Iepurasi de mar-apr 2010 la prima aniversare (104)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns selina-d spune:

Stanucel succes cu slujbele. Si eu sunt in cautare si tocmai m-am apucat de un curs de recalificare. Sper sa imi reuseasca si mie. Si sa nu te plangi de fata matinala, auzi la ea ora 7 - asta e lux la noi. Iepurasul meu se trezeste in fiecare zi pe la 5, 5.30 chiar si in weekend

Samaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelagrosan spune:

Selina cred ca esti mai suparata acum din cauza ca te gandesti ca nu vei mai avea copii si nu vei mai simti niciodata un copil la pieptul tau. Mie mi-e tare greu sa ma gandesc ca nu voi mai avea bebe. Chiar vb cu sotul si ziceam sa mai facem unul cand cresc fetele mai mari Lasa-l tu pe sot ca el sigur nu are de unde sa stie cum e sa alaptezi.

Ar fi frumos sa ne vedem. Sa ma cauti

Mihaela deElena Maria (9.08.2006) si Angela Ioana (21.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

mihaelagrosan – pai e vb de o limita in ce are voie sa faca. Mie nu mi se pare normal sat raga de un cercel pana ti-l rupe sit u ( adica mama) sa stea sa vada daca ii rupe si urechea. Ii poti spune frumos ca nu e voie si daca vezi ca nu percepe atunci , pur si simplu ii iei frumos manuta de acolo, iar daca insista ii poti atrage atentia cu altceva.
Ba eu zic ca se poate vb clar de rasfat si stie clar cine o poate salva cand e cazul, cui sa ii ceara ajutorul. Eu stiam ca nu a mancat cat ii trebuie si incercam sa ma mainutaresc sa papae macar o masa calumea si mama tot imi zicea ca o fortez. Si Gia instant a ridicat mainile spre ea sa o ia in brate sa plece din scaunel. Deci stie clar cine o rasfata si cand.
La mama e ok daca mananca 2 lingurite de mancare si nu mai vrea nu ii maid a. Sambata si duminica cand a stat cu mine am refuzat sa o cantaresc sa vad cat a slabit in 2 zile.
In fine , poate gandesc eu aiurea.

selina-d – da cunosc chestia cu dami-o mie sa o cresc !
la mine sunt niste chestii mai vechi. Cand s-a nascut Gia si am hotarat sa stea prietena mea cu ea si nu mama, mama s-a suprat ca ce ea nu poate ? ca vrea ea si bla bla. Ca acum cand a stat cu ea 5 zile saptaman trecuta, joi m-am trezit ca ma duc sa o vad si imi zice ca sa stau cu fiimea ca ea nu mai poate ca vrea sa iasa la aer. Ca ce ca nu a iesit in ziua aia. Pe mine ma asteptau muncitorii cu material dar a trebuit sa stau.
Vineri iar am sunat sa vad ce face Gia si imi zice ca ea a plecat afara si ca nu o intereseaza s ama duc sa ii dau copilului de mancare caa lasat-o cu tata si ca el nu e in stare sa ii dea sa manance.
Mie nu mi se pare normal. Ori are grija de ea, ori o iau acasa si vad eu cum ma descurc si cu ea.
Daca statea cu ea de 1 an 5 zile in fiecare saptamana ce se intampla ? Ma suna mereu sa vin acasa ca ea vrea sa plece nu stiu unde ? In loc sa ma lase sa imi fac treaba linistit la birou ? Sau sa ma duc cu sau dupa marfa ?
Normal ca bunicii au rostul lor. Si deaia o mai si las pe la ei o dupamiaza sau o noapte nu pt ca as avea mereu traba ci ca sa se obisnuiasca cu ei sa ii stie, sa ii iubeasca. Sunt bunicii ei. Eu nu vreau sa fiu ca mama ca ma lasa la bunici(parintii tatalui meu) o noapte pe an, nici in vacanta nu puteam sta la ei, trebuia tot bunicamiu sa vina sa stea cu mine la mine acasa.
La un moment dat in copilarie eram convinsa ca o iubesc mai mult pe bunica decat pe mama. Pentru ca , ca si acum suntem pe aceeasi lungime de unda. Mama e o fire ciudata care iti scoate mereu ochii pt ceva ce s-a intamplat acum 100 de ani.

de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute
"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

Fetelor continuati sa scrieti ca nu vorbiti singure.. eu va citesc in fiecare zi ca tare imi sunteti dragi Si eu am cont pe FB dar tot aici e sufletul meu ca doar aici ne-am cunoscut, aici s-au legat prietenii, aici am trait bune si rele... daca nu era forumu asta nu ne-am fi cunoscut, pe FB nu te bagi in seama cu un strain doar pt ca vezi ca are poze cu bebe, deci are bebe. Plus ca pe FB parca nu e acelasi lucru.. aici avem coltisorul nostru intim unde putem discuta orice.. pe fb nu se poate ca vede toata lumea nu doar noi, iar prin chat nu poti face conferinta ceva sa vorbim mai multe odata, doar 2 cate 2





Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

pe mine m-a plesnit melancolia asa ca nu m-am putut abtine sa nu intru la fluturasi de martie-aprilie 2011... au inceput sa iasa pe imas inca de pe 1 februarie si sunt deja vreo 10

Fetele bb_yasmi nu a fost cumva la odiseea noastra? vad ca a nascut la fluturasi, dar imi e tare cunoscut numele si aveam senzatia ca a fost colega noastra la inceput de odisee..

