1 an de la nastere....mamicile slabesc (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mykaa spune:

In primul rand buna la toata lumea! Vreau sa ma alatur si eu discutiilor voastre si a 'luptei' impotriva kg-lor!!!! Eu am un bebe de 8 luni, in sarcina am luat destul de mult respectiv 22,5kg ajungand la finalul sarcinii la greutatea de 89,5K!!!! A, am uitat sa spun ca am plecat de la 68kg si am 1,63. Norocul meu, pot spune e ca se pun peste tot si nu numai intr-o anumita parte. Acum dupa 8 luni am 78. Desi nu am slabit decat 11 kg am ajuns sa fiu fericita si pt astea! Acum tin o dieta cat de cat , a si de o luna am inceput sa fac si sport. Acum astept sa vedem ce se mai intampla! O zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Bine ai venit, Mykaa. Sa-ti traiasca bebe si sa-ti aduca numai bucurii. Iti doresc spor la slabit alaturi de noi. Imediat te trec in listuta.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Neata fete slabute si frumoase!

Raportez 70,5 kg - adica minus 1 kg, ceea ce nu e rau, eu sunt f multumita daca continui sa dau jos si 500 de gr pe sapatamana, avand in vedere ca am mai calcat in strachini, si probabil voi mai calca, ispite sunt la tot pasul oricum am facut un progres, am inceput doar sa gust din chestii nepermise, ca sa-mi satisfac pofta, nu sa mananc cat sa ma satur

Danicris avand in vedere ca esti in a 7-a saptamana, eu cred ca e super ok sa dai jos 500 de gr, nu uita ca ai slabit deja 6 kg intr-un timp f scurt, bravo

Myka bun venit, hai ca se poate, o sa vezi ca usor-usor se duc si kilogramele
Sa stii ca pe mine m-a ajutat foarte mult mana asta de fete de aici, pentru ca altfel as fi renuntat si in momentele in care eram pe punctul de a "pica in pacat" ma gandeam ca imi va fi foarte rusine sa intru martea aici si sa spun ca nu am avut vointa sa mai continui.


Va pup si dati cu kilogramele de pamant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

'Neata!
Bun venit Rony, Mykaa, spor la slabit alaturi de noi!
Danicris, 500 g pe saptamana date jos sunt super, important e ca nu te ingrasi. Deja corpul s-a obisnuit cu dieta, e normal sa slabesti mai putin. Bravo!
Andra, felicitari! Tine-o tot asa!

Eu am 60.5, am slabit 300 g saptamana asta, dar sunt multumita, la cat am mancat in week-end... A fost ziua sotului si a fetitei, m-am destrabalat cu suc si tort, am mancat si seara...
Dar de azi sunt cuminte, promit.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:


Andra, multumesc frumos pentru aprecieri si incurajari, ca noi toate, am maaaaaaaaare nevoie de ele. Bine zici, sa dam cu kg de pamant. Felicitari si spor in continuare.

Sanzi, sa-ti traiasca fetita si sotul, la multi ani cu sanatate pentru amandoi. Pentru ei merita un pic de destrabalare, mai ales ca ai promis sa fii cuminte. Bravo !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annnna35 spune:

Buna, fetelor!

V-am citit, insa mai mult "pe diagonala", din pacate. O sa scriucate ceva din amintiri:

Alina, m-am intristat ca te-ai retras, insa sper sa mai treci pe la noi!

Bun venit fetelor noi si spor la slabit!

Felicitari pentru cele care au mai dat jos (si pt mine, am 79.5 !!!

Multumim, Dani, pt preluarea topicului, eu nu ma pricep neam la asa ceva!...

Pupici tuturor, sper sa ne "reauzim" curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annnna35 spune:

Am revenit un pic sa urez "La multi ani!" sotului si fetitei tale, Sanzi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 28061982 spune:

Am trecut sa va salut si sa ma asigur ca va gases aici. Ma bucur ca aveti membre noi in grup ca ele vin cu elan nou si nu se erodeaza cheful.
Va pe toate si o sa trec sa va citesc cu mult drag.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Alina, multumim de vizita, sa treci mai des pe la noi.

Annna, multumesc frumos si felicitaaaaaaaaari ... Spor in continuare !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

vreau sa ma alatur si eu in club...desi P are 5 luni, dar eu am multe kg 1.62 si 72 kg
ma scuzati ...plange bb

Mergi la inceput