Prietene la bine si la greu - 108

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Many super, asteptam cu sufletul la gura data de 7
Floricik spor la treaba, cu cat terminati mai repede , cu atat va eliberati si va luati Zburlita inapoi
Miany la noi inca nu au iesit caninii, dar stau sa sparga, se vad sub gingiuta
Lumi ce fain isi canta Annabelle, si Sabina canta naaa-na, naaa-na, adica nani-nani si isi indoaie mana pe langa corp si se leagana, face asta stand in picioare ...sa o filmezi, da?
Monis pe bune? vine primavara in 2 saptamani? ce bine ar fi...la noi de 3 zile ninge non-stop

va rog frumos, imi dati o "mana verde" de ajutor aici? multumesc


Anca, mami de Sabina Ioana (03 nov 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro

Many super, asteptam cu sufletul la gura data de 7
Floricik spor la treaba, cu cat terminati mai repede , cu atat va eliberati si va luati Zburlita inapoi
Miany la noi inca nu au iesit caninii, dar stau sa sparga, se vad sub gingiuta
Lumi ce fain isi canta Annabelle, si Sabina canta naaa-na, naaa-na, adica nani-nani si isi indoaie mana pe langa corp si se leagana, face asta stand in picioare ...sa o filmezi, da?
Monis pe bune? vine primavara in 2 saptamani? ce bine ar fi...la noi de 3 zile ninge non-stop

va rog frumos, imi dati o "mana verde" de ajutor aici? multumesc


Anca, mami de Sabina Ioana (03 nov 2009)





De cate ori se poate vota mana verde ? daca de mai multe ori mai posteaza link-ul

mami de Vlad (29.10.2009) si aspiranta iar la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Monis,in ce consta cinalui Iuli?
Ai trecut masa de legume-carne la cina?

Ancutza,dat mana verde,daca se poate vota de mai multe ori,sa ne spui
E super Sabi! Din pacate,am afat si eu la ce folosesc unele jucarii avionul,masuta de activitati....pe orice s-ar urca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Ancutza si Geo a inceput sa foloseasca masinuta pe post de scara.Trebuie sa fiu mereu atenta sa nu cada.
Stiti ce a mai invatat piticul meu azi?I-am lasat ligheanul sa se joace cu el si ,dumnealui,s-a bagat frumos in el si statea in fund.Apoi se ridica si dansa in lighean.Dupa un timp si-a luat si puiul (de plus)de la nasa si au intrat amandoi in lighean.


sarcina usoara Smara ,Licurici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Ancutza ce laptic bea Sabi?
Sa nu ma certati dar vreau sa il intarc pe pitic.A inceput sa ma traga de bluza.Daca nu ii dau cand vrea el plange si se tine de mine.Ma dezbraca la propriu.Vreau sa il intarc progresiv.Am observat ca daca ii dau lv cand vrea san nu face nazuri.In acelasi timp ma incearca un sentiment de vina pentru ca am lapte cu gramada.As incerca sa nu ii mai dau deloc pe timp de zi si sa pape doar peste noapte lapte de la mine.Nu prea stiu cum sa fac.Ceva sfaturi?
El mananca bine in continuare,dar are momente cand vrea san si abia apoi mananca.Nu ma deranjeaza dar prea trage mereu de bluzele mele si nu prea mi se pare ok.E deja baietel maricel.

sarcina usoara Smara ,Licurici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

fetelor, multumesc pt voturi, de fapt nici nu stiu daca o sa tina cineva cont de "manutele" alea sau va fi ales castigatorul de altcineva, pe alte criterii. Din pacate nu se poate "vota" decat o singura data, oricum , va multumesc mult.

