Puiuti de Sept-Oct 2011 (10)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

heloo fetele!

Ieri am fost la eco si mi-a confirmat 7 sapt si 3 zile. (4 zile azi ). Am avut bucuria sa ascult bataile inimii (186 batai/min). Urmeaza sa imi fac analizele pe 1 martie.

Magdalena, imi pare rau pentru momentele prin care treci. Sa stii ca suntem alaturi de tine

maybe 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Jade, da, esti in sapt 11.

Nici eu nu fac baie, pot sa numar pe degetele la o mana de cate ori am facut baie in ultimii 2 ani, numai dusuri. Si eu stiam ca nu-i bine.

Iulia, mamica fericita de David Andrei (04.07.2009) si 8+
www.youtube.com/watch?v=o2K9w09EPiU" target="_blank"> Botezul lui David
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

... pe asta cu baia chiar nu o stiam...

It's true! 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

Intrebare :

Eu am 10 sapt si 2 zile , asta inseamna ca sunt in saptamana 11 ?
Si am intrat in a treia luna de sarcina ?



Jade eu citesc la 10 saptamani. Este un site aici pe net care atunci cand ii dai corespondent te pune sa citesti la 10 sapt. pana termini 10 sapt si 6 zile.............si tot asa.

12+ si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Magdalena ...imi pare tare rau pentru bebe.


V-am zis eu ca se umple de baieti pe aici .

Nici eu nu fac baie in cada , doar dus cat de cald il suport. Pe burta inca mai dorm ca e pozitia mea preferata de somn.

Eu acum am 9 sapt si 3 zile ...deci sunt in a 10-a cum ar veni , nu?!Eu oricum imi calculez dupa data conceptiei ca mi-e foarte simplu. Am ramas pe 31 dec deci la mine lunile de sarcina se suprapun cu lunile anului.





Oana 9+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineaatzaaa !!

Eu azi ma simt bine,tare bine . Mi-am inceput ziua cu gandul la voi si la suc de fructe . Le iau pe rand...
Cu gandul la voi pentru ca v-am visat ,pe Jade si Camady, si un user nou,care ne certa ca suntem prea multe care umbla la listuta ,si ca se deschisese capitol nou de 3 ori,ca am deschis toate ,deci e clar ca am devenit dependenta si de voi .
Cu gandul la suc de fructe ca mi-am luat pere aseara si am vrut sa imi fac suc,dar eram prea plina si nu mai incapea si suc,asa ca m-am trezit setata pe storcator .Pulpa de la para si mar s-au transformat in mic dejun pentru Paul,ca am amestecat-o cu biscuit si am papat impreuna.

Uliiasi da sa te pup ca nu te arunci cu siropele si pastile si antibiotice .

Seidana cred ca majoritatea de aici au simtome de raceala,gresesc ? Ca si eu am nasul infundat,flegme dimineata ,si o haraiala asa,in piept,dar dr-ita ieri mi-a zis ca nu se aude nimic la plamani,si gatul e curat,asa ca habar nu am ce e de fapt.
Lore vreau si eu zapadaaa ,mie imi place tare sa ma joc in zapada,trimiti si la mine o lopata de zapada,uite ce frumos iti zambesc .... MA apuc de zambit si catre Piatra-neamt la Uliiasi tot la fel de larg,poate ca faceti mila de mine,ca la malul marii plouaa de ieri dupa amiaza,in reprize luuungi.

NataliaMie nu mi se pare devreme sa simti miscarile la bebel,pentru ca uterul este mai relaxat dupa prima sarcina, cam stim pe unde ar trebui sa simtim miscarile,si de aia "suntem mai simtite" acum . Si mie mi-a spus dr-ita de familie ieri ca s-ar putea sa simt mai devreme miscarile la bebel . La prima sarcina am simtit la 16 saptamani si doua zile . Aseara am ras cu soacra-mea,ca ea credea ca bebelusul sta nemiscat pana la 4 luni si ceva ,si ca atunci cand simtim ca misca,abea incepe sa isi miste membrele,si sa misune el prin uter. A ramas socata cand i-am spus ca el de fapt se misca muuult mai devreme,si abea atunci devine destul de mare cat sa simtim cand se loveste de peretii uterului. M-a amuzat reactia ei " i-a uite ma,si eu pana acum asa am crezut... degeaba am avut 4 sarcini..." .

