Puiuti de Sept-Oct 2011 (10)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Offf fetelor. Cand citesc ca am mai sters o fata din lista........pica cerul pe mine. Sa va ajute d-zeu sa mergeti mai departe, sa descoperiti cauza pierderii sarcinii si sa veniti in curand sa ne anuntati minunea.

11+ si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Buna dimineata tuturor si o zi frumoasa!

Imi pare tare rau pt ultimele vestile triste... tare bine ar fi sa nu se intample asa... Tin pumnii stransi si sa va ajute Dumnezeu in continuare.

La Iasi ninge linistit si s-a asezat peste noapte frumos de tot zapada. Am lasat masina acasa si m-am incumetat la o plimbare pana la serviciu. Cred ca a fost bucuros bebitza ca l-am plimbat dar imbracata ca o ceapa m-am miscat in reluare.

Altele noi... fermoarul blugilor deja nu mai urca - am prelungit gaica de la blugi cu un elastic de par ca sa o unesc cu nasturele de sus - arat ca un boschetar daca ridic ploverul. :)) Ma gandesc totusi ca e cam devreme la 13 saptamani sa port pantaloni cu bata elastica... la fund inca imi vin blugii, doar la burta da cu virgula .

Burticile vostre cum sunt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata fetelor.

Am fost aseara la ECO si l-am vazut pe bebe. E sanatos si fffff agitat. Abia a putut sa-l masoare ca se tot invartea pe acolo. Are 61 mm si toate in regula si pare a fi baietel insa ne-a spus ca e devreme sa ne dea verdictul final.Suntem tare fericiti.
Ca bonus mi-a spus d-na doctor ca am scapat si de chistul pe care-l aveam.
Asa ca D-zeu tine ne sustine

Mai fetelor, cat regret sa vad ca dispar fete din listuta. Sper sa ne marim odiseea nu invers.
Va tin pumnii sa treceti cu bine peste toate problemele.

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Neatza, fete gravidute!
Si la noi a nins toata noaptea, abia reusesc sa iasa masinile din parcare, e iarna in toata regula.
Si la mine se contureaza burta, dar blugii inca imi mai vin, mai ales ca-mi erau putin larguti inainte, dar na, eu abia am intrat in sapt 10. Dar din momentul in care n-o sa-mi mai vina o sa trec direct pe cei cu elastic, ca altfel ma apasa pe burta blugii, mai bine sa-mi fie lejer si sa n-am stress.
raluca, felicitari pt vestile bune! Ce bine c-ai scapat si de chist!

Apropo, voi mai dormiti pe burta? A inceput sa va deranjeze burtica?
Sa aveti o zi frumoasa azi!


Iulia, mamica fericita de David Andrei (04.07.2009) si 8+
www.youtube.com/watch?v=o2K9w09EPiU" target="_blank"> Botezul lui David
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

'Neata!

Magdalena...imi pare tare rau pentru vestile primite...tin pumnii sa-ti revii repede si sa ne anunti foarte curand ca esti din nou

Denanagi - acum am vazut ca nu sunt singura viitoare mamica de 3 din grupul nostru - yupiiii!!! si din pacate nici singura mamica de ingerasi (3) Doamne ajuta sa fim bine si sa ne vedem cu bebei sanatosi in brate!

Seidana - sunt si eu in clubul celor prinse de raceala...din pacate si pe mine ma doare gatul, am secretii pe trahee si nu e de bine...sper sa nu fie mai rau!

Mai fetelor, eu ori o iau razna, ori mogaldeata mea mica a inceput sa miste...de vreo 3 zile tot simt mici miscari in partea stanga, prima data am zis ca mi se pare, apoi ca sigur e intestinul, apoi ba una , ba alta , dar se repeta... Cam devreve in sapt 15

Natalia - mami de Stefania-Irina 26.12.2007 - Ana iubita 04.02.2005 si 11 sapt +
Poze: http://community.webshots.com/user/natalias103
http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

uliiasi eu nu pot sa dorm de fel pe burta. am intrebat-o sambata pe doctorita daca e adevarat ca depinde confortul bebelusului si vascularizarea placentei de pozitia in care stau/dorm. eu stiam ca e bine sa dormi doar pe partea stanga. mi-a spus ca acum sarcina inca e mica si pot dormi pe spate sau pe ce parte vreau, deci pe burta de preferat nu, si ca atunci cand voi avea burta mare oricum o sa imi dau si singura seama care e pozitia cea mai confortabila si pt bebe si pentru mine.

a, si mi-a mai zis ca ar prefera sa nu fac baie in cada, sa ma limitez la dusuri, eventual daca ma apuca dorul din cand in cand pot sa imi pun apa in cada sa ma balacesc un pic dar sa nu stau cu intins in cada ci pe genunchi.
eu am auzit mamici care faceau in sarcina baie de relaxare de 1 ora cu saruri si cu spume. eu cred ca o sa urmez sfatul doctoritei mele....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Magdalena , sunt si eu alaturi de tine
Sa nu ti pierzi niciodata increderea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Intrebare :

Eu am 10 sapt si 2 zile , asta inseamna ca sunt in saptamana 11 ?
Si am intrat in a treia luna de sarcina ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Bun venit Flipishtica! Sarcina usoara si frumoasa!!!

Referitor la burta eu sunt uimita ca e mititica...seara se vede bine ca ma balonez ca un purice umflat. La kg sunt inca la -1, dar nu mi-e teama ca nu voi fi cat o balena pana la capat Port inca blugii mei obisnuiti si ii voi mai purta mult si bine, ma gandesc ca pana prin luna a 6-a ... Ma bucur ca de data asta voi fi cu burtica mare vara si voi putea purta rochite si bluzite subtiri...de abia astept

Natalia - mami de Stefania-Irina 26.12.2007 - Ana iubita 04.02.2005 si 11 sapt +
Poze: http://community.webshots.com/user/natalias103
http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Magdalena, imi pare rau, am trecut si eu prin asta,doar ca la mine sarcina se oprise din evolutie la 6 sapt,si am aflat la 8 sapt...
Fetelor, eu nu inteleg, cum se opresc sarcinile astea din evolutie fara sa stii?te gandesti ca esti bine,ca bebe creste in burtica,si cand colo,cand ajungi la un eco iti da vestea asta...adik cat timp e periclul asta? poti sa te trezesti oricand la un eocgraf ca sarcina s-a oprit din evolutie?

12+

Mergi la inceput