Puiuti de Sept-Oct 2011 (10)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Alexa, Angel4us, bien ai venit la noi, felicitari sitie,sarcina usoara iti doresc, sa dea Dumnezeu sa ajungem toate toate burticile sa ne tinem in brate bebelucii,sunt foarte bucuroasa cand tot vad mamici care ni se alatura

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi
Cum ai stiut ca bebe e malformat ? S-a vazut la eco?

Oana 9+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!


PAi de la inceput aveam exces de Lichi amiotic.. adica la 7 sapt sacul aveam cam 11-12 sapt, cand s-a constatat ca e oprit, dr l-a studiat si a descoperit ca nu avea perete abdominal.. era un termen specific nu mai stiu cum se numeste...

12+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inezluiza spune:

Fetelor ma distrez de minune aici cu limbajul vostru de teste care habar nu am cu ce se manaca : dublu ,triplu
eu sunt la prima sarcina si plecata din Ro de 8 ani
am ajuns si eu intamplator pe la ginecolog o singura data inainte sa fiu
aici medicul meu de familie ma examinat adica control acolo jos la 9 saptamani si data viitoare can tre sa merg la control adica sapt 22-24 e la moasa nu mia pomenit de nici un test nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inezluiza spune:

sincera sa fiu nici nu ma stresez mi se pare cam lung timpul intre consultatii dar teste nici nu o sa vreau sa fac mam interesat la o amica doctorita de test ptr down si mia spus ca ea sia facut la prima sarcina dar sa ii fie acceptat testu a trebuit sa inventeze motive cum ca e foarte stresata din cauza asta si tre sa stie concluzie sami fac un test tre sa mint

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inezluiza spune:

A am uitata sa precizez ca am 27 de ani nu prezint riscuri nu am boli in familie si doctorul mia facut toate analizele posibile toxo pojar hiv hepatita multe altele mam speriat cat sange mia luat 7 eprubete mia secat o vena si sa dat asistenta la mana cealalta am o frica cronica de ace seringi si sa mi se ia sange

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inezluiza spune:

oare cate msj mai am de sc pana scap de moderare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inezluiza spune:

inca 4 fara asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inezluiza spune:

a am mai si uitat sa spun ca aici pentru gravide totul este gratuit de la primul control pana la nastere absolut totul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inezluiza spune:

ia sa incerc sami fac si eu semnatura poate imi prind degetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inezluiza spune:

E? am reusit se vede?

Inez Luiza 12 +

Mergi la inceput