Strumfi de iul-aug2007 (211)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

si tu pazesti WC-ul Vivela? si noi am trecut prin asta. De mult timp nu mai am hartie igienica la indemana lor in baie desi e cam incomod uneori si pt mine, ca mai uit sa iau.... dar zilele trecute am prins-o si eu pe Iris indesand un pachet de servetele umede pampers cu tot cu ambalaj in wc. Sa mor nu alta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vivela

mychy, te-am visat azinoapte, eram amandoua la o nunta/petrecere si mancam . si faceam niste combinatii alimentare cam dubioase, gen magiun cu mustar , incercam sa convingem pe cineva sa guste sa ne zica daca e bun ce facusem noi acolo .




foarte tare!

d'ale lui Andrei: "mancarea care vorbeste nu se mananca!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Am mancat azi la serviciu paine goala cu mustar...ca ne ramasese un borcan de mustar de luni, de cand a fost ziua unui coleg. Si ce bun a fost...sau eram doar rupta de foame poate...

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07 si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui xerxe2005

Am mancat azi la serviciu paine goala cu mustar...ca ne ramasese un borcan de mustar de luni, de cand a fost ziua unui coleg. Si ce bun a fost...sau eram doar rupta de foame poate...

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07 si 29+



sau poate erai doar gravida?!?!
Felicitari pt fetita si imi pare rau ca sarcina e umbrita de necazurile cu soacra.


Loredana...in rest nu stiu ce as putea sa-ti zic.

Sunflower ce mai faci? dar Denis?

Vio ce mai coci?

Vivela cand ai scris de David si orezul lui am ras de-am trezit fetele si eu si sotul



Luna Switzerland rocks big time da-i scum cu ciucuri . Bine...n-am muri de foame dar nu ma gandeam ca poate fi mai scump ca Dublinul.
Felicitari pt decizia cu casa si spor la adunat banii ca restul e placere

pupici la toata strumfaria ca mi s-au trezit printesele.

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Azi am luat bilete sa venim in Romania la sfarsitul lui Aprilie Doar eu si copiii. Abia astept

Daca cine e din Constanta are chef de o intalneala m-as bucura

Viata in patru :)
Stefania, mami de fetita frumoasa www.flickr.com/photos/balexandre/sets/72157601644638166/" target="_blank">Catarina din 25/08/07 si baietel nazdravanwww.flickr.com/photos/balexandre/sets/72157623492246249/" target="_blank">Andre din 02/08/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Elena imi pare rau ca treceti prin asa ceva. Felicitari pentru fetita, trebuie sa fie tare greu sa te bucuri in situatia de fata.

Stefania Adelise a fost ok, nu s-a plans deloc, insa a facut pipi pe ea si noaptea si la gradi de trei ori intr-o zi. Cand m-am dus sa o iau, m-au intrebat nursele daca s-a schimbat ceva in viata noastra si cand le-am zis ca am fost plecata fara ea, au zis ca sigur de asta a facut pe ea. Si cam asa a fost, nu a mai facut de atunci. Cu casa da, e super, suntem fericiti ca putem alege tot, de la gresie, faianta, carpete pana la robinetele din baie, e super asa, nu mai trebuie sa cumpar o casa si sa traiesc cu compromisuri (de ex in asta de acum avem o mocheta verde oribila, era in plan sa o schimbam anul asta dar acum logic ca nu o mai facem). Insa sincer inca nu ma pot bucura pe deplin cand vad ce cheltuieli implica asta, f mari.

Vivela super tare David, pe bune. Ma bucur totusi ca lui Adelise nu-i vin idei din astea.

Timi ma bucur ca va place in Elvetia, stiam ca e scump, fetele s-au acomodat?

Noi am facut MMR (ROR) iarasi sapt trecuta, si acum Adelise boleste, are febra si tuseste, ma intreb daca e de la vaccinuri, ca a facut MMR intr-o mana si tetanus, difteria si Whooping cough (nu stiu cum ii zice in romana) in cealalta mana. Nu va zic ce urlete si scandal am avut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Yuppyyyyy! M-a strigat si pe mine cineva! Timi,
Pai ce sa coc? Flighty-ul al doilea la hapihap. Plus alte chestii. Plus mii de alte chestii!

Am citit tot. M-am bucurat mult de vestile bune (mada, luna, georgi, bravo, felicitari!), m-am intristat la cele naspa (xerxe, ) si m-am ras rau la ce a scris vivela.
N-am timp de nimic, dar imi place rau ce fac, asa ca e super, Doamne ajuta!
Mychy, carla, kariris, si mai am o gramada de fete de pupat!

Hai sa va redau mai jos cele mai recente perlute ale laurashului:

Laur: Mie-mi place sa arunc cu perne si paturi. Asta e un joc palpitant.

Mami: Hm...pentru mine nu prea e...

Laur: Da’, dar pentru copii este!


Mami: Laur, vin mamaie si nenea Doru la noi, te bucuri?

Laur: De mamaie, da. De nenea Doru....nu.

Mami: De ce?

Laur: Pentru ca nenea Doru ma ia in brate, ma invarte, ma....nu-mi place.

Mami: Si de ce nu-i zici?

Laur (se gandeste): mmmmmmmmm.....mami, poate-i faci tu o cafea si ma lasa in pace!


Laur: Tan Nussi, mami si tati sunteti vedetele mele frumoase!


Laur gateste in toata casa, cerandu-mi necontenit ingrediente.
Laur: Mami, mai da-mi faina! Acum mai vreau malai si esenta de vanilie. Mai pune apa. Vreau orez. Nu mai am nevoie de faina, dar mai da-mi boia!
Ma enervez ca insira mizeria prin toata casa si promit solemn ca nu-i mai dau nimic.
Vine si imi da un pup pios pe mana.
Laur: Eu vreau sa te fac mai fericita ca sa razi si sa-mi mai dai faina!


Cam asta ca m-am cam intins...
Mii de pupici la toate fetele.



Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Vio istet Lauras

un tot: Dana cu Daria (20.07 2007) si Eric (20.09 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

neata, dau eu cafea azi, poate-poate va treziti!

Vio, eu cred ca ai nostri s-ar intelege foarte bine, vad ca-s pe aceeasi lungime de unda. dar pt linistea noastra, cred ca e bine sa nu faca schimb de experiente, macar o vreme .
vezi ca david ma innebuneste cu painea "hhhhhapi-hhhhhap"- cica nenea ala e cam urat (de pe painea clasica), da' e frumoasa "printesa" de pe aia cu secara . nu mai vrea, frate, oua kinder, ci cat mai multe paini d-alea. aseara am facut teatru cu 3 personaje (aka paini) si inainte sa plece la gradi cica sa numaram hapi-hapii ...

Luna, sa fie intr-un ceas bun achizitionarea casutei, lasa ca banii ii faceti voi, aveti un motiv bun acum!

Xerxe - paine cu mustar? n-ai pus macar si un mic pe langa, ca garnitura?
imi pare rau de problemele voastre, sper sa le depasiti cat mai repede .

Kariris, cum te mai simti? ai rezolvat ceva cu menajera?




Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

neata fetele!
Vivela nu ma simt prea bine, ma doare piciorul cu pareza ca stau mult in picioare si nu am voie, iar problema cu menajera nu am rezolvat-o inca. sunt inca cu "catastrofa" pe cap.

Cumva va trebui s-o rezolv.
Va pup si intru mai tarziu.

Mergi la inceput