Strumfi de iul-aug2007 (211)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Multa sanatate, Dana la copilasi!

Noi suntem tare amarati. Saptamana trecuta sotul meu a fost schimbat din functie pe motive politice...
Tot de saptamana trecuta, cam de a doua zi, soacra mea se simte foarte rau, nu mai mananca, abia bea cateva lingurite de apa pe zi, nu mai aude, mai vede doar cu un ochi, are dureri ingrozitoare, pierde mult sange ...e rau tare, noroc ca asistenta pe care am angajat-o ii face morfina multa..Se chinuie mult si ne chinuim si noi pe langa ea.
Sotul meu si cumnatul meu sunt terminati, nu ai cu cine sta de vorba, chiar daca nu sunt surprinsi..na, are 8 luni de la operatie...
Razvan saracul e cel mai afectat, toata lumea e tensionata, azi il duc la mama mea, ca sa aiba grija ca lumea de el. Ieri era asa apatic saracul, parca ne simtea pe noi.

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07 si 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

Neata!

Dana, sanatate multa!
Mychy, si lui Andrei la fel multa sanatate.

Simo, Loredana....

Vivela, am ras in hohote cand ai povestit de "nazdravaniile" lui David, atat la faza cu hartia igienica cat si la cea cu orezul. Andrei era langa mine si ma intreba de ce rad...si i-am povestit faza cu hartia igienica, drept urmare cand a mers la baie i-a povestit lui taica-su de baietelul ala de la calculator care a aruncat toata hartia in wc si a curs apa pe jos.....
Luna, bafta cu casa....
Xerxe, imi pare rau ca s-au adunat atatea probleme la voi, mai ales acum cand esti si tu in situatia asta...

greierash mamica de Andrei si 30+


- "Traieste clipa" -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

buna, mamici!
am trecut si eu sa semnez condica, desi nu am lipsit in nici o zi cu cititul.

simona, loredana va imbratisez si va doresc putere multa si refacere (sufleteasca) cat mai rapida.

elena (xerxe), sunteti tare incercati si voi si mi-e asa mila de bietul Razvan ca sufera alaturi de voi si mintea lui micuta nici nu poate intelege prea multe...

georgiana te felicit si aici pe forum pentru reusita ta la licenta. Mihnea e bine?

denis a avut laringita, o forma destul de usoara, doar cu raguseala si o tuse urata rau, care persista si acum, desi e mult mai bine. la gradinita ii place foarte mult, invata o multime de lucruri despre animale - au avut saptamana animalelor domestice/salbatice/subacvatice. au avut teatru de papusi vineri si pentru 8 martie pregatesc un dans si o felicitare facuta de ei. se strang banuti, dar numai 30 lei pentru 2 educatoare, 2 ingrijitoare si ceva prajiturele sa serveasca copiii dupa dans, cum a fost si de craciun.

educatoarea, care e o femeie extraordinara si-a dorit sa nu credem noi, parintii ca pregateste momentul asta de dans pentru ca ar astepta ceva (atentii) si de aceea cadourile vor fi mai mult simbolice. cu siguranta vor primi de la copii si muuuuuulte flori.

va doresc multa sanatate si cat mai putine momente grele in viata!

[green]Cristina, cea mai mandra mama de Denisuc (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Buna dimineata!
Am venit cu vesti bune dupa electroencefalograma Emily e ok dar face parte din cei 5% de copii care fac convulsii febrile simple, o sa o supraveghem indeaproape si intre timp nu o sa ii dam nici un tratament. Toti indicatorii sunt in limite normale.
Cat despre otite, se pare ca are la urechea dreapta o otita seroasa ce nu s'a vindecat inca, pentru o luna facem tratament antialergic - e suspecta de alergie la polen (ereditara..nu sunt eu!!) si antibiotice in prima saptamana. Daca peste o luna la control mai sunt probleme putem sa ne gandim la drene...

Va pup, nu am timp sa citesc tot! Sanatate la toata lumea!