Eu desi abea acum am ajuns inapoi la 52 kg cat aveam inainte sa raman,ca am slabit mult in decembrie si iaunarie, burtica s-a conturat bine,mijlocul s-a ingrosat si desi imi sunt pantalonii larg pe fund si picioare,la burta ma jeneaza,asa ca am cam inceput sa port pantaloni de trening mai mult si mi-am scos o rochita de graviduta pe care o am de la mama soaca,e grosuta si merge purtata acum,cu colanti pe sub ea,si un cordon dragut sau o curelusa deasupra burticii ( nici nu sunt mandra ca a inceput sa se vada burtica !)

Eu nu mai pot sa dorm pe burta,dorm pe o parte . Acum dorm singura in ditai patul de 190/160,ca pe sot l-am exilat in alta camera. Sforaie prea tare si cum ma trezesc foarte usor si adorm greu, acum vine doar in vizita ,iar copilul l-am invatat sa doarma in patut ca m-a si speriat intr-o noapte cand m-am trezit cu un cap in gura de la el. Nu mai zic de picioare date pe te miri unde ...

Raluca chistul nu a fost de fapt saculetul de la ovul? Ca si mie la 6 saptamani mi-a spus dr-ul de la urgenta ca am un chist cu lichit,de 4 cm diametru,si ca e posibil sa imi faca probleme ,iar ginecologul la care am fost acum a spus ca trebuia sa stie celalalt despre ce e vorba. Acum nu mai era nici urma de el,pentru ca s-a resorbit.

Eu stiu ca baile prea fierbinti nu sunt bune, dar eu pana nu fac o baie relaxanta la cateva zile nu ma simt bine . Fac doar dus in ultimile luni,cand devin greoaie si ma ridic greu din cada . Pana atunci,atata timp cat nu am nici o problema cu sarcina eu voi face bai in continuare .

Dar eu in general sunt sucita si am un ritm propriu in tot ce fac asa ca sa nu va luati dupa mine .

Va pupesc pe fiecare in parte,fac putina ordine si ma apuc de crosetat .

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 12+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Buna dimineaatzaaa !!

Eu azi ma simt bine,tare bine . Mi-am inceput ziua cu gandul la voi si la suc de fructe . Le iau pe rand...
Cu gandul la voi pentru ca v-am visat ,pe Jade si Camady, si un user nou,care ne certa ca suntem prea multe care umbla la listuta ,si ca se deschisese capitol nou de 3 ori,ca am deschis toate ,deci e clar ca am devenit dependenta si de voi .
Cu gandul la suc de fructe ca mi-am luat pere aseara si am vrut sa imi fac suc,dar eram prea plina si nu mai incapea si suc,asa ca m-am trezit setata pe storcator .Pulpa de la para si mar s-au transformat in mic dejun pentru Paul,ca am amestecat-o cu biscuit si am papat impreuna.

Uliiasi da sa te pup ca nu te arunci cu siropele si pastile si antibiotice .

Seidana cred ca majoritatea de aici au simtome de raceala,gresesc ? Ca si eu am nasul infundat,flegme dimineata ,si o haraiala asa,in piept,dar dr-ita ieri mi-a zis ca nu se aude nimic la plamani,si gatul e curat,asa ca habar nu am ce e de fapt.
Lore vreau si eu zapadaaa ,mie imi place tare sa ma joc in zapada,trimiti si la mine o lopata de zapada,uite ce frumos iti zambesc .... MA apuc de zambit si catre Piatra-neamt la Uliiasi tot la fel de larg,poate ca faceti mila de mine,ca la malul marii plouaa de ieri dupa amiaza,in reprize luuungi.