Tina , Sabi bea laptic La Dorna cu 3,5% grasime...daca vrei sa-l intarci pe Geo, cred ca ar trebui sa renuntati intai ziua la tzitzi, apoi, dupa cateva saptamani inlocuiesti si masa de noapte cu LV... asta e doar parerea mea, la noi ceva de genul asta s-a intamplat...vezi ce-ti zic si celelalte fete...succes

eu iar sunt "blue", ne auzim maine, va pup


Anca, mami de Sabina Ioana (03 nov 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Ancutza cam asa ma gandeam si eu.Sa ii dau ziua lv si apoi noaptea,dar treptat.Sincer imi e cam greu,dar a avut deja doua perioade in care refuza tzitzi si acum e la o perioada in care ar sta tot timpul lipit .Cred ca ii mai dau si ceva dinti.Problema e ca si sanii mei sunt varza.Ii roade cu dinticii mai mereu.Sper sa nu imi para rau ca il intarc.Incep incet,incet si pana la capat nu stiu daca mergem.Depinde de el.
Ancutza nu ii dai deloc lp?Daca ii dai doar lv ma incanta lucrul asta.Noi,mai mult Geo ,bem Muller 3.5%.Pe asta la acceptat.Si mie mi se pare bun.

sarcina usoara Smara ,Licurici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Ancutza te-am votat.DE CE esti blue iar?

sarcina usoara Smara ,Licurici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Ancutza ce tare Sabi . Incepe marea explorare de acuma, ce a fost, a fost "mic". Si Iulian a descoperit ieri o cutie, care e in acelasi loc de cand s-a nascut el - a tras-o si s-a urcat pe ea tinandu-se de un raft de biblioteca. Apoi a coborat incetisor. Si iar s-a urcat. De cca 100 de ori . Sa vezi cand s-or folosi de lucruri sa se urce pe bune il locuri....
Votat!

Lumi Iulian primeste carne numai la pranz, de cam 4-5 ori / sapt, in rest peste si fasolifere. Seara nu-i dau ca mi se pare greu de digerat, asa mi-a ramas mie infipt in minte. Seara ii dau fructe cu cereale (cu quinoa, orez, ovaz) sau mai nou cu seminte gen migdale, iaurt, orez cu lapte (f rar)... de astea.

Floricik Si Ralu spor la munci

Tina nu am sfaturi, dar astept cu interes sfaturile altor mamici.


da, eu am descoperit azi un coltisor de canin la Iulian, asa ca un varf de acusor . Stiam ca pe la 1.5 ani ies astia, ar mai fi fost vreme, dar nah... asta e .


maine fug de acasa ca vine tanti sa faca ordine, dar joi sau vineri va astept la mine incepand cu ora 9. Cine se anunta?




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui grigore_tina

Ancutza cam asa ma gandeam si eu.Sa ii dau ziua lv si apoi noaptea,dar treptat.Sincer imi e cam greu,dar a avut deja doua perioade in care refuza tzitzi si acum e la o perioada in care ar sta tot timpul lipit .Cred ca ii mai dau si ceva dinti.Problema e ca si sanii mei sunt varza.Ii roade cu dinticii mai mereu.Sper sa nu imi para rau ca il intarc.Incep incet,incet si pana la capat nu stiu daca mergem.Depinde de el.
Ancutza nu ii dai deloc lp?Daca ii dai doar lv ma incanta lucrul asta.Noi,mai mult Geo ,bem Muller 3.5%.Pe asta la acceptat.Si mie mi se pare bun.

de George-Stefan (15.11.09)

sarcina usoara Smara ,Licurici!




Draguta, eu zic sa te imbarbatezi, tu stii cel mai bine daca e timpul sau nu sa il intarci, daca te-ai hotarat, gandeste-te ca a papat laptic de la mami 1 an si 4 luni, deci tot e ceva, iti spun sincer ca Sabina a uitat complet de tzitzi, adica singura care a suferit legat de subiectul intarcarii am fost eu, nicidecum ea.
Ii mai dau si LP, dar mai rar, consider ca isi ia vitaminele si mineralele din fructele, legumele, lactatele pe care i le dau pe langa laptele de zi cu zi. E bine daca a acceptat Muller, mergeti in continuare cu el.
Am uitat sa-ti spun ca eu ii pun de cand era micuta 3 masuri de cereale in laptele de seara, mi se pare ca e mai satios si doarme mai bine, nu e obligatoriu sa te iei dupa mine pt ca nu stiu daca e bine sau nu.

starea blue e de la o cu sotul

te pup si iti doresc sa treceti usor peste perioada asta


Anca, mami de Sabina Ioana (03 nov 2009)


Mergi la inceput