Imi dau lacrimile cand imi amintesc cum a inceput totul, inscrierea noastra la odisee, perioada sarcinii, emotiile venirii primului iepuras care ne-a bagat cu succes tuturor morcovul in dos , apoi venirea urmatorilor iepurasi care se asigurau ca morcovul e bine plasat, emotiile tinerii in brate a propriului iepuras, iar acum primele aniversari .. Doamne ce-a zburat timpul asta... Din fericire am fost binecuvantate toate cu bebei sanatosi, sa dea domnul sa fie asa in continuare si sa trecem cu bine peste toate obstacolele


Asa dor imi este de odisee, dar mai ales imi e dor de noi, de clipele frumoase petrecute impreuna, de baut cafeua impreuna, de pagini fara sfarsit cu bune si rele... inca sper ca in timp vor reaparea mamicile una cate... macar 5 minute pe zi sa ne acorde, sa ne mai povesteasca despre ele, despre bebei..



Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

Am uitat sa va spun ca avem poze noi.. le gasiti la semnatura



Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

sensibila nu esti singura cu asemenea patanii din partea bunicilor, dar avem nevoie de ei, incearca sa nu te intristezi ci sa te gandesti ca vei termina treaba cat de curand, vei lua fata acasa si o vei educa asa cum iti doresti tu, gandeste doar ca va fi casa frumoasa, vei sta cu fata pe covor cu jucariile imprastiate si va veti juca asa frumos

eu am lasat-o cu mamaie, si m-a suparat ca atunci cand am venit ac,feita mea avea o zgarietura la obraz, facuse kk in pampers (ea nu mai face kk in pampers de mult timp) si i-am spus mamei ca trebuia sa o puna la olita, si a spus ca a pus-o dar nu a vrut, si s-a zgariat in joaca...sincer nu mi-a convenit deloc, pai daca stai cu ea cum sa se zgarie? si cum sa nu vrea la olita? o pacalesc cu jucarii, o tin eu in brate si face la olita...
si toate astea in doar cinci ore...
eu nu am incotro si o voi lasa si cand incep serv.dar sper sa se dea pe brazda mamaie si sa faca ca mine...

adelina

paul

mamica carmen de Adelina Ioana si adolescent Paul Florian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

bluekidoo am vazut poze...este o scumpa si s-a inaltat...

am lasat si noi poze pe contul comul...la semnatura

fetelor vreau sa iau router wireless la laptop, credeti ca merge netul bine?? vreau sa il pun la cablul care il am, sa pot avea in toata casa, eu fiind blocata acum intr-un singur loc cu laptopul din cauza cablului...aveti si merge bine???
pot vedea si film??? femei disperate nu cumva sa nu mai mearga imi place foarte mult serialul...:)

va multumesc frumos



Poze

adelina paul

mamica carmen de Adelina Ioana si adolescent Paul Florian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

salutare si de la noi, multumim pt urarile cu petrecerea, asa este, am serbat si noi pitica sambata seara, cand voi avea timp voi pune cava poze pe contul comun.

noi suntem in continuare maraite, tot de la dinti, ne dau incoisivii centrali si laterali de sus si e teroare.

la petrecere a fost total dependenta de mami si nu a vrut sa puna nimeni mana pe ea, abia au putut nasii sa-i rupa turta, noi nu am taiat mot, din principiu consider ca asta este o chestiune a baietilor.
de ales de pe tavita si-a a les un set de farduri, o clama de par si cheile de la masina, deci concluzia o trage fiecare cum crede.
a rezistat pana la 11:30 cu un mic somnic la mami in brate si a fost tare incantata cand a dansat mami cu ea in brate pinguinul.
cam atat despre noi, a fost o petrecere draguta si restransa, dar am fost tare emotionata cand ma uitam la cei doi pui ai mei.
STEFI a zis ca i-a placut foarte mult la petrecerea IOANEI incat ar trebui sa o mai facem o data.

Sa va fie de bine crestinarea NAFI, sa fiti sanatosi!

SELINA din cauza asta am tot amanat si eu intarcatul IOANEI, acum cat a fost bolnavioara si maraita i-am dat mai mult noaptea ca sa se linisteasca, un -ic pt tine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

SANZIANA am vazut si eu acuma pozele cu MARA, o adevarata dulceata, frumoasa foc, sa va traiasca sarbatoritii si sa fiti sanatosi.

OANA v-am admirat si cavalerul vostru, tare chipes, cred ca va frange multe imini cand va fi mare.

Mergi la inceput