NataliaMie nu mi se pare devreme sa simti miscarile la bebel,pentru ca uterul este mai relaxat dupa prima sarcina, cam stim pe unde ar trebui sa simtim miscarile,si de aia "suntem mai simtite" acum . Si mie mi-a spus dr-ita de familie ieri ca s-ar putea sa simt mai devreme miscarile la bebel . La prima sarcina am simtit la 16 saptamani si doua zile . Aseara am ras cu soacra-mea,ca ea credea ca bebelusul sta nemiscat pana la 4 luni si ceva ,si ca atunci cand simtim ca misca,abea incepe sa isi miste membrele,si sa misune el prin uter. A ramas socata cand i-am spus ca el de fapt se misca muuult mai devreme,si abea atunci devine destul de mare cat sa simtim cand se loveste de peretii uterului. M-a amuzat reactia ei " i-a uite ma,si eu pana acum asa am crezut... degeaba am avut 4 sarcini..." .

Eu desi abea acum am ajuns inapoi la 52 kg cat aveam inainte sa raman,ca am slabit mult in decembrie si iaunarie, burtica s-a conturat bine,mijlocul s-a ingrosat si desi imi sunt pantalonii larg pe fund si picioare,la burta ma jeneaza,asa ca am cam inceput sa port pantaloni de trening mai mult si mi-am scos o rochita de graviduta pe care o am de la mama soaca,e grosuta si merge purtata acum,cu colanti pe sub ea,si un cordon dragut sau o curelusa deasupra burticii ( nici nu sunt mandra ca a inceput sa se vada burtica !)

Eu nu mai pot sa dorm pe burta,dorm pe o parte . Acum dorm singura in ditai patul de 190/160,ca pe sot l-am exilat in alta camera. Sforaie prea tare si cum ma trezesc foarte usor si adorm greu, acum vine doar in vizita ,iar copilul l-am invatat sa doarma in patut ca m-a si speriat intr-o noapte cand m-am trezit cu un cap in gura de la el. Nu mai zic de picioare date pe te miri unde ...

Raluca chistul nu a fost de fapt saculetul de la ovul? Ca si mie la 6 saptamani mi-a spus dr-ul de la urgenta ca am un chist cu lichit,de 4 cm diametru,si ca e posibil sa imi faca probleme ,iar ginecologul la care am fost acum a spus ca trebuia sa stie celalalt despre ce e vorba. Acum nu mai era nici urma de el,pentru ca s-a resorbit.

Eu stiu ca baile prea fierbinti nu sunt bune, dar eu pana nu fac o baie relaxanta la cateva zile nu ma simt bine . Fac doar dus in ultimile luni,cand devin greoaie si ma ridic greu din cada . Pana atunci,atata timp cat nu am nici o problema cu sarcina eu voi face bai in continuare .

Dar eu in general sunt sucita si am un ritm propriu in tot ce fac asa ca sa nu va luati dupa mine .

Va pupesc pe fiecare in parte,fac putina ordine si ma apuc de crosetat .

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 12+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii



Lai, mi s-a spus ca e un chist functional de 6 cm care e posibil sa se reabsoarba sau nu. Sansa mea a fost sa dispara si sper sa nu-l mai vad pe acolo vreodata

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

neatza.

si eu sunt curioasa cum e cu sarcina oprita in evolutie.
adica exista riscul, avand in vedere ca eu prima eco o am la 13 sapt sa mi se opreasca sarcina si eu sa nu am habar?
nu sangerezi? nu ai vreun semn?

mie mi-e foarte rau...
am intrat in sapt a 9-a si am citit ca asta e cea mai nashpa sapt. greturile ating apogeul.
eu nu prea aveam greturi matinale. mai mult seara mi-e f rau.
in dim asta sunt cu stomacul in gat...

am avut si cosmaruri azi noapte...
sunt vai fundul meu...


8+

http://www.zebraroz.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

mie imi da un site de aici corespondent in sapt 9-a. am 8+
si se cam potriveste...

8+

http://www.zebraroz.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Lali poate isi scutura acusica Baba Dochia cojoacele si prin Constanta. :)
Ca sa gasesti partea buna a lucrurilor , iti zic ca eu cred in legea compensatiei. Poate nu ninge asa mult la Constanta ca prin alte parti ale tarii, dar si cand vine vara................ cine-i fericita???? :))

Mergi la inceput