Puiuti de Sept-Oct 2011 (10)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

mie pe siteul ala englezesc imi scrie asa:

You are now eight weeks pregnant (or in your ninth week if that's how you prefer to count it).

si ce scrie acolo se potriveste cu ce scrie la sapt 9-a la alt site romanesc, unde citesc eu sarcina pe sapt. nu dau numele ca-i concurenta directa cu asta.

pe siteul englezesc mi-a cerut sa scriu data probabila a nasterii si apoi mi-au calculat ei si imi trimit emailuri saptamanale.

merci, Maria pt raspuns.

Oana, incerc sa gandesc pozitiv. eu sunt si panicata de felul meu. dar incerc

8+

http://www.zebraroz.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

May, si eu sunt la fel ...dar cu ce ne ajuta??? Putem face noi ceva ?

Oana 9+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

voi intepaturi in col sau vagin (ca nu stiu unde sa le localizez) aveti?
pe mine m-au apucat in dim asta.

Oana


8+

http://www.zebraroz.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Da, am avut si din astea. M-au tinut vreo 2 zile si au trecut.

Oana 9+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Fetelor nu va mai panicati. May de dim. esti agitata si vezi acum cum ai intepaturi? Relaxeaza-te. Ne asteapta o lunga perioada de sarcina. Eu ce sa mai zic de sangerarile mele care apar si dispar......dar incerc sa nu le bag in seama si sa gandesc pozitiv.
Pana la urma si site-ul englezesc nu ne-a lamurit care e treaba cu uitatul la nr. de saptamani.

12+ si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flopishtica spune:

of fetelor, nu va mai ganditi la ce e mai rau. Trebuie sa ne gandim ca va fi totul bine si ca vom avea bebebi sanatosi.

Eu de exemplu in afara de sani si de durerea de sciatica (deja herniile mele vada ca nu ma lasa) nu am niciun fel de simptome si pana acum a fost ok. Sper sa fie si de acum incolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Deci... cu pantalonii , la mine e tare ciudat adik pe piciore imi sunt buni , dar la burta 10 cm distanta intre nasturi... se pare ca de la 27 am sarit la 29/30 desi la marimea asta pot sa mai port panta inca 2 luni..

In legatura cu sarcina oprita.. eu am o panica in mine, imi promit mereu ca dupa un control daca bebe e bine nu ma mai panichez, insa 2-3 zile sunt linistita, cum nu am simptome incep sa ma speriu si tot asa..

Apropo : fetelor peste 12 S, mai aveti greturi? eu din wd parca nimik, luni am fost la eco totul era bine, sanii inca sunt mari si daca ii apas usor durerosi.. oricum nu am avut greturi extrem de mari, dar parca totusi f brusc s-au terminat...
A si mai am usoare si uneori ciudata, dureri de burta.. or fi din cauza maririi uterului?

Burtica creste frumos.. imi e atat de draga..

12+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Seidana , la tine carutul e bleu ca-ti doresti baiat ?...sunt uimita care mai de care cu cucuri prin burtica , care nu stiu isi doresc baieti ...dar cu fetili ce facem ?

Oana 9+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Seidana , la tine carutul e bleu ca-ti doresti baiat ?...sunt uimita care mai de care cu cucuri prin burtica , care nu stiu isi doresc baieti ...dar cu fetili ce facem ?

Oana 9+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!


Nu neaparat.. imi doresc baiat, dar daca e fata ne bucuram la fel de mult.. Carutu e albastru pt ca era de ales roz sau albastru.. si cum nu sunt pink person...

12+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Deci... cu pantalonii , la mine e tare ciudat adik pe piciore imi sunt buni , dar la burta 10 cm distanta intre nasturi... se pare ca de la 27 am sarit la 29/30 desi la marimea asta pot sa mai port panta inca 2 luni..

In legatura cu sarcina oprita.. eu am o panica in mine, imi promit mereu ca dupa un control daca bebe e bine nu ma mai panichez, insa 2-3 zile sunt linistita, cum nu am simptome incep sa ma speriu si tot asa..

Apropo : fetelor peste 12 S, mai aveti greturi? eu din wd parca nimik, luni am fost la eco totul era bine, sanii inca sunt mari si daca ii apas usor durerosi.. oricum nu am avut greturi extrem de mari, dar parca totusi f brusc s-au terminat...
A si mai am usoare si uneori ciudata, dureri de burta.. or fi din cauza maririi uterului?

Burtica creste frumos.. imi e atat de draga..

12+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !


Eu nu mai am greturi, nu le-am prea avut de fel si nici alte stari.
Ma lupt insa cu migrenele mele care acum s-au intetit si mai am intepaturi la burtica dar destul de usoare.
In rest nimic, parca nici sanii nu ma mai dor. In schimb burtica creste si se cunoaste, oare e cam devreme pentru asta?

12+

Mergi la inceput