Puiuti de Sept-Oct 2011 (10)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

Dananagi , acum sunt bine , multumesc

Si eu fac parte din categoria fetelor cu sarcini pierdute , 3 la numar , si este atat de greu sa ti pastrezi optimismul mai ales daca mai apar si diverse probleme , sangerari , dureri , etc
Mereu esti in alerta , mereu esti in cautare de simptome , te controlezi la baie ,mergi des la ecograf , etc .Oricat ai incerca sa fii optimist , in adancul sufletului ai teama de a nu se intampla din nou .Iti este teama sa te bucuri , iti este teama sa ti faci planuri
Fara suparare , dar chiar daca va parem paranoice , plangacioase sau rasfatate , nu ar trebui sa fim judecate
Infertilitatea este o boala foarte grea ...


Jade
.. cat ai de sarcina? esti maricica deja nu? eu zic ca ai scapat... cum toate de pe sept oct am scapat si vom avea bebei sanatosi .. cum trec eu dintr-o extrema in alta
La cat ai pierdut sarcinile?
Eu am avut 1 pierduta si una oprita in ev la 8 s si 2 zile -bebe cu malformatie..

12+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Fetele cu chisturi , eu zic sa nu va faceti probleme , sarcina este cel mai bun tratament pt ele !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

Dananagi , acum sunt bine , multumesc

Si eu fac parte din categoria fetelor cu sarcini pierdute , 3 la numar , si este atat de greu sa ti pastrezi optimismul mai ales daca mai apar si diverse probleme , sangerari , dureri , etc
Mereu esti in alerta , mereu esti in cautare de simptome , te controlezi la baie ,mergi des la ecograf , etc .Oricat ai incerca sa fii optimist , in adancul sufletului ai teama de a nu se intampla din nou .Iti este teama sa te bucuri , iti este teama sa ti faci planuri
Fara suparare , dar chiar daca va parem paranoice , plangacioase sau rasfatate , nu ar trebui sa fim judecate
Infertilitatea este o boala foarte grea ...


Jade
.. cat ai de sarcina? esti maricica deja nu? eu zic ca ai scapat... cum toate de pe sept oct am scapat si vom avea bebei sanatosi .. cum trec eu dintr-o extrema in alta
La cat ai pierdut sarcinile?
Eu am avut 1 pierduta si una oprita in ev la 8 s si 2 zile -bebe cu malformatie..

12+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !


Am 10s2z
Sarcinile le am pierdut la varsta mai mica decat sunt acum , am trecut pragul critic sa zic asa .Sunt pe tratament si sper sa fie bine pana la final
Sper sa ma mai linistesc dupa eco de 12 sapt sa vad eu ca e bine bb
Imi pare rau ca si tu ai trecut prin asa ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_scu spune:

Jade cate dreptate ai.Intr-adevar de data asta nici eu nu imi mai fac atatea vise ,incerc sa iau totul asa cum vine.
Rammy vream sa te intreb la cat s-a vazut ca ai gemeni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Maria.. sarcina gemelara se vede inca de la inceput, cand ii vezi inimioara.. resp 6 sapt, in loc de 1 sufletel vezi 2 sufletele batand la unison..

Jade .. ti-am zis eu ca am trecut .. eu am 12 s +3(sau 4),, am zis ca dupa 12 ma linistesc, dar de cand dr a zis ca pana la 14 ii pericol.. apoi eu ma conformez si ma stresez pana atunci

12+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

Dananagi , acum sunt bine , multumesc

Si eu fac parte din categoria fetelor cu sarcini pierdute , 3 la numar , si este atat de greu sa ti pastrezi optimismul mai ales daca mai apar si diverse probleme , sangerari , dureri , etc
Mereu esti in alerta , mereu esti in cautare de simptome , te controlezi la baie ,mergi des la ecograf , etc .Oricat ai incerca sa fii optimist , in adancul sufletului ai teama de a nu se intampla din nou .Iti este teama sa te bucuri , iti este teama sa ti faci planuri
Fara suparare , dar chiar daca va parem paranoice , plangacioase sau rasfatate , nu ar trebui sa fim judecate
Infertilitatea este o boala foarte grea ...


Jade
.. cat ai de sarcina? esti maricica deja nu? eu zic ca ai scapat... cum toate de pe sept oct am scapat si vom avea bebei sanatosi .. cum trec eu dintr-o extrema in alta
La cat ai pierdut sarcinile?
Eu am avut 1 pierduta si una oprita in ev la 8 s si 2 zile -bebe cu malformatie..

12+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !


Cum ai stiut ca bebe e malformat ? S-a vazut la eco?

Oana 9+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaNicola spune:

buna fete,
ma alatur si eu gravidutelor de octombrie. Ma numesc Alexa am aproape 31 de ani si avem 5 saptamani. Sunt la prima sarcina si Doamne Ajuta sa fie cea mai minunata perioada din viata mea!

Sarcina usoara tuturor!

http://tt.lilypie.com/ow2pp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

angel4us bine ai venit felicitari sarcina usoara fi fara greturi sa ai.

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 12+ cu .
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Bine ai venit angel

8+

http://www.zebraroz.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Rammy, sunt asa de fericita pt tine, gemmenii mi se par cea mai frumoasa si mai adevarata minune,ewu sunt innebunita dupa gemeni,ii ador pur si simplu, sarcina usoara sa ai, felicitari

12+

Mergi la inceput