MADA mamica de www.comboost.com/Gallery/GalleryDisplay.aspx?r=7359578&ab=1&n=0" target="_blank">Emily 07/08/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

buna fetele
luna,bafta cu casuta!!!
elena,imi pare tare rau pentru soacra ta,credca e greu.
cristina,te pup.mihnea e bine,saru'mana.
madalina,ce ma bucur,ufff tare greu si la voi.

io mai rarut si aici si pe mes..am o stare de nervi si neliniste...stiu de ce,dar o sa se rezolve.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Dana ma bucur ca Erik e mai bine multi pt el si Pt Daria.

Xerxe imi pare rau de toate supararile incearca sa te menajezi cat poti pt bebe din burtica si pt Razvan Nu cred ca am fost pe faza dar ce astepti un baietel?

Mada ce bine ca nu e nimic grav.

Luna felicitari pt casa. Si noi vrem sa facem la fel in 5 ani. Cand vom vinde casa asta vrem una noua, cu tot ceea ce ne dorim in care sa imbatranim. Cum a fost departe de Adelicioasa. Ce a spus cand te-a vazut dupa atata timp?

Noi azi am fost sa depunem actele de rezidenta permanenta. A fost o d-na simpatica care ne-a primit documentele. I-a facu Catarina imediat interogatoriu si i-a spus sa faca curatenie dupa ce plecam ca era cam murdar si dezordine



Viata in patru :)
Stefania, mami de fetita frumoasa www.flickr.com/photos/balexandre/sets/72157601644638166/" target="_blank">Catarina din 25/08/07 si baietel nazdravanwww.flickr.com/photos/balexandre/sets/72157623492246249/" target="_blank">Andre din 02/08/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Buna dimineata.
greierash, sunflower1979, musso17, stefania_97
Fetita voi avea...suntem incantati.
Am mai petrecut o dupa amiaza si o noapte de veghe...dar recunosc, eu am cam dormit, mai alerta a fost femeia pe care o avem angajata sa o ingrijeasca pe socrela.
Am dus baiatul la mama, ca sa se ocupe de el. Imi e greu fara el...dar stiu ca ii e bine cu ea.

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07 si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

neatza
xerxe, imi pare rau.....s-au adunat toate! ce sa zic....ai grija de tine! cu Dzeu inainte!

eu ieri am stat acasa ca s-a simtit rau soacra....azi sunt pe baricade!

d'ale lui Andrei: "mancarea care vorbeste nu se mananca!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Neata



Xerxe felicitari pt fetita :) faci pereche Bine ca ai dormit ca in curand o iei de la capat cu trezirile.

Pe mine ma termina lipsa de somn. Andre se trezeste de 5-6 ori pe noapte dormea mai bine la o luna decat acum

Viata in patru :)
Stefania, mami de fetita frumoasa www.flickr.com/photos/balexandre/sets/72157601644638166/" target="_blank">Catarina din 25/08/07 si baietel nazdravanwww.flickr.com/photos/balexandre/sets/72157623492246249/" target="_blank">Andre din 02/08/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

salutare

mi-s zombi iarasi, nu stiu ce au copiii astia dar parca mananca TNT cu paine. amandoi. ei nu par deloc obositi, se culca tarziu, se trezesc devreme, peste zi nu mai dorm...noaptea se trezesc...ce naiba e in aer??? si eu sunt un pic insomniaca.

mychy, te-am visat azinoapte, eram amandoua la o nunta/petrecere si mancam . si faceam niste combinatii alimentare cam dubioase, gen magiun cu mustar , incercam sa convingem pe cineva sa guste sa ne zica daca e bun ce facusem noi acolo .


faza cu hartia igienica are si continuare. ieri david a repetat oarecum figura, dar nu mai avea la dispozitie decat cam un sfert de sul. l-am prins in mijlocul actiunii, s-a speriat cand m-a vazut, a pus repede capacul de la wc, s-a urcat pe el, a tras apa, a stat putin si l-a ridicat usurel, sa vada daca mai curge de-acolo apa multa, ca data trecuta. a fost mai linistit dar oarecum dezamagit ca nu s-a mai infundat wc-ul ca data trecuta .


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput