Puiuti de Sept-Oct 2011 (10)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Hellena , el nu este om ...si cu atat mai putin barbat.Imi pare rau ca si-a dat arama pe fata abia dupa ce l-ai anuntat ca esti gravi. Tu trebuie sa mergi in continuare cu viata pentru ca nimeni pe lumea asta nu te va face mai fericita decat bebelusul tau .

Oana 9+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

helena, da-l spanac de nesimtit.
ai grija de tine si de bebel.


eu ramasesem datoare cu un raspuns referitor la data nasterii.
am mai zis eu ceva dar cred ca am trecut neobservata :D

fetelor, sper sa nu va suparati pe mine dar eu sunt reticienta cu afisarea datelor personale si a fotografiilor pe net, asa ca prefer sa nu-mi dau data nasterii si nici sa accesez grupul. sper ca nu va suparati si ma intelegeti.
sincer v-as sfatui si pe voi sa fiti un pic mai atente.
vad ca multe aveti numele real, data nasterii, localitatea la vedere.
dar, ma rog, treaba voastra :)


eu iar am mancat mancarea chinezeasca. cred ca o sa iasa beblul cu okii oblici =))
nush ce am de mi s-a pus pata pe mancarea chinezeasca. sunt cu stomacul in gat de dim, am si vomat de doua ori, dar m-am dus la chinezi :D

8+

http://www.zebraroz.ro/



Lali a venit cu propunerea sa va dati macar luna si ziua nasterii fara an si mi se pare o idee f. buna.

12+ si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

rammy.. bine ai venit printre burticute ( lasa ca ne facem noi burticoase).. sa ai sarcina usoara de acum incolo si multe bucurii

12+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

magdalena imi pare sincer rau stiu..cuvintele sunt de prisos dar, trebuie sa treci peste asta cu bine si sa ai puterea sa o iei de la capat.

inezluiza bine ai venit sarcina usoara sa ai

May 3 chiar m-ai facut sa rad cu postarea ta privind discutia cu moasa imi place de tine ai simtul umorului.

Nu te mai panica pentru ca atunci cand vii in Rom de Paste, ai sa-ti faci analizele si chiar triplutest pentru ca se face intre 16 -20 saptamani.Ai timp.


In rest fetelor va pe toate fara exceptie si va doresc numai bine.

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 12+ cu .
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

camady, prefer sa nu fac public nici atat. :)
credeti-ma ca asta e doar un pitic de-al meu. am mai multi :))

sper sa nu scot afara mancarea chinezasca, nu de alta dar dadui ceva bani pe ea :D
mi-e cam rau.


racheel :)

8+

http://www.zebraroz.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Rammy bine ai venit. Sa dea domnul sa nu mai ai probleme si gemenii sa fie bine in burtica la mamica.

12+ si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Rammy, ulecam!

Ia zi-ne: sunt placente diferite sau univitelini?

Oana 9+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Dananagi , acum sunt bine , multumesc

Si eu fac parte din categoria fetelor cu sarcini pierdute , 3 la numar , si este atat de greu sa ti pastrezi optimismul mai ales daca mai apar si diverse probleme , sangerari , dureri , etc
Mereu esti in alerta , mereu esti in cautare de simptome , te controlezi la baie ,mergi des la ecograf , etc .Oricat ai incerca sa fii optimist , in adancul sufletului ai teama de a nu se intampla din nou .Iti este teama sa te bucuri , iti este teama sa ti faci planuri
Fara suparare , dar chiar daca va parem paranoice , plangacioase sau rasfatate , nu ar trebui sa fim judecate
Infertilitatea este o boala foarte grea ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

hellena este un om de NIMIC.Trebuie sa ai taria si sa-ti cresti copilul.Nu te mai gandii la el.


rammy bine ai venit Sincere felicitari sarcina usoara si fara greturi sa ai stiu ca acestea pot fi mai intense in sarcina gemelara dar nu-i obligatoriu.Ma bucur ca ai reusit ti-am citit cazul la inseminare.



Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 12+ cu .
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Rammy , felicitari pt gemanasi , superrr

Mergi la inceput