America (219)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Andreea, sint pe la jumatate cu uitatul la poze. M-am oprit sa-ti spun ca arata tare fain pe acolo. Tu ai facut deja patru sute de poze, eu cred ca nu facui atitea de cind m-am mutat in TX.
Ce mai crescura copiii! Iar tu ai mai slabit. Ha, ha, cred ca mama ta-i de virsta mea.
Sorry pentru ce patirati cu lucrurile. Cum e Philip la scoala?

Khristin, nu prea sint freebies pentru copii aici. La cazare platesti camera sau apartamentul, nu prea conteaza citi ani au copiii. Sint kids' meals (mie nu mi se par un deal, mai bine le imparti o portie normala).
Intrarea la muzee si la locuri de distractie este citeodata mai ieftina pentru copii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

La multi ani Mirelus!

Ramona, recunosc ca jumatate din poze sunt facute de mama, unele inainte sa ajungem noi pe insula. e f frumos, e ireal sa vezi oceanul atat de aproape, probabil fetele care stau pe coaste stiu cum e. de aici din fata casei pare un trucaj, am sa-l pozez cat de curand. azi m-am oprit dupa ce-am terminat de alergat si nu ma mai puteam opri din admirat.
Philip e ok la scoala, mi se pare insa cam tare relaxant programul, ca de altfel cam peste tot pe insula, banca din baza deschide la 11 :) teacher mi l-a laudat ca e f bun cititor, are copii multi in vecini, iese, se joaca, e fericit. azi i-a cazut si primul dinte.

ei, nu-i mama chiar asa de tanara, da' multumim, ii zic :) si merci de complimente, fac miscare, asta mi-e salvarea.
lucrurile sunt cica asigurate integral, acu ramane sa ma apuc da paperwork . asta e, acu avem mobila ca mai toti vecinii nostri, exact de ce m-am ferit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Phillip, ce frumos este acolo! Parca sunteti intr-o vacanta continua, adica eu asa imi imaginez, apa cat cuprinde imprejur, vegetatie exotica. Super!

Ah, deci toata lumea a fugit pe FB? Nu e frumos:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Andreea, nu-i la Altus ca-n Azore.

Josefine, te-ai ascuns in papusoi. Cum v-ati adaptat pe acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Hmm, papusoi, dar si sub zapada! Si friguri de nu e adevarat.
Sa va spun - eu credeam in naivitatea mea ca temperatura exprimata in Fahrenheit e facuta special pentru americani ca sa nu se ajunga la minus F, ca nu stiu astia sa priceapa.
Pe la inceputul lui decembrie, intr-o zi cu soare, dar extrem de friguroasa imi zice un coleg (in engleza):
- Stai linistita, tine doar 2 saptamani. E frig un pic, dar dupa aia e bine!

S-a inselat colegul sau ma rog, ne-am pacalit noi, ca din decembrie pana in februarie am tinut-o intr-o bucurie numai in minus F. Ma rog, si single digits, fara minus. La un moment dat, pe la minus 28 Celsius (ca da, nici eu nu pricepeam cu prea multe minus Fahrenheit) ne-am uitat prin Alaska si era mai cald. Ne-am adaptat minunat, ca acum la vreo 40F, iesim aproape in tricou. Am bagat si experimente de fizica, din astea de fierbi apa si o arunci afara si ingheata apa instantaneu.

Asa ca ne distram:-) Dar cred ca a venit primavara. Adica eu am primit martisor. Voi ati primit?

In alta ordine de idei, va uitati la American Idol? Anul asta pana si sotul a votat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Multumesc si eu pentru poze, mai variat decat St. Augustine . Imi plac stancile, copiii tai frumosi (si inghesuiti) in pat si vacile de pe strada . Chiar asa, ce cautau acolo?
Sa mai povestesti, poate faci o poza si la scoala daca te lasa. Si transmite-i toate cele bune lui BAU (am cumparat din intamplare un album de-al lui cu muzica instrumentala -"Silencio"-, ma mesmerizeaza de cativa ani buni )

La tzara americana (poze)


"...went for a ride in a flying shoe..." (tot poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Josefine . Lasa, ca pina si noua ne-au spus intr-o zi ca am avut temperaturi mai mici decit in Alaska.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Andreea, ce poze frumoase! Mai am de vazut. Ajunsei la poza cu dintii care cresc in spatele celor vechi. Ce se face in situatia asta?

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

Andreea foarte frumoase poze Si voi aratati ca de revista toti .
Are dreptate Ramona, mama ta arata mai degraba a big sister si tu ai slabit mult si arati foarte bine.

Josefine, nu pot decit sa ma bucur ca e undeva mai frig decit la noi , ca toti fac misto de freezing Michigan, desi e stiut ca nu e cel mai friguros stat american. Chiar nu inteleg de ce se tot bate moneda pe asta ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Si la noi a fost f. frig iarna asta!
Josefine, eu ma uit la American Idol!! In fiecare an! Si si votam. Sunt buni de tot anul asta! Mie imi plac mai mult baietii totusi.

Mergi la inceput