Prietene la bine si la greu - 108

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Va multumesc inca o data la toate si va trimit multi

Eu de azi sunt purtatoare a 3 embrionasi, micuti(3-4 celule) dar frumosi ca sa-l citez pe prof. Testul de beta il am pe 07.03, mi se pare o vesnicie.


mami de Vlad (29.10.2009) si aspiranta iar la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Va multumesc inca o data la toate si va trimit multi

Eu de azi sunt purtatoare a 3 embrionasi, micuti(3-4 celule) dar frumosi ca sa-l citez pe prof. Testul de beta il am pe 07.03, mi se pare o vesnicie.


mami de Vlad (29.10.2009) si aspiranta iar la



Da Doamne sa se prinda bine




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Many, sa fie vigurosi si lipiciosi embrionasii! si cu cati ochi vreti voi, ca imi placu urarea asta facuta de fete!

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 12+ cu Iris/ul

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Lumi ce fain canta Annabelle trebuie musai s-o inregistrezi. Eu ma uit siderata la filmuletul de cand avea Iulian vreo 6 luni si canta cu legumele in gura

Dymomo sa va traiasca tati si sper sa fie totul bine cu Danut, sa fi fost doar o perioada in dezvoltarea lui

Lili baga un fresh ca sa invingi astenia. Hai ca cica in 2 sapt vine primavara

Licurici mai da-le-ncolo de martisoare (zisei eu cu ale mele pe birou ) si mai odihneste-te si tu cate putin

Mihamora, Andre ce-as vrea si eu la plaja.... oioioi... Momentan ne uitam pe geam cum ninge de rupe.

Andre stiu cum merge testul, da, daca raspunzi la multe intrebari cu da, te duce in categoaria urmatoare de varsta. Mi se parut ciudat ca ati ajuns la 4 ani, noi nici de 2 nu am trecut la nici o categorie . Pai si cu varsta, ai putut s-o selectezi pana la urma sau ba?


Maine iesim si ne vedem pe undeva? la un lco de joaca sau ceva?




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Dymomo,ma bucur tare mult ca ti-s spulberat Danut piticii
Cad ne-am intalnit,si erau destul de micuti atunci,mie mi s-a parut tare istet Danut.

Lili,macar Maria are voce sa fredoneze,a mea mai mult vorbeste Si noroc ca "stie versurile" alftel habar nu as avea ca ea canta
Oare ce se intampla de atat de multe mamici se simt rau? Sper sa te odihnesti si sa fii fresh pt Liloasa mica si isteata

Mihamora,arata super Domi in poza aia
Cantareata mea fara voce ar fi buna de inregistrat....trebuie sa ma mobilizez
Ce te invidiez cu vremea de acolo

Andre,baga si tu un somnic cu Chiara,la amiaza

Many,sa traiascaembrionasii frumosi

Monis,si mie imi place la nebunie filmuletul cu Iuli,ce fain "canta" el!!!
Voi incerca astazi sa o inregistrez....problema este ca,daca nu incepe ea sa cante,trebuie sa cant eu,"sa o provoc".....si vocea mea nu prea as vrea so o auda lumea.
V-ati prins ca are cu cine semana la voce,nu?
Tu cum te mai simti,ti-a trecut?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Many Monis Am avut multe "da"-uri, probabil de aia ma duce la 3-4 ani, asa ca l-am abandonat Lumi Pai nu pot, lucrez. Trebuie sa stau in picioare pana la 9, asta e. Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Buna ziua,
Geo inca doarme(de pranz).Mancarea se face asa ca scriu si eu 2 vorbe.
Andre ajungi la intrebari de 3-4 ani iar la sfarsit,cand termini testul bagi data de nastere a copilului.Si la mine s-a intamplat la fel.Nu va pun iq-ul ca il declarati prea evoluat-asa zice testul-in parte e adevarat dar e cam mult zic eu(v-il spun e 155=exceptional)plus multe varste peste cea reala.
Dymo vezi ca Danutz intelege.Asa a inceput si Geo acum 2 saptamani.Ce-i drept acum e stapan pe mers si cum am spus se axeaza pe alte activitati.
Many te asteptam cu vesti bune.Sa fie lipiciosi micutii.
Licurici,Smara dureri de cap eu am de cand alaptez cam de 2 ori pe saptamana.Cam ca ale Smarei si nu sunt gravida.Nici nu am probleme.
Lumi si Geo canta "nani,nani" ca si Anabelle -naaaaaaaaaa...naaaaa.Si adoarme foarte repede.
Lyly daca o lasati pe alta zi vin.Copilul nu are cu cine sa stea.Mama sotului si-a scos suruburile si tija de la picior si 2 saptamani nu poate calca.Merge in cadru asa ca e imposibil sa stea cu Geo.
Cred ca mai aveam de spus cate ceva dar nu mai stiu.


sarcina usoara Smara ,Licurici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Pupici feteleee!

Many, hai ca acusica vine 07.03 si ne dai marea veste....o veste nemaipomenita bineinteles...sa inteleg ca embrionasii ma vor asculta si vor fi tare lipiciosi

Lumi si eu zic ca e musai sa o inregistrezi pe Anabelle

vreau si eu la beuta pe 8 sau cand o fi...tare greu imi va fi insa....ca nu stiu cand o sa-l iau pe Matei de la mama...etc..de la serviciu scap pe la 18, sunt langa TVR. Dar tare vreau sa va vad.

Plus ca vreau si eu la intalnirile cu pitici..pun sufrageria si toata casa la dispozitie pt zbantait!

Despre testul Portage stiam, l-am facut acum cateva saptamani, m-am intristat insa ca Matei a iesit cum ma asteptam fff bine la motricitate, in jur de 2 ani, insa cam repetent la celelalte. Tare rau m-am acuzat ca poate din cauza ca nu mai stau toata ziua cu el...tr sa precizez insa ca am completat cu NU in cazul situatiilor netestate pe Matei.
Insa mi se pare acum ca Matei inregistreaza o puternica evolutie, sper sa nu fie numai parerea mea: de ceva timp urca scarile ca un om mare, se mai ajuta cand oboseste de balustrada, e innebunit dupa carti, ne-a terorizat cu Dumbo (pt ca i-am dat-o la terfelit), de cateva zeci de ori ne deschide paginile si tr sa ii explicam ce si cum si incepe sa "planga" si sa puna manutele la ochi, cand vine faza cu mamica lui bla bla.
Arata nasul unde e la toata lumea, ochii ii mai arata, stie si guritza dar nu o arata, si la putzica pune manuta imediat.

revin ca am ceva de facut :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna ziua si de la noi!! aici..ninge..ninge...parca trebuia sa vina primavara,nu?!

repede-repede zic si eu doua vorbe,pana doarme piticot...

Smara imi pare rau ca nu-ti dau pace durerile de cap; sper sa iti treaca repejor si daca,se poate,sa le identifici cauza..

Coque ce meniu super are Matei!!! si noi suntem oarecum in situatia voastra,nici david nu mananca mult cantitativ... te mai asteptam !!!

laura felicitari ptr. "apa"!! asteptam sugestii de gatire a hriscai ..

Ionela la legislative am vazut un topic dedicat problemelor de acest gen!!! sa dea DD sa ai o sarcina asa cum ti-o doresti!!

Lumi ce fain canta Annabelle!!! david se rezuma la a-si canta de somn (sometimes)...asteptam inregistrarea !!!

Dymo vezi cum a simtit danut ca esti ingrijorata cum ti-a dat un semn !!!!La multi ani ptr.tati de danut!!!

Ralu ma bucur sa te "vad"; ce baiat mare Mateiutz!! ( ma refer la partea cu urcatul scarilor si nu numai, David numai tinut de maini urca)

cred ca mi-au scapat unele chestii ,dar asta e...
la toata lumea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

doamne ce zapacita sunt!!!

Many felicitari ptr.cei trei embrionasi frumosi si sa dea DD sa se prinda cati va doriti voi!!!! daca e cazul de cheta,suntem in zona....

Mergi la inceput