Puiuti de Sept-Oct 2011 (10)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Deci naspa ...m-am dezorientat mai rau cu saptamanile astea !

Oana 9+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Oana, si la semnatura, cand scriu 7+ inseamna ca am 7 sapt si ceva peste

fetele ce ziceti de o bataie cu zapada???

It's true! 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Citat:
citat din mesajul lui klau_ditza

de ex eu daca am 7 saptamani si 4 zile, inseamna ca sunt in sapt. 7. Asa se potriveste... Cand fac 8 sapt am 8. Ca si la varsta: cand am 18 ani ()am 18 pana implinesc 19. Nu?

It's true! 7+



Eu tot ca tine calculez. Dar o sa intreb medicul cu prima ocazie.

12+ si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_scu

May3 eu am avut sarcina oprita in evolutie la 9 saptamani cand am aflat intrasem in saptamana 13 .Am sangerat ffff putin si cand am mers la urgenta mi-au spus ca este oprita in evolutie de la 9 saptamani.La 8+2 facusem eco si era totul ok.



of :(imi pare rau.
o singura intrebare, daca nu te deranjeaza.
ai sangerat in sapt a 13-a? adica in rest aveai simtome, greturi etc normale si niciun semn ca ar fi ceva in neregula?
eu cred ca fac infarct pana la primul eco :|


8+

http://www.zebraroz.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui camady

Citat:
citat din mesajul lui klau_ditza

de ex eu daca am 7 saptamani si 4 zile, inseamna ca sunt in sapt. 7. Asa se potriveste... Cand fac 8 sapt am 8. Ca si la varsta: cand am 18 ani ()am 18 pana implinesc 19. Nu?

It's true! 7+



Eu tot ca tine calculez. Dar o sa intreb medicul cu prima ocazie.

12+ si mami de Razvan 7 anisori


Si eu la fel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

aoleu, pai la sapt 9-a scrie ca ti-e cel mai rau. si mie mi-e rau azi de mor.
deci, lasati-ma, sper ca nu ma uit gresit si de fapt trebe sa ma uit la a 8-a si sapt viitoare o sa-mi fie si mai rau...


8+

http://www.zebraroz.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_scu spune:

Simtome ca si acum nu am foarte multe in afara sanilor durerosi si senzatia de greata asa ca nici prin gand nu mi-ar fi trecut ca mi se poate intampla asa ceva.
De sangerat nu am sangerat decat atunci cand am si fugit imediat la spital ceea ce cred eu ca insemna ca de atacat era atacat cum trebuie si singura explicatie ar fi fost ca era ceva in neregula cu bb.
Dar haideti sa gandim pozitiv ca toate gandurile negative il influenteaza pe bebe si el trebuie sa fie linistit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

May incearca sa te linistesti ....cum vrea Dumnezeu se intampla toate ...nu stiu daca te ajuta sa te gandesti in fiecare zi la asta. Si eu am facut la fel pana de curand ...cand mi-am dat seama ca imi fac rau singura. Imi pun credinta in Doamne Doamne si sunt convinsa ca orice mi-ar da El imi da cu un scop anume si trebuie sa primesc indiferent ca mi-o doresc sau nu.

Presupun ca o sarcina oprita in evolutie are niscaiva semne: absenta gretei , sanii se desumfla si nu mai sunt durerosi ...nu stiu . zic si eu. daca gresesc corectati-ma va rog.

Oana 9+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Mai fetelor , cu saptamanile e in felul urmator:

ai 12 sapt si 4 zile => ca ai 12 sapt (implinite) si esti in sapt 13. Oricum ai spune e corect si te uiti la achizitiile saptamanii 12.



Natalia - mami de Stefania-Irina 26.12.2007 - Ana iubita 04.02.2005 si 14 sapt +
Poze: http://community.webshots.com/user/natalias103
http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_scu

Simtome ca si acum nu am foarte multe in afara sanilor durerosi si senzatia de greata asa ca nici prin gand nu mi-ar fi trecut ca mi se poate intampla asa ceva.
De sangerat nu am sangerat decat atunci cand am si fugit imediat la spital ceea ce cred eu ca insemna ca de atacat era atacat cum trebuie si singura explicatie ar fi fost ca era ceva in neregula cu bb.
Dar haideti sa gandim pozitiv ca toate gandurile negative il influenteaza pe bebe si el trebuie sa fie linistit.


Gandirea pozitiva ajuta mult. Mie cand mi-a zis mama ca i-a fost rau in sarcini de la inceput pana la sfarsit m-am cam speriat. Insa m-am gandit ca nu e obligatoriu sa mi se intample si mie si momentan cam asa e. O usoara stare de greata pe care o pot ignora si cam atat. De sanii mariti ma bucur

It's true! 7+

Mergi la inceput