Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

pai sucu de fructe si pulpa de fructe nu au zahar la fel? s-o fi referit la santaluri si alte asemenea cand a zis suc de fructe? sa-nnebunesc daca precep.
oricum, nu e zahar in exces in portocala/mar, ca de-aia imi da mie voie montignac sa le mananc, ca secretia de insulina a pancreasului ca reactie la zaharu din ele nu e mare.

am fugit la masaj. liberatte 2 ore!!!!

Adi, mami de ana si ioachim


pai da... dar spre exemplu ca sa scoti un pahar de suc de mere storci mai multe mere...asa daca faci piure cu tot cu pulpa cantitatea de zahar dintr-un singur fruct este mai mica decat din 2-3 fructe cat ti-ar trebui pt un pahar de suc

Fericita mamica de scorpiuta Alexia (20.11.2010)
Doamne ai grija si de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syl spune:

Buna dragelor.

Am intrat sa va salut acum ca peste 1 ora pleaca Buni la gara, se duce la Gorj pt sambata mortilor sa imparta pt tata. Asa ca iar nu cred ca mai intru pana saptamana viitoare.

Ana_o multumesc de grija pentru sanatatea noastra. Imi pare rau de costumasul ala verde.

Fetelor, Thomas al meu inca nu este vindecat. Astazi e ultima zi de aerosoli deci a 5-a zi si singura amelioarare este ca nu-i mai curg mucisorii asa tare. In schimb tusea este coapta, tuseste putin dar se aude haraind in gat si se ineaca cu secretiile alea, eu nu am cu ce sa le scot de acolo. Mi-e asa mila de el...
Imi vine sa urlu de suparare, pe 06 martie avem botezul, ar fi chiar culmea sa ma duc cu el bolnav.
Doctorita mea o gasesc abia luni, deci pana atunci vedem ce o mai fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heidy spune:

Citat:
citat din mesajul lui syl

Buna dragelor.

Am intrat sa va salut acum ca peste 1 ora pleaca Buni la gara, se duce la Gorj pt sambata mortilor sa imparta pt tata. Asa ca iar nu cred ca mai intru pana saptamana viitoare.

Ana_o multumesc de grija pentru sanatatea noastra. Imi pare rau de costumasul ala verde.

Fetelor, Thomas al meu inca nu este vindecat. Astazi e ultima zi de aerosoli deci a 5-a zi si singura amelioarare este ca nu-i mai curg mucisorii asa tare. In schimb tusea este coapta, tuseste putin dar se aude haraind in gat si se ineaca cu secretiile alea, eu nu am cu ce sa le scot de acolo. Mi-e asa mila de el...
Imi vine sa urlu de suparare, pe 06 martie avem botezul, ar fi chiar culmea sa ma duc cu el bolnav.
Doctorita mea o gasesc abia luni, deci pana atunci vedem ce o mai fi

Syl, mami de gargarita Ati ( 31.08.2007) si proaspata mamica de Thomas Bogdan (14.12.2010)





syl, noua (eu si sora-mea) bunica ne punea pe piept cand haraiam asa o ceapa coapta intr-un finet sau chiar un finet caldut asa, nu stiu daca ar ajuta si la bb...
O alta solutie, ca tot am intrebat de umidificator pe aici, am citit pe net ca aparatul salin ar ajuta in cazurile acestea.. http:// www.salin. ro /salin-ro/ . Este o sugestie, dar tot pediatra cred ca e "de baza" in a-ti scapa micutul de tuse.


Fericita mamica de Tudor Andrei POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui Siuta

Vasari, Heidy, Anymona, Adipapazi, Ana_o , multumim frumos de urari.
Eu am intrat un pic in panica aseara cand l-am cantarit pe Toma, pentru ca in ultimele 2 saptamani nu a luat in greutate decat vreo 250 g. Si asta dupa ce in 2 luni a luat 2500g. Oare nu mai am lapte suficient? Tot beau ceai de la fares, iar el nu pare a fi lesinat de foame ...Sper sa recupereze .Unde gasesc schinduf ?
Si mai repet o intrebare pentru mamicile care au ajuns pe la nutritionisti : v-au cerut vreo analiza inainte de a va da dieta?
Vasari, ai grija de tine ! Sanatate multa .


Andreea, mamica de albinuta Anastasia si ursulet Toma





da mie mi-a cerut o gramada de analize si pe baza lor mi-a dat dieta

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Am fost azi la doctor cu bebe. Am fost pe punctul sa contramandam botezul, dar pana peste 7 zile cand iese rezultatul la analize, niciun doctor nu are ce sa-i faca. Problema este destul de grava, refuza sa pape si a scazut in greutate si s-ar putea dupa botez sa fie nevoie sa ma internez cu el in spital. Eu, va dati seama ca sunt daramata psihic. Maine, in loc, sa ne pregatim de botez, alergam din clinica in clinica pt tot felul de investigatii. Ce ma sperie cel mai mult este maine dimineata cand va trebui sa-i luam sange din vena si nu mai stim unde sa mergem avand in vedere ca putine asistente se baga la recoltat sange bebelusi din vena.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jany spune:

Beatrice75,mi sa parut mie ca te-am vazut ,dar nu eram sigura,voi ati iesit si noi am intrat.Imi pare rau sa aud ca este bolnavior,sanatate multa si sa iasa analizele bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

beatrice imi pare rau ptr bebe dar lasa ca se face el mare. sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci si peste asta.

ana sunt convinsa ca ii sta la fel de bine, iar piersicuta la cat de frumos ii sa bine cu orice

astazi am fost si eu la coafor si m-am vopsit

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Beatrice, imi pare rau sa aud ca aveti probleme! Si chiar inainte de botez! De ce trebuie sa ii ia neaparat din vena? La noi ne-a luat din degetel, si cand am facut analizele generale, la 3 luni, sa vedem daca e anemic, si cand am facut acum de curand cele de tiroida. La Synevo cel de pe Stefan cel Mare am vazut ca au cabinet special de copii. Si la Sanador (Victoriei) la fel. Poti sa ii suni inainte sa ii intrebi. Noi am luat sange la Sanador, si intai i-au cautat vena lui Lucaselu, dar, ca si mine, nu are vene bietul de el. De aia i-au luat din degetel, nu ca nu s-ar fi bagat sa ia din vene. Dar ce banuieste doctorul ca are? A scazut mult in greutate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

fetelor voi cat ceai de schinduf beti???

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Ana, bine ca ai rezolvat totusi! Ai luat trusoul Micul Lord, cel cu lumanarile alea cu aer medieval pana la urma? Noi pe alea le-am comandat pentru Lucasel . Si o sa avem costumul Micul general, insa in loc de rosu o sa fie verde captuseala. Trebuie sa ma duc saptamana viitoare sa mi-l masoare, ca noi suntem atipici rau, lungani si slabanogi, 63 de cm si 5 kilograme si ceva...

Mergi la inceput