Strumfi si prichindei iulie-august2011 (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Neata Feteor

Apropo de "infrumusetare" pana sa ramn gravida ma epilam cu ceara acum am trecut la lama dar fac niste iritatii urate de tot.
ce stiti e ok sa ma mai fac cu ceara ...citisem pe undeva ca nu e voie cat esti gravida dar eu nu vad legatura.

voi ce stiti de asta?


15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

Neata burticilor!
Ramyy am avut discutia asta cu dr ginecolog, care spune ca nu e contraindicat epilatul cu ceara in sarcina, dar ca ar trebui intrerupt in caz de sensibilitate crescuta! Eu una ma epilez cu ceara in continuare, fara sa simt durerea mai intens, cred ca tine de fiecare persoana in parte. E drept ca nu-mi mai fac inghinalul asa adanc, ci mai aproape de linia slipului, oricum daca as baga lama ar fi un dezastru total, ma irit infiorator!
Fetelor cat timp se mai fac echografiile intravaginal, pana la ce sapt??


15+

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

cereline, felicitari pentru fetita! o sa incerc sa te trec eu in listuta!

sdcristian, imi pare rau rau ca ai varicela! ai grija de tine si fa te bine cat mai curand!

omibaba, eu desi inca nu am burta cine stie ce, nu ma simt deloc confortabil cand ma aplec sa ma inchid la sireturi sau dupa obiecte, ca efectiv simt cum imi presez uterul si nu e deloc o senzatie placuta.

legat de unghii, eu n-am trb dc mi le face altcineva, de fapt mereu m-am dus la salon, ca eu nu-s in stare de manichiura si pedichiura, sunt anti-talent, n-am reusit niciodata sa mi pilesc unghiile simetric sau sa ma dau cu oja, ma manjeam toata...

legat de bobolina si eu cred ca l voi delega pe sot, dc nu, tot la salon, ma descurc eu cumva cu fetele de acolo.:))

_

Babyblue va pupa pe toti!!
13+ cu
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui flyhigher77

Neata burticilor!
Ramyy am avut discutia asta cu dr ginecolog, care spune ca nu e contraindicat epilatul cu ceara in sarcina, dar ca ar trebui intrerupt in caz de sensibilitate crescuta! Eu una ma epilez cu ceara in continuare, fara sa simt durerea mai intens, cred ca tine de fiecare persoana in parte. E drept ca nu-mi mai fac inghinalul asa adanc, ci mai aproape de linia slipului, oricum daca as baga lama ar fi un dezastru total, ma irit infiorator!
Fetelor cat timp se mai fac echografiile intravaginal, pana la ce sapt??


15+

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV



mie ultima ecografie vaginala mi-a facut-o la 8sapt si merg saptamnal la eco

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

Buna fetelor!

Sunt si eu o graviduta, am 18 saptamani si voi avea o fetita, pe care abia o asteptam sa vina...L-a mine inca nu a miscat bebele, ori eu nu-mi dau seama, astept cu nerabdare sa simt acei fluturasi prin burtica de care tot aud dar nimic inca...

Sarcina usoara tuturor


18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

melisa28 bine ai venit, te stiu de la fiv Europa, m-am bucurat mult de reusita ta, care m-a incurajat muult! sanatate multa!

15+

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

si eu tot la 8 saptamani mi-a facut ultima ecografie vaginala, urmatoarea a fost la 12 sapt. pe burtica

Traieste, Iubeste, Daruieste...
sunt cea mai fericita cu o ( Alexia Carla) de 20 +
DPN 04.07.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

ramyy eu la dublu test am facut echo tot intravaginala, si eram curioasa cum o fi la triplu test!
Imi faci pofta sa revin la obiceiul de a merge si eu saptamanal la echo
si abia imi trecuse fobia!
babyblue si eu astept cu interes sa simt bebele, da' mi se pare o vesnicie de cand astept
melisa28 am uitat, felicitari pentru bebelina!


15+

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

pe mine ma doare burta ...ma durut toata noaptea nu am bagat-o in seama , ma doare asa pe sub burta si mai ales daca ma apas un pic ma doare mai rau ....ce sa fac sa fug iar pana la medic sau sunt normale durerile astea ?

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Bun venit noilor gravidute
Melisa si Flyhigher, v-am urmarit reusitele la capitolul FIV.Sarcina usoara
Referitor la epilatul cu ceara se spune ca ar provoca contractii, din cauza durerii...Dar nu este dovedit stiintific.Eu am intrebat doctorul referitor la epilatul cu ceara, oja si vopsea fara amoniac si mi-a spus ca nu este nicio problema.
Daca ma fac cu lama....nu ma vad bine peste 6 luni
Eu ultima eco intravaginala am facut-o la 13 saptamani, doctorul mi-a spus ca pentru a vizualiza mai bine colul.
Ce imi place ca au inceput sa apara si fetitele


13+cu si

Mergi la inceput