m-au trecut toate transpiratiile nu mai stiam ce sa zic, la care ea m a intreaba ce sa mai puna foarte linistita...iar eu zic fata ai inebunit cum de esti asa calma...apoi mi-a zis ca nu i s-a rupt apa ci pur si simplu-si face bagajul iar eu i-am zis ca data viitoare sa nu-mi mai dea asa emotii dc nu e cazul [:d] deci pune manuta si fa bagajelul ca tu trebuie sa nasti deodata cu ea voi avea duble emotii
Trimit si revin, merg pana la Rares


Baietelul meu scump 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Am revenit.....da Picky si eu am vazut si am intrat rapid sa vad daca a nascut Dana sau nu...Dana sa ai nastere usoara, bebe sa fie sanatos si tu la fel sa te refaci rapid si sa vii sa ne dai vesti despre voi si pozici bineinteles abia astept
Haide Dana
Haide bebe


Baietelul meu scump 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput