1 an de la nastere....mamicile slabesc (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Mari_paun, bine ai venit, sa-ti traiasca cei doi copilasi. Spor la slabit alaturi de noi.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mykaa spune:

Va multumesc pt urarile de bun venit! Si da e adevarat ca te ajuta foarte mult sa stai de vorba cu persoane care au aceiasi problema cu tine si anume greutatea dupa nastere. Eu acum sunt o idee mai ok, dar la 4-5 luni dupa nastere cand am vazut ca nu pierdusem cine stie ce din kg acumulate.... nu va pot descrie ce stare aveam...ajunsesem sa ma cantaresc zilnic, desi eu nu am avut niciodata o problema cu cantarul. Asa ca acum l-am ascuns sa nu-l mai vad ca ma apuca nervii! Eu deocamdata sunt la 78 de kg. Va anunt cum apar modificari. O zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Danicris
multumesc pt primire si sper sa dau jos ceva kg ca am nevoie sa ma tin dupa "talibanii" mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Mykaa, noi ne cantarim in fiecare marti si notam la listuta. Uf, stai linistita, o sa reusesti cu putin efort, iar noi suntem aici sa te sustinem. Asa ca, spor la slabit si ne "auzim" marti, sunt sigura ca vei veni cu rezultate bune. Ce dieta ai ?

Mari, Uite ca ai adus vorba ... nu stiu cum se face ca, desi toata ziua ma agit, alerg dupa copii, fac curat, bucataresc, etc, nu-mi stau mainile si picioarele o clipa, totusi asta nu ma ajuta la slabit. Cred ca daca as face zilnic 5 minute de bicicleta imediat s-ar vedea. Spor la slabit alaturi de noi, sigur o sa dai jos kg. Te imbratisez, o sa mai vin la tine la o cafea virtuala.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mykaa spune:

DANICrisasa o sa fac si eu. O sa ma cantaresc marti si o sa spun ce si cum. Hmmmmm dieta. Pai ce sa zic...mananc oarecum normal, fara prajeli, mai subtire cu painea, fara dulciuri si sucuri si fac sport de doua ori pe saptamana,merg la o sala, ca acasa nu prea am cand, cu bebele si treaba in casa. In cazul meu miscarea e esentiala, eu am mai slabit o data acum cativa ani de la 78 la 62 de kg relativ repede din august pana in noiembrie cu acelasi regim, dar cu sport. Acum e un pic mai greu pt ca nu stau foarte bine la capitolul timp si din cauza oboselii acumulate organismul meu cred ca e cam epuizat, iar in cazul meu stresul si oboseala duc la ingrasare sau lipsa rezultate la slabit. Asa ca momentan incerc sa ma remontez! Asa ca in general viata e frumoasa, noi trebuie sa ne-o facem si mai frumoasa si cum altfel decat facandu-ne noi si mai frumoase!!!! Spor la treaba tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

'seara fetele, vin super obosita de la lucru si apoi de la sala.
Raportez greutate stagnanta ieri adica 60,9 , si frustare crescanda de inca o saptamana fara nici un succes. Ajutati-ma va rog cu o idee de dieta, inafara de cea fara carbohidrati seara si care sa se impace cu alaptataul cat de cat. Si ceva exercitii pentru talie. Va rog!!!
Mykaa, Mari-paun bine a-ti venit si spor la slabit! Si cat mai putina pofta de mancare...



harnici la de 14 luni
Cresterea in greutate
Perioadele de crestere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mykaa spune:

Sunshine2009 daca stagnezi la cantar se poate sa scazi in centimetri, ca asa se intampla dupa o perioada in care slabesti intervine o perioada de una, doua saptamani in care la cantar nu se vede nimic darse scade in centimetri. Asa ca nu renunta. Pt exercitiile da talie iti pot da un link unde poti gasi ceva ceea ce eu fac si mi se par ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunshine2009

'seara fetele, vin super obosita de la lucru si apoi de la sala.
Raportez greutate stagnanta ieri adica 60,9 , si frustare crescanda de inca o saptamana fara nici un succes. Ajutati-ma va rog cu o idee de dieta, inafara de cea fara carbohidrati seara si care sa se impace cu alaptataul cat de cat. Si ceva exercitii pentru talie. Va rog!!!
Mykaa, Mari-paun bine a-ti venit si spor la slabit! Si cat mai putina pofta de mancare...



harnici la de 14 luni
Cresterea in greutate
Perioadele de crestere



Buna dimineata, fete ambitioase.

Sunshine, nu mai fi necajita, foarte bine ca te mentii, mai ales ca alaptezi ... Nu sunt in masura sa dau sfaturi legate de dieta, iti spun doar ce fac eu : fara fainoase, fara dulciuri, dupa ora 15 doar fructe/legume crude, dupa ora 20 nimic. Pentru talie cred ca abdomenele sunt ok. Te rog sa nu te descurajezi, incet-incet vor aparea si rezultatele. Spor in continuare.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Citat:
citat din mesajul lui Danicris

Citat:
citat din mesajul lui sunshine2009

'seara fetele, vin super obosita de la lucru si apoi de la sala.
Raportez greutate stagnanta ieri adica 60,9 , si frustare crescanda de inca o saptamana fara nici un succes. Ajutati-ma va rog cu o idee de dieta, inafara de cea fara carbohidrati seara si care sa se impace cu alaptataul cat de cat. Si ceva exercitii pentru talie. Va rog!!!
Mykaa, Mari-paun bine a-ti venit si spor la slabit! Si cat mai putina pofta de mancare...



harnici la de 14 luni
Cresterea in greutate
Perioadele de crestere



Buna dimineata, fete ambitioase.

Sunshine, nu mai fi necajita, foarte bine ca te mentii, mai ales ca alaptezi ... Nu sunt in masura sa dau sfaturi legate de dieta, iti spun doar ce fac eu : fara fainoase, fara dulciuri, dupa ora 15 doar fructe/legume crude, dupa ora 20 nimic. Pentru talie cred ca abdomenele sunt ok. Te rog sa nu te descurajezi, incet-incet vor aparea si rezultatele. Spor in continuare.








Dani, mami de dongonel Vlad 23.06.2008 si dongonica Andra 31.03.2010


si eu am nevoie de sfaturi...trebuie sa am o planificare ceva, sper sa ma duc la salaq cand so incalzi afara...si sa am un meniu macar pe 1 saptamana ca sa ma tin de el.
oricum m-am lasat de vitamine care m-au ingrasat dar m-am simtit al naibii de bine dupa ele ca ma lua ameteala la cat ma Pit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoredanaB spune:

Buna seara! Nu cred ca va mai amintiti de mine, v-am scris la inceputurule subiectului dar la acea vreme inca alaptam si am renuntat la regim.
Fiica-mea s-a intarcat singura aproape de 3 saptamani si de atunci sunt la regim, am reusit sa slabesc 5,200 kg...am ajuns la 64,1 kg.
Am vazut ca v-ati tinut de treaba si va felicit pentru lucrul acesta.

Mergi la inceput