Prietene la bine si la greu - 108

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

mai am putin timp asa ca mai zic ...mi-au placut tare mult discutiile din ultimele zile...Smara,angi postarile voastre mi-au placut in mod deosebit


despre testul portage(monis ),l-am facut si noi ..asa cum anticipam la limbaj,socializare si inca ceva stam super bine..la partea cu autoservirea e mai prost,per ansamblu e..exceptional...(vom vedea mai incolo)..zise cioara

apropo de efectuarea lui ,eu am trecut(am raspuns) prin prima grupa de varsta (0-1) si cea de a doua,dupa care ma trimitea la alta categorie ...cand ma trimitea mai departe (la alta grupa de varsta),nu raspundeam si ajungeam la alt aspect din dezvoltarea lui....nu stiu cat am fost de coerenta in explicatii,dar sper sa intelegeti...

hai ca ma duc la treaba...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

se pare ca zi sunt complet dusa .... voiam sa va intreb : e posibil sa ne iasa deja caninii? mai e cineva in ipostaza asta ?(parca lyly zicea ceva sau imi joaca feste memoria)

de ce va intreb ..ptr. ca se pare motivul schimbarilor din ultima vreme,ar fi aparitia acestora ..mai exact ,stanga sus e ff.inflamat si pare foarte aproape de "iesire"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

Miany, da stiu sigur ca si Matei si Santi au canini deja iesiti, fara mari scandaluri.

Mai, stati ca nu ne intelegem in legatura cu mancarea lui Matei, i le-am incercat in parte, as vrea sa i le dau mai des, dar ii scap si mancare de-a nostra, so nu suntem exemplul cel mai bun.
ref. testul ala, numai mie imi pare bizara intrebarea 'foloseste pensa digitala pentru a ridica un obiect', motor la 0-1 ani?.

pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

nu am timp decat de atata: Many, abia astept eu ziua de 7 , Miany, da, caninii lui Alex sunt aproape de iesire si Coque, la pensa digitala m-am gandit la apucarea obiectelor cu degetul mare si aratatorul in acelasi timp, daca intelegi ce vreau sa zic... vii la intalneala pe 8?
Bucurestencelor haideti sa facem grupa mare la intalneala (Tina, imi pare rau ca ai pe cine lasa pe Geo )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Miany si la noi ies caninii, mai exact cel din dreapta sus. In maxim 2 zile sparge, dar pana atunci am eu parul pe moate


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

coque, eu spun ca e ok intrebarea. "Pensa digitala" se refera la a prinde un obiect intre degetul aratator si cel mare. Mihnea prinde asa scame, obiecte foarte mici


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Fetelor nu mai reusesc sa tin pasul cu voi.

In week-end nu am reusit deloc sa intru, am stat nonstop cu zburlita. Am ajuns vineri seara cand dormea dar s-a trezit in 10 minute. Nu-i venea sa creada ca am intrat noi in camera sa o luam din patut. Se vedea ca ne-a simtit lipsa, ii era dor de noi.

Imi plac discutiile de aici si imi place cum fiecare dintre noi ne laudam puii. Si eu zic ca fiecare copil e unic si asta e minunat.

Smara imi pare rau ca nu scapi de durerile de cap. Stiu de la mama ca e bine sa bei 2 pahare de apa si se mai duce durerea. Dar in cazul tau probail e de la sarcina. PS: imi place semnatura ta.
Many, astept ziua de 7.03 cu superrr vesti.

Vreau sa o felicit pe noua noastra . Ionela, sa ai sarcina usoara si un fratior/surioara fain/a ca Mihnea.

Monisule nu va uit cu ofertele. Lucrez la site...mama lui ca nu mai termin Am ochii cat cepele de atatea preturi bagate...e greleee

Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Ionela cand te duci la eco pt confirmare??cum stai cu asimilatul informatiei? dar neamurili?


Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 12+ cu Iris/ul

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Va multumesc inca o data la toate si va trimit multi

Eu de azi sunt purtatoare a 3 embrionasi, micuti(3-4 celule) dar frumosi ca sa-l citez pe prof. Testul de beta il am pe 07.03, mi se pare o vesnicie.


mami de Vlad (29.10.2009) si aspiranta iar la


, acum trec zilele si cresc embrionii

Monis, Coque - aveti deja canini?

mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

salut, hai sa va arat de ce era sa mor eu de inima azi, cam cum a ajuns Sabina sa foloseasca avionul ala (scuzati becul chior)




Anca, mami de Sabina Ioana (03 nov 2009)


Mergi la